Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Pitanje za plocu
STRANA 1 OD 1
DrGrozozo Pitanje za plocu 04.11.2006. 00:08 T2519

status: user
broj poruka: 202
Pa ovako...
Kupio sam Intel Pentium 4 531 (3GHz/FSB800/1Mb), nema se za bolje, i za sada ATI X800XL AIW, PCI-E...
E sad pitanje koju plocu uzeti... Dal bih mogao ovo postojece da kombinujem sa nekom plocom koja podrzava Dual channel DDR2/800MHz i dal bi ovak procesor radio stabilno u kombinaciji sa 800MHz memorijom? Koju plocu savetujete, a da ne zastari tako mlada ;)))? Ili je bolje ovo sve kombinovati sa nekim starijim modelom ploce?
Molim Vas za odgovore sto pre kako bih pribavio neophodne komponente i sklopio komp...
Uzgred kakav je komentar na Intelove ploce (made by Intel)
Hvala puno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: Pitanje za plocu 04.11.2006. 01:31 #9364

status: user
broj poruka: 736


:: Pa ovako..
:: Kupio sam Intel Pentium 4 531 (3GHz/FSB800/1Mb), nema se za bolje, i za sada ATI X800XL AIW, PCI-E..
:: E sad pitanje koju plocu uzeti... Dal bih mogao ovo postojece da kombinujem sa nekom plocom koja podrzava Dual channel DDR2/800MHz i dal bi ovak procesor radio stabilno u kombinaciji sa 800MHz memorijom? Koju plocu savetujete, a da ne zastari tako mlada ;)))? Ili je bolje ovo sve kombinovati sa nekim starijim modelom ploce
:: Molim Vas za odgovore sto pre kako bih pribavio neophodne komponente i sklopio komp..
:: Uzgred kakav je komentar na Intelove ploce (made by Intel
:: Hvala pun
::
Prvo, da ti kazem napravio si greshku shto si uzeo taj procesor.Dobar je on, ali za par evra manje mogao si da uzmesh Athlon 3000+ AM2.
Dobro, shta je tu je, sad je gotovo.
Shto se ploce tice, mogao bi bar reci koliko bi izdvojio za nju i da li je bitan kasniji apgrejd.
Ja bih potrazio ASUS P5LD2 R2.0 (945P cipset) zbog podrshke za Core 2 Duo.Dodushe samo Revision 2.x podrzava Core 2 Duo.Cena je 103e.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrGrozozo ... 04.11.2006. 12:21 #9365

status: user
broj poruka: 202


Bitan je apgrejd svakako, za sada bi bio ovaj procesor a kasnije bih ga zamenio sa e6300... Sada me interesuje kako bi moj procesor radio sa DDR2 800MHz memorijom i ploca do 150evra koja sve ovo moze da gura
Znaci ploca sa podrskom za DDR2 800 i core2duo do 150 evra
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopfiz hahaha 04.11.2006. 20:16 #9388

status: user
broj poruka: 87
E6300 definitivno i Gigabyte GA-P965-DS3,na benchmark-u imas detaljan test ove ploce


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: ... 05.11.2006. 02:00 #9393

status: user
broj poruka: 736



::
::
:: Bitan je apgrejd svakako, za sada bi bio ovaj procesor a kasnije bih ga zamenio sa e6300... Sada me interesuje kako bi moj procesor radio sa DDR2 800MHz memorijom i ploca do 150evra koja sve ovo moze da gur
:: Znaci ploca sa podrskom za DDR2 800 i core2duo do 150 evr
::
Radio bi OK sa memorijom na 800.
Do 150e najbolji izbor ASUS P5B ili pomenuti Gigabyte.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs