Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Intel P4 3.4GHz 1MB BOX s775 pregrejavenje
STRANA 1 OD 1
alexace Intel P4 3.4GHz 1MB BOX s775 pregrejavenje 06.01.2005. 00:29 T252

status: user
broj poruka: 10

Imam Intel P4 3.4 GHz 1MB BOX procesor s775
Intel plocu 915x
memoriju 1GB
HDD 160GB
Graficku Sapphire X700 128 mb
i temperatura procesora je oko 69-73 kad igram zahtevnije igrice i jednostavno se iskljucuju i daje mi upozorenje da je previsoka temperatura. U cemu je problem? Sta da radim?
Aleksa
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro To ti je Presshot! 06.01.2005. 02:47 #494

status: user
broj poruka: 288
Heh, ne zovu ga za dzaba Presshot. Razloga moze biti mnogo;
1. Proveri cooler (pre svega da li je lepo montiran) Koji cooler imas?
2. Ventilacija u kucistu, Da li je kuciste zatvoreno ili otvoreno?
Probaj da nabavis neki novi cooler, ako ti je taj BOX cooler. Hyper 6 CMov bi ti lepo legao. Da li si procesor overclockovao?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 73C nije mnogo 06.01.2005. 13:03 #495

status: user
broj poruka: 453
Da li je temperatura 73C bas za vreme igranja, ili nakon sto te sigurnosni program izbaci iz igre? Ako je bas za vreme, onda to za Preskot (Ali ponaavljam: Za Preskot!) uopste nije mnogo. U tom slucaju, ako ti upozorenja daje neki program, slobodno povecaj granicu na kojoj se pojavljuje upozorenje. Ako je to temperatura nakon pucanja igre, onda je za vreme igranja jedno 6-7C visa. To i dalje nije strasno za Preskot, ali je prilicno visoko. Ukoliko imas BOX kuler, predlazem da ga zadrzis. Malo je onih koji ce ti osetno bolje ohladiti procesor, jedino ce verovatno biti nesto tisi. Pre ti savetujem da bolje "provetris" kuciste. Ja sam montirao dva ventilatora (obicna, 80mm, 240din po komadu) na zadnju stranu da izduvavaju. Pazi samo ako to radis da otvori iza ventilatora nisu previse uski, kod mene su bili pa sam morao da uklonim deo resetke da bi mogli efikasno da rade. Jos sam izbusio burgijom nekoliko strateski rasporedjenih otvora po kucistu i rezultat je sjajan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexace box 07.01.2005. 22:55 #498

status: user
broj poruka: 10
Kuler je BOX, normalna temperatura rad masine je 56 stepeni, znaci kad nista ne radim na njemu, sam sistem dok radi. Kad upalim need4speed2, pocinje da zuji jace i posle 20 minuta igranja, iskljuci igricu i daje upozorenje, vec sam pokusao da povecam granicu na 75, ali opet daje upozorenje. Dao sam ga na servis, cene da je do procesora, videce. Valjda ce da srede nesto. Kuciste je Chieftec BX serija, ima vec sa strane dovoljno otvora, cak tri, a ima jedan kuler koji izbacuje pozadi toplotu i plus jedan na BOX-u. Da li ima veze sto sam grafickom povezao na TV?
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simamen kolkovan 11.01.2005. 17:04 #524

status: user
broj poruka: 8


Sine verovatno su ti uvalili proc od 3Ghz pa ga klokovali na 3,4 a za klokovanje je potreban i jaci kuler,koji bolje hladi.To se radi svakodnevno,svi zivi nabijaju Ghz na procu,jer se ljudi pale na cifre!!!J*B*GA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jabre klokovan ti je procesor 19.01.2005. 04:32 #574

status: user
broj poruka: 12
Jer sta se desava, ta ploca je zakljucana za overklok, a daje opciju za klokovanje procesora, sa druge strane i procesor je zakljucan za klokovanje tako da ga moras otkljucati e sad kod tebe je verovatno kloknut procesor i to su ti verovatno stvaili 2.8 na 3.4. Kao sto rece neko za njega ni preko 80 ne predstavlja problem, pre ce biti da on upozorava zbog nekog programa. Sa druge strane do pucanja pre mi se cini dolazi jer procesor sbog kloka strujom stigne sam sebe, i iskreno ne verujem da je problem u grejanju. Jer ovi procesor (775) NISU PREDVIDJENI ZA KLOK. Sa druge strane mozda si samo zabo maler da dobijes los procesor (svi se secamo celerona 2.6 koji nam je na veliko uzeo pare iz dzepa na reklamacijama :-))))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs