Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Koja je najbolja MB sa AGP slotom?
STRANA 1 OD 1
KaiserSoze Koja je najbolja MB sa AGP slotom? 28.10.2006. 00:46 T2475

status: user
broj poruka: 568

Ovo se pitanje odnosi pre svega na Garsona, Piska i mnoge druge magove koji prate svetske testove i trendove...

Objasnicu kratko.

Koristio sam EPOX plocu (Sinteh uvezao par komada) u retkoj ali efikasnoj varijanti NFORCE 3 Ultra koja sa sobom nosi socket 939 sa AGP slotom.
Za tu namenu specijalno uzeta (samo sto se pojavila) SPARKLE N6600GT AGP koja je placena citavo bogatstvo.
U garantnom roku je ploca prosto otkazala, nakon prikljucivanja jednog externog hdd-a.
Sve bi bilo u redu da uvoznik ima tu plocu, ali je nema, tako da sam finansijski razduzen.

Interesuje me koja druga ploca (Nforce3 ultra ili cak Intel platforma) bi mogla da kvalitetom i brzinom zameni ovu koju sam imao. Probao sam DFI da nadjem ali sa Nforce3 ultra je nema nigde.

Neki drugi predlog, ne mora da bude AMD, gde bih mogao da ubodem ovu grafu i dobru memaru i da to sljaka kako treba.

Unapred Hvala.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub MSI K8N NEO2 28.10.2006. 01:10 #9213

status: user
broj poruka: 126
Pozdrav,
u slichnom problemu sam i ja bio pre nekoliko nedelja. Naime, meni je ,sluchajno, napajanje sprzilo procesor A64 3000+ i Plochu Gigabyte K8NS-Ultra.... Plochom sam bio odushevljen i trazio sam neshto shto ,pretpostavljam, i ti trazish: s939, nForce3 Ultra chipset, AGP (nf3 podrazumeva) ...Ja sam imao i dodatne prohteve poput : min 8 uSB-a; 2 Lan (min 1 Gigabit) ; 2 COM porta, 4 SATA prikljuchka, Pasivno hladjenje nf3 chipseta itd.... Jedina plocha koja je "odgovarala" je bila MSI K8N Neo2 i to sams e dosta pomuchio da je nadjem. Nisam ljubitelj MSI-a ali procha ima sve shto sam trazio ( sem drugog COM porta, ali zato ima IR port.... i ima aktivno hladjenje koje se lako da zameniti pasivnim hladnjakom) i vrlo sam zadovoljan kako se pokazala do sad....
Ako zelish da odtanesh uz s939 i AGP moj savet , prema trenutnoj ponudi, je upravo ova plocha...
Mozesh da pogledash na forumu moju temu od ranije jer je tu nekoliko chlanova vec iznelo svoja mishljenja po pitanju odabira ploche za s939 sa AGP-om...pa prema svojim potrebama :-)

ako se odluchish za plochu poput moje poshalji mi mail da ne bi ovde pravili reklamu :-)
buzda2@gmail.com

Pozdrav,dragoljub


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 28.10.2006. 01:26 #9214

status: user
broj poruka: 736
To beshe 9NDA3+ (ili 3J) ploca? Odlicna ploca. Ja sam imao nForce3 250GB Epox 8KDA3J i ploca je zaista bila sjajna, skoro jedina razlika je shto je to s754 a 9NDA je s939.
Nazalost, zbog PCI-E morao sam da predjem na nF4-4x i uzeo sam DFI Infinity koji je dobar ali po meni loshiji od Epox-a.
Da se vratim na temu, moja preporuka da potrazish MSI K8N Neo2 Platinum (vrhunska nF3 Ultra ploca-sjajan overkloker) ili neki Epox.
Sad gledam ovde, u HG Spotu ima 9NDA3J za 104e i 9NDA3+ za 120e shto je po mom mishljenju mnogo.
Mogao bi uzeti (ima je ovde na PC Berzi za oko 60e) Epox 9NDA3I koja je potpuno ista kao i 9NDA3J i 3+ s tim shto umesto Ultra ima 250Gb cipset shto sa sobom povlaci samo HTT od 1.6GHz (umesto 2) i Mb LAN umesto Gb.Sve ostalo je identicno, PCB, raspored...
Pogledaj:
9NDA3J - http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=323
9NDA3+ - http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=322
9NDA3I - http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=351


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Koja je najbolja MB sa AGP slotom? 28.10.2006. 03:07 #9215

status: user
broj poruka: 9388
Daj samo oznaku, iskopacemo je vec negde ;)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: Re: Koja je najbolja MB sa AGP slotom? 28.10.2006. 05:16 #9216

status: user
broj poruka: 736


:: Daj samo oznaku, iskopacemo je vec negde ;
::
Jedine dve Epox nF3 Ultra ploce su, kao shto sam vec rekao, 9NDA3+ i 9NDA3J.Jedina razlika je shto 3J ima 2 SATA a 3+ 4 SATA konektora.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 28.10.2006. 09:30 #9217

status: user
broj poruka: 281

http://www.amdboard.com/socket_939_boards.html

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re! 28.10.2006. 09:58 #9218

status: user
broj poruka: 3529
I ja imam MSI K8N Neo2 Platinum, vrhunska ploca, nema sta. ako je nadjes ne razmisljaj puno! Sluzi me vec godinu dana besprekorno!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub K8N Neo2 Platinum 28.10.2006. 14:35 #9221

status: user
broj poruka: 126
Mala ispravka, moja plocha je bash ta K8N Ne02 Platinum....o njoj sam pisao...
evo gde je mozesh naci ( nema je na pcberzi):
ulica: TC Balkanska 35-39, I sprat, lok. 6
mesto: 11000 Beograd
telefon:011/684-381,011/36 20 230
sajt: https://www.prosper.co.yu

Pozdrav, dragoljub

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Vreme čini svoje 28.10.2006. 14:47 #9222

status: user
broj poruka: 6643
Iako sam imao Mikrostar-ovu ploču svojevremeno, i inače ne preporučujem posebno tog proizvođača - ali i ne kudim (eto, nikad od njega maksimum... osim što je uvek prvi u izbacivanju), u ovoj situaciji u kojoj si se našao, nema mnogo biranja, ako uopšte uspeš i da nađeš to što ti preporučuju (mislim na čuvene slučajeve da nešto ima na cenovniku i nigde više). Zato, budi brz da nađeš tog MSI-a i da se nadaš da pred kraj života AGP-a nisu nešto isfušarili sa komponentama koje su ugrađene u ploču, kao što su prošli i prolaze optički uređaji.
U AGP varijanti, mislim da Intel nema šta da traži, tako ga se mani u razmatranju (a niko ti ga i ne nudi ovde na forumu kao rešenje).
E, da, saučešće za ploču... Epox je bio na glasu kad si kupovao, ali, vidiš kako to ide: nešto se pokaže super na testovima (realno gledajući, to su sve skoro beznačajni procenti, koji doduše ako se nakupe, imaju neko značenje), "bolje" od drugih... ali samo vreme govori šta je dugotrajno. Da imaš sadašnje znanje, verovatno je ne bi kupio ponovo ali... i sam tako prolazim, nečemu čovek mora da veruje kad poklanja pare za poklonjeno poverenje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Momci, sjajni ste 29.10.2006. 00:38 #9232

status: user
broj poruka: 568



Hvala na svim brzim i korisnim odgovorima.

Ploca je zaista bila EPOX 9NDA3+ i kupljena je po preporuci casopisa DIGITAL! kao najbolja u klasi. Nakon njenog otkazivanja konsultovao sam se sa glavnim urednikom za hardware Nedeljkom Kovacevicem i covek mi je otvoreno rekao da su testovi jedno a eksploatacija hardvera nesto sasvim drugo i da se na zalost takvi podaci nakon izvesnog vremena koriscenja retko objavljuju i dokumentuju.

Preporucio mi je DFI sa istim NFORCE3 ULTRA chipom ali nisam uspeo da nadjem tu plocu.

Poslusacu vasu preporuku za MSI NFORCE3 ULTRA, molim preporuku za memoriju koja bi bila dobar overkloker i cpu koji bi se dobro klokovao na istoj.

Jos jednom Hvala svima.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Da li ... 30.10.2006. 00:36 #9249

status: user
broj poruka: 718

si razmisljao o intel-u ? Imas odlicnu asrock775 Dual-Vsta plocu koja prihvata svaki intel procesor sa socket-om 775 ukljucujuci i core 2duo...
Ima Agp slot i pci-e za grafiku , a podrzava i ddr i ddr2 mamoriju.
Kolkuje se bez problema do fsb300 (teoretski do 350) , sto e6300(najslabiji core2duo) pretvara u bolji 6400 , a ovaj drugi u 6600 ,koji je bolji od bilo koga AMD procesora do sada. I najbolje za kraj kosta samo 50e .Pci-e je podrzan u 4x varijanti , a po testovima je to do maks.10% sporije .Tako da ako nisi pazario plocu jos razmisli...`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs