Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Pomoc i pitanje OVERCLOCK :)
STRANA 1 OD 1
filni Pomoc i pitanje OVERCLOCK :) 01.11.2006. 18:33 T2504

status: user
broj poruka: 1198

Imam Intel Celeron 1.7ghz i plocu P4S8X-X ASUS !Zanima me na koliko mogu da je nafuram maksimalno i na koliko da naguram napon i ostalo...znaci da izvucem MAXIMUM iz njega a da ne crkne posle 3 sata : ))) Hvala unapred !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC NAFURAVANJE 01.11.2006. 19:55 #9297

status: user
broj poruka: 9381
Svoju masinu mozes da NAFURAS iskljucivo onliko koliko ti ona, tj najslabija komponenta na njoj, to dozvoljava. Nemas standard pa da kazes da taj tvoj procesor moze da se NAFURA toliko a neki drugi onoliko.

Dakle probaj pa ces videti. Mislim da ti ploca nije nesto najsrecnija za NAFURAVANJE a sto se tice procesora on bi trebaoo da ide do 2GHz.

O5 ponavljam nije sve do CPU i ploce. Daj specifikaciju cele masine a pogotovo koje hladjenje ima, napajanje i memoriju pa da vidimo okvirno koliko moze da se NAFURA ;)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Na 2ghz znam al ajde da probamo vise ! 01.11.2006. 21:46 #9303

status: user
broj poruka: 1198



Masina je Asus P4S8X-X Celeron 1.7 Ghz MSI ATI Radeon 9200SE.... Hard disk je 20 gb...... 768 MB Ram Kingston DDR 3200 400 MHZ...... E za napajanje pojma nemam.....Imam nesto da mogu da povecavam i smanjujem napone pozadi na njemu..nesto crveno...a kako da vidim za kuler?Imam samo taj na procesoru?I jel moze nesto da se uradi sa ATI-jem?Mislim na neki OVERCLOCK cisto pitam jer cu ionako da je menjam ali me bas zanima...inace po meni je ATI tuga ziva.... gForce je zakon :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 02.11.2006. 01:35 #9307

status: user
broj poruka: 205
S`obzirom kakva ti je masina, ja tu nista ne bih dirao, nista neces dobiti. Iz tvog pisanja vidim da bas i nisi iskusan u takvim stvarima, pa je moj savet da se ne igras bez nekog malo iskusnijeg pored sebe.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Na 2ghz znam al ajde da probamo vise ! 02.11.2006. 15:24 #9320

status: user
broj poruka: 9381
Nista ne diraj. I da, dobar je ATI ;)


::
::
::
:: Masina je Asus P4S8X-X Celeron 1.7 Ghz MSI ATI Radeon 9200SE.... Hard disk je 20 gb...... 768 MB Ram Kingston DDR 3200 400 MHZ...... E za napajanje pojma nemam.....Imam nesto da mogu da povecavam i smanjujem napone pozadi na njemu..nesto crveno...a kako da vidim za kuler?Imam samo taj na procesoru?I jel moze nesto da se uradi sa ATI-jem?Mislim na neki OVERCLOCK cisto pitam jer cu ionako da je menjam ali me bas zanima...inace po meni je ATI tuga ziva.... gForce je zakon :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs