Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
kako dici voltazu
STRANA 1 OD 1
djoleeeeee kako dici voltazu 26.10.2006. 18:29 T2470

status: user
broj poruka: 8


status: user
broj poruka: 6
svuko sam neki fajl bios modifikator ali nemogu da ga pokrenem jer mi trazi bios image file,a ja naravno nemogu da to pronadjem na kompu.ako mi nedostaje jos koji program,napisite koji i objasnite redom kako da izvedem ovaj za mene VAZAN PODUHVAT.racunam da ce mi neko iskusniji to dobro objasniti
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 26.10.2006. 19:14 #9171

status: user
broj poruka: 271


Ja da sam na tvom mestu to ne bih radio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: kako dizati voltazu na grafickoj 26.10.2006. 23:53 #9173

status: user
broj poruka: 9380



::
:: svuko sam neki fajl bios modifikator ali nemogu da ga pokrenem jer mi trazi bios image file,a ja naravno nemogu da to pronadjem na kompu.ako mi nedostaje jos koji program,napisite koji i objasnite redom kako da izvedem ovaj za mene VAZAN PODUHVAT.racunam da ce mi neko iskusniji to dobro objasniti.hval

Jao, brate u sta se ti upustas...
Srecno!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: kako dici voltazu 27.10.2006. 01:26 #9178

status: user
broj poruka: 736


::
::
:: status: use
:: broj poruka: 6
:: svuko sam neki fajl bios modifikator ali nemogu da ga pokrenem jer mi trazi bios image file,a ja naravno nemogu da to pronadjem na kompu.ako mi nedostaje jos koji program,napisite koji i objasnite redom kako da izvedem ovaj za mene VAZAN PODUHVAT.racunam da ce mi neko iskusniji to dobro objasnit
Skini ga sa neta , sa sajta proizvodjaca graficke.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 27.10.2006. 01:39 #9180

status: user
broj poruka: 205
Posto je to malo pipaviji posao, a iz posta bih rekao da bas i nisi iskusan, moj savet je da batalis to ili da radis sa nekim ko ima iskustva?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 27.10.2006. 04:34 #9185

status: user
broj poruka: 281
http://www.extremereviews.net/data.php?recordID=6&page=1&type=guide
http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=194
http://mujweb.cz/Pocitace/oc-lab
http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=99042
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markodj Re: kako dizati voltazu na grafickoj 27.10.2006. 14:36 #9195

status: user
broj poruka: 51
Prvo, batali taj program i skini NiBiTor 3.0. Onda njime uchitash bios iz grafichke i sachuvash ga obavezno! Onda ga modifikujesh i snimish pod drugim nazivom. Zatim, nadjesh program za fleshovanje tvoje grafichke i snimish ga na butabilnu disketu ili cd sa oba biosa. Butujesh sa diskete ili cd-a i fleshujesh bios grafichke. E sad, ako zeznesh stvar trebacce ti obichna PCI grafichka da mozzesh da podignesh sistem i vratish originalni bios.
Postoji i varijanta sa volt-modovanjem grafichkih. Ukucash na Googlu oznaku svoje grafichke i "volt mod" u nastavku i dobiccesh slike i objashnjenja kako i shta se radi. Ako se bar malo razumesh u elektroniku - nije teshko.
Naravno, ovo je uputstvo nastalo iz lichnih iskustava. Svaka hardverska modifikacija povlachi gubitak garancije. Za bilo kakav unishten hardver ili softver sam si odgovoran. Smatraj se upozorenim.
Sreccno!
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markodj Re: kako dici voltazu 27.10.2006. 14:57 #9198

status: user
broj poruka: 51
Pa da ponovim...
"Prvo, batali taj program i skini NiBiTor 3.0. Onda njime uchitash bios iz grafichke i sachuvash ga obavezno! Onda ga modifikujesh i snimish pod drugim nazivom. Zatim, nadjesh program za fleshovanje tvoje grafichke i snimish ga na butabilnu disketu ili cd sa oba biosa. Butujesh sa diskete ili cd-a i fleshujesh bios grafichke. E sad, ako zeznesh stvar trebacce ti obichna PCI grafichka da mozzesh da podignesh sistem i vratish originalni bios.
Postoji i varijanta sa volt-modovanjem grafichkih. Ukucash na Googlu oznaku svoje grafichke i "volt mod" u nastavku i dobiccesh slike i objashnjenja kako i shta se radi. Ako se bar malo razumesh u elektroniku - nije teshko.
Naravno, ovo je uputstvo nastalo iz lichnih iskustava. Svaka hardverska modifikacija povlachi gubitak garancije. Za bilo kakav unishten hardver ili softver sam si odgovoran. Smatraj se upozorenim.
Sreccno!"
Eto... to sam ti napisao u tvojoj prethodnoj temi na forumu.
Pozdrav!
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djoleeeeee re 28.10.2006. 20:48 #9228

status: user
broj poruka: 8

hvala puno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djoleeeeee gainward 7600gs ddr3 29.10.2006. 17:15 #9242

status: user
broj poruka: 8
preko bios modifikatora sam flesno graficku za gpu sa500 na 580mhz,mem sa1200 na 1500 mhz.narikto sam 1.45v i jos neka opcija ima i tu sam stavio -90mhz.da li je to u dure? radi sam test sa markovima i pegla za sad dobro,pokuso sam i 600 za gpu ali neke roze tacke se pojavljuju (do duse njih 5-6 ali to je bio znak da neidem vise) tako da sam ostao na ovm taktovima.naravno ovo je samo radjeno preko biosa bez ikakvih prespajanja na gr. sta mi ti preporucujes dal da idem dalje i ako sam napravio gresku gde?evo i rez;

mark 03:12850
mark 05:6000
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646076.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs