Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Bezicni ruter
STRANA 1 OD 1
durbak Bezicni ruter 28.10.2006. 23:40 T2479

status: user
broj poruka: 221
Dobijam bezicni ruter (DI-524 > High Speed 2.4GHz (802.11g) Wireless Router) interesuje me dali on moze da se koristi za bezicni internet ili mora AP.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
31it3 Jok 29.10.2006. 02:00 #9233

status: user
broj poruka: 24
Nema "client mod". Kod wifi routera i ap-a je bitno da imaju client mod ako zelis sa njima na wisp-a. Pazi sta kupujes nema ni svaki ap tu opciju!

Ja ti predlazem da lepo prodas taj router a da kupis planet wrt-414. Wrt-414 je ruter koji garantovano ide na wisp-a. Evo upravo ga koristim.

Imas ga u Netiksu i Samprou



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 29.10.2006. 10:40 #9239

status: user
broj poruka: 288
Bolji je Ovislink 5460. Najbolje bi bilo da pogledas neki od TP Linkovih modela sa Atheros chipom, ili mozda da pogledas neki polovni Senao sa Intersil Prism chipom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
31it3 Re: .. 29.10.2006. 18:02 #9243

status: user
broj poruka: 24



:: Bolji je Ovislink 5460. Najbolje bi bilo da pogledas neki od TP Linkovih modela sa Atheros chipom, ili mozda da pogledas neki polovni Senao sa Intersil Prism chipom

Koliko star senao? Jer atheros od pre 3 godine nema tako dobar receive sensitivity kao danasnje serije cipova (vecine proizvodjaca).
No, ja sam bu predlozio planet jer ima i q.o.s. Pa moze fino da shejpuje svoj link.

Mozda i tp link i ovisnik imaju q.o.s.

Reci mi ako znas de ima da se kupi ovinik kod nas u Beogradu treba mi adsl router.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
31it3 Zaboravih da pitam 29.10.2006. 18:07 #9244

status: user
broj poruka: 24
Reci mi ako znas de ima da se kupi ovinik kod nas u Beogradu treba mi adsl router.

Posto nisam imao priliku da se druzim sa ovisnikovim routerom i tp-linkovim, a deluju mi primamljivo. Interesuje me da li u sitesurvey pokazuju nivo signala sa kojim vide ap-e?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
durbak Hvala 29.10.2006. 18:53 #9246

status: user
broj poruka: 221

Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 29.10.2006. 22:00 #9248

status: user
broj poruka: 288
Ovis moze da se nadje u radnji ComputerDream. A sto se tice Q.o.S. mislim da ga ima Ovis sa najnovijim firmwareom. A tu su i 3rd party firmware-i. Ako mu bas treba router, onda je extra uzeti LinkSys WRT54G do 4.0 verzije, ili WRT54GL. Sa DD-WRT firmware-om postaje veoma mocna masina.

Sto se tice TP-Link routera, nisam imao kontakta sa istima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs