Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Pravim mutanta potrebna pomoc
STRANA 1 OD 1
madres Pravim mutanta potrebna pomoc 30.10.2006. 15:34 T2488

status: user
broj poruka: 1

Imam 586 koji meni apsolutno zadovoljava sve potrebe (osim divx ali zato imam plejer) ali mom
klincu vise ne odgovara jer je doslo vreme da se igraju Quake 4 i ostale za*****cije. Budget mi je
skroman pa trazim savet iskljucivo od eksperta. Moze li se kupiti neki polovan Barton ili Northwood (jel se tako pise)
pa onda u njega ubaciti recimo

Gigabyte VGA ATI RX1600 PRO 256MB PCI-e 128b DVI TV-OUT i
2 X Kingston KVR 512MB DDR2 PC667 CL5

Da li takav mutant moze skladno da funkcionise ?
Monitor imam Samsung SyncMaster 795MB.

Sve nove konfiguracije koje su mi bile u opticaju su od 550-650 juroa pa sad razmisljam o budzenju
na preskoke jer mi se ne uzima kredit kod zelenaskih banaka.

Ako ova varijanta pije vodu odmah primam i ponude( do kraja novembra).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 30.10.2006. 15:48 #9254

status: user
broj poruka: 281
Mozes ali AGP varijantu graficke a ne PCIx i DDR1.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cyborg Mrtav? Trzisno da, prakticno ne. 01.11.2006. 11:35 #9287

status: user
broj poruka: 6
Dakle morao sam da kazem koju rec. Posedujem bash Barton platformu sa AGP grafickom kartom 7800GS sa 1GB RAMa i nekoliko hard diskova. Sav ozbiljan posao ukljucujuci video montazu i tako to radim bez problema. Masina je u stanju da radi real time divx grebovanje u max rezolucijama. A i SVE nove igre rade bez problema. Procesoru&ploci ce biti 3godine u decembru, a koristicu je za sve ovo i sledecih godinu dana ako treba dok konacno se ne pojavi softerska podrska za 64bitne instrukcije jer kako stvari stoje svi moji prijatelji koji su presli na `64` bita imaju probleme sa nekim sitnijim ali jako potrebnim programcicima koji im mnogo znace. Slicnih problema je bilo i u tranziciji sa win98 na NT platformu. Znaci backward compatibility nije 100%. Cak i kada kupim novi racunar, ova stara ali proverena 32bitna zver ostaje kod mene jedan duzi prelazni period koliki ce biti potreban da novi racunar sa novim sistemom/softverom `odraste` i prelezi decije bolesti. Inace sam apsolvent na ETFu i bavim se racunarima i iz struke i iz hobija. Ako imate novca uzmite neku polovnu kombinaciju Socket A ploce sa nekim AthlonXP procesorom - ne mora biti Barton, dodajte RAMa koliko mozete do 1GB jer je sada skocila cena, a graficku ubacite koliko ostane novca. polovan AGP 9600Pro vrsi posao za Q4 engine. To je samo da budete koliko toliko mirni sa klincem za igrice. A prijateljski savet je da stekate pare i pratite vesti o racunarima, jer ce u prvom kvartalu 2007 godine biti jako zanimljiva scena. Za novu generaciju racunara ne bi trebalo stedeti i praviti kompromise :) Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cyborg Dopuna 01.11.2006. 11:43 #9288

status: user
broj poruka: 6
I jos jedna stvar za graficku - ako imate novca ne bi bilo lose uzeti malo noviju graficku tipa 6600GT da bi klinac mogao da pokrene kako valja i ove najnovije igre koje koriste SM 3.0 specifikaciju koju na primer 9600Pro nema. Ali to mozete i kasnije da menjate zavisno od novca kojim u startu raspolazete. Zato pamet u glavu i dobro pogledajte oglase da ne platite vise za polovne komponente nego sto vrede.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cyborg lool 02.11.2006. 20:00 #9324

status: user
broj poruka: 6
Znaci stvarno je interesantan obicaj kulturnog prepucavanja na forumima kada neko ima drugacije misljenje i dobre cinjenice da to potkrepi. To cak prelazi i u pisanje postova kojima hoce nesto da se kaze sto nema neke veze sa prethodno recenim.

1. zasto se toliko insistira na Bartonu? Ne secam se da sam ga potencirao - AthlonXP generacija postoji i u obliku Palomino & Thoroughbred A,B jezgara koja se mogu naci po primamljivoj ceni i koja i dalje imaju dobre performanse

2. NE POSTOJI jezgro Barton koje radi na 2.5GHz. 2500+ Barton = 1833MHz, 3200+ Barton = 2200MHz. Spomenutu brzinu postizu probrani primerci adekvatno overklokovani i hladjeni.

3. backward compatibility procesora se ogleda u backward compatibility -ju asemblerskih instrukcija koje `na papiru` funkcionisu. Hardver bez softvera ne vredi, a kako novi OSovi i softver imaju tendenciju `zaboravljanja` kompatibilnosti sa starim softverom tj, izvrsavanju npr 16bitnih programa problem prelaska na novu platformu je vise nego jasan (BTW ja nigde nisam upotrebio sintagmu `...backward compatibility procesora!!!...`). Dovoljno je spomenuti problem jedne 7.x verzije poznatog paketa MATLAB sa novom platformom da se vecina ozbiljnih korisnika zadrzi na staroj proferenoj 32bitnoj platformi (potvrdjeno!). O programima (narocito sitnijim specijalizovanim koji u raznim strukama zivot znace) koji se mogu identifikovati kao `nepodrzani` ili `nekompatibilni` tek kada se kupi novi racunar ne treba ni govoriti. Licno poznajem nekoliko masinskih inzenjera i inzenjera elektrotehnike koji su se pokajali zbog ishitrenog prelaska na `64bita`. Naravno, onaj ko koristi racunar samo za zabavu nece imati takvih problema niti ce znati da postoje.

4. Ja ne pametujem, nego iznosim misljenje i informacije.

Ja se nadam da je ovim pojasnjen moj prethodni post i da se ovde rasprava zavrsava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopfiz hahaha 08.11.2006. 19:33 #9503

status: user
broj poruka: 87
ukratko:predji na 939,za 150e AMD Athlon 64 3200+ venice i Asus A8N,barton je STRASAN,STRASAN cpu ali je mator?,pa ti ja savetujem da kupis nesto MANJE STARO,znaci 939.pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopfiz hahaha 09.11.2006. 14:25 #9523

status: user
broj poruka: 87
ako sam dobro razume,a mozda i nisam,covek ima oko 650e,pa sada......daj da kupi najbolje moguce za taj novac,zar ne?????
posto monitor imas....mozaes ili da ga prodas ili zadrzis:u svakom slucaju:
Asus M2N-E--------90e
AMD Athlon 64 AM2 3500+--------100e
1GB DDR2 667MHz----------120e
200 GB WD,S-ATA,8 MB cache 65-75e
LG GSA-H10N--------35e
PSU+Case----------------100e
Leadtek WinFaste Extreme 7300GT----90
to je to pozz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopfiz hahaha 09.11.2006. 17:14 #9530

status: user
broj poruka: 87
au.to je ok,ali.po meni je to suvisno bacanje i novca i energije,to je sve stvar izbora???
a,da,banke ce da nas deru jos narednioh 20god.

madres:sacekaj ti lepo dok ne skupis tih 500e-600e,pa onda lepo kupi pc,ovakvo krpljenj tj.kupovina necega sto je vec stara,da bi tebi bilo novo je iskreno.......
za sada kupi naslove i neka sin malo priceka.
ipak nije potrbno samo igrati neki naslov,potrebno je i uzivati
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs