Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
POMOC ! Restartuje mi se comp !?
STRANA 1 OD 1
matejroni POMOC ! Restartuje mi se comp !? 26.10.2006. 18:09 T2469

status: user
broj poruka: 33

Kompjuter mi se restartuje na svakih 15-20 min...SAM !...A kad ga startujem i startujem neki program (internet explorer, msn, igricu...) ono radi nekoliko minuta pa izbaci da mora da se zatvori taj program koji sam startovao (ono send , don`t send), navodno doslo je do greske. Nemam virus...Kaspersky je trazio i nista nije nasao... Mislio sam da nije nesto sa Bios-om...ja sam tamo uloadovao ono Load Optimize defaultes...ali nista opet restartuje...nadam se da sad necec dok pisem ovo...

Molim Vas za pomoc !!!... mozda neki program za proveru systema ili bilo sta...samo da nemoram da formatiram...to mi je poslednja opcija...Hvala svima koji pomognu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
janotka Prvo operativni sistem pa sve ostalo, ne mora biti virus 26.10.2006. 23:57 #9174

status: user
broj poruka: 14
1. Iskontrolisi u BIOS-u da nije temperatura procesora previsoka?

2. Pogledaj na maticnoj ploci da li su se kondenzatori oko procesora naduli?

3. Ako nije nista od gore navedenog, moze biti da je napajanje oslabilo i da ga treba zameniti.

Mada bi ja prvo nasao neki drugi HDD i instalirao cist sistem i video da li ce se isto restartovati.

Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Software 27.10.2006. 00:29 #9177

status: user
broj poruka: 6643
Temperatura, teško da je prouzrokovala ovaj problem, možda hard disk. Sve liči na oštećeni windows (ili njegov registar, ili klanje drajvera, direct-x-a i sl) Tako da probaš system restore, ako je uopšte radio pa ako neće, bez formatiranja pregazi instalaciju windowsa novom instalacijom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 27.10.2006. 01:43 #9181

status: user
broj poruka: 205
Mozda ti se procesor cipset ili graficka pregreva. Ako je nesto vrelo (da se opeces kad pipnes) verovatno je do toga. Ako nije to, pregazi sistem, a ako se opet desi, sigurno je napajanje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pedjapop memorija! 27.10.2006. 03:38 #9184

status: user
broj poruka: 144
ja bih ipak posao od memorije, pokusaj (ako imas dva mem. modula) jedan da izvadis, pa vidi da li ce se problem javljati opet, onda isto probaj sa drugim... ili pozajmi od komsije mem. pa probaj! pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djdule memorija 27.10.2006. 06:37 #9186

status: user
broj poruka: 12



ja sam imao slican problem,imao sam tri kingston modula,komp mi se sam restartovao isto kao tebi i na kraju se ispostavilo da sa jednim od modula nesto nije bilo u redu,cim sam ga zamenio radio je kao sat
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Problem 27.10.2006. 19:35 #9206

status: user
broj poruka: 209


I ja bih posao od memorije. Zna da zeza na takav nacin. Mada ako je u pitanju neki AMD (posto nisi naveo koja je konfiguracija u pitanju) posumnjao bih i na procesor)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs