Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
problem oko ocitavanja temperature procesora
STRANA 1 OD 1
sojkic problem oko ocitavanja temperature procesora 30.10.2006. 20:11 T2489

status: user
broj poruka: 216

Imam procesor intel 805 i plocu asus p5b, 965 chipset, graficka asus 7600 gt, 1 gb crosair ddr2 533 mhz, wd 320 gb. Pre sam imao plocu asus P5ND2 SLI i na njoj mi je bilo ocitavanje temperature procesora u idle modu oko 42-46, zavisno od temperature okoline, dok na ovoj ploci imam ocitavanje od 55-60 opet naravno zavisi kako je toplo u sobi i idle modu, kada se optereti, temperatura ide do 69-70 stepeni, nije to prelazila a tada ventilator radi do 4000 obrtaja u minuti. Uradio sam upgrade biosa, posto je bas bilo problema sa ocitavanjem temperatura sa starijim biosima po pisanju na asusovom sajtu, ali ista stvar. Skinuo sam novi asus smart doktor i ai suite, reinstalirao ih ali i dalje isto. Da li bi ugradnja drugog coolera na procesor popravila situaciju, mislio sam zalman 7700cu ili alcu, ima li iko o tome podataka ili da li je neko bas sa zamenom kulera na procesoru dobio bolje temperature? Napominjem da imam jedan ventilator od 8 0 mm koji uduvava vazduh u kuciste u visini harda i dva koji izvlace iz kucista i oni su u visini procesora. Da li bi neko novo napajanje sa fanom od 12 ili 14 cm popravilo dodatno situaciju? Verujem da ce temperatura pasti kada se prebacim na coe 2 duo, ali cekam da za e6600 malo padne cena, pa ne bi da mi se desi neka havarija sa ovim procesorom zbog velike temperature. Probao sam da prstima dotaknem dno kulera na procesoru, ono je gotovo potpuno `ladno, ili samo malo mlako, tako da ja mislim da je pre problem u ocitavanju, ali me nervira kuler koji radi na 2800-3500 obrtaja stalno i razbija od glasnoce. Hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Otpadoše mi tasteri kljucajući 30.10.2006. 22:01 #9258

status: user
broj poruka: 6643
Malo - malo, pa ovo pišem, svaki put isto:
Pipni prstima kuler kad mu je temperatura najniža koju prikazuje ploča i onda kada je najviša. Ako ti nije neugodno da držiš prst na kuleru, boli te qz koliko je očitavanje.
Ako ti je pak, neko nevešt montirao kuler na procesoru, onda ti ni milion dodatnih ventilatora u kućištu, reinstalacija monitor programa i nikakav najnoviji BIOS neće poboljšati hlađenje, tu pomaže samo propisno (piroćansko) nanošenje termalne paste, eventualno poliranje prijanjajuće površine kulera i pravilno nameštanje kulera.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gabyhege Krsh Ploce 30.10.2006. 22:18 #9260

status: user
broj poruka: 188
Brate, ako i tebe tolko nervira, onda zameni plochu. I ja imam istu plochu, i isti problem, samo sto imam c2d e6300. normalna temperatura mi ide oko 58, a kad 100% onda oko 68. Dosta me nervirao, puno pregledao interneta, pa sam stiglo do toga, da imaju neke krsh modele. Mogu normalno da ti objasnim, drug i ja uzeli istu plochu (p5b), isti cpu (e6300), isto napajanje (chieftec 350w), istu msi 7300gt grafichku i isti ddr2 pqi 800mhz memoriju. No, njemu sve ide ok, temperatura mu je 38-42, a na 100% najvise 55. Sta sad da zamislim?! jednostavno nemamo srece.
Ako te stvarno nervira ovo, idi na asusov sajt, pa pregledaj njihov forum, ima dosta takvih ljudi sa istim problemom, pa na kraju ostaje da razbijemo plochu.
Ja verujem da samo senzori su gadni, ako je tako, onda nema brige.
Cak sam i asus-u poslao mejl, pa su me hteli smiriti da do 70 stepeni nemam brige...
Sta da kazem?!
Pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko pa da li je... 01.11.2006. 00:32 #9274

status: user
broj poruka: 6643
Da li vam je stvarno frka da stavite prst na kuler u radu? Pustite bre šta piše na tarabi... probajte lepo da li je kuler stvarno vreo ili ne. Ploča će onda lepo da vam posluži da meri RAZLIKU od početne temperature pri paljenju, a to bi trebalo da je tačno (dakle, podrazumevajte 35-40 u idle modu, bez obzira što ploča pokazuje npr.50-60C - ako je pod prstom tek mlako) i onda se lepo zabrineš ako od početnih 50 pokaže pod opterećenjem 100 stepeni... a kuliraš ako pokazuje 70C.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dobast Celeron... je los... 02.11.2006. 02:33 #9310

status: user
broj poruka: 23
Imam neku plocu AUSUS, sad sam je skoro uzeo. Ploca je sa VIA cip setom, neka od najjeftinijih - ali ima i DDR i DDR2 slotove i AGP i PCIe slotove.
Znam da ploca nece da ima neke extra performanse - hteo sam samo da vidim kako radi Celeron D u LGA varijanti....

I mogu da kazem da sam poludeo!!!

U idle rezimu CPU ima temp oko 38-40 a kad je 100% ide do max 50!!!

Dobro, aj neka se greje - nema veze. ALi od onog ventilatora na njemu cu poludeti kad dodke oko 45 on pocinje da tera do 3500 a kad dodje 48 i vise siba do 4000 obrtaja. KAO mini usisivac - mnogo me nervira zvuk!!!
Uzasno se dere! Problem sam delimicno resio otvaranjem stranice kucista... Ne mogu da verujem da sam na intelovom sajtu nasao objasnjenje da LGA "ne garantuje najtisi moguci sistem"!!! Pa kao treba vam specijalno kuciste, pa kao nemojte da ugradjujete mnogo kulera - moze da smeta pogresan protok vazduha itd....

Sve to i ne bi toliko analizirao - da pre toga nisam testirao cel na 2.266
koji je bio u 478 varijanti a koji je bio u max opterecenju jedva 40!!!
Neverovatno! Ploca je bila ista (VT880 VIA cip set)

Eto... sta da kazem - a imam Atlona na 2200 (1800) koji u max rezimu ima od kako sam ga uzeo 50!!! Sa dodatna 3 ventilatora u kucistu ne prelazi 42 (to je max) a inace radi na 35! Ventilatori se ne cuju - a komp ne gasim... a u poredjenju sa ovim na 2.666 u LGA radi katastrofalno brze - radi sigurno 30% brze (testirao sam samo igre) sa istom memorijom i istom grafickom...


Eeee...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60278. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs