Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
koju grafiku staviti na abit IC7
STRANA 1 OD 1
twins koju grafiku staviti na abit IC7 07.01.2005. 16:27 T254

status: user
broj poruka: 2
Imam celerona na 2000 i Abit IC7 dual 400 , 512kingston i Asus 5600xt.
Imam problema sa ovo grafickom , kod drugara na slabijem kompjuteru radi bolje , a ima manje rama i jeftiniju plocu. (Ali je Iste marke Asus).Ako je to problem, koju mi vi grafiku preporucujete do 100 evrica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
serhio ATI Radeon 07.01.2005. 23:44 #499

status: user
broj poruka: 54
Mislim da bi u tom cenovnom rangu najbolje bilo uzeti ASUS ATI Radeon 9550 GE, ili Sapphire ATI Radeon 9600pro Atlantis.

POSETITE https://www.piratesunited.com i saznajte svasta o hardveru

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
panteleja e pa ovako 08.01.2005. 00:59 #502

status: user
broj poruka: 50
ja stvarno ne znam zashto si se ti uopshte mucio sa tim fx5600, kada si odma u startu sebi mogao da skratish muke, i lepo kupish radeona. kao sto ti je lik lepo rekao kupi neki 9600 ili 9550 (club-3d), ali 9550 sa 256mb ne onaj sa 128.
i na kraju veruj mi da ima razloga zashto pljujem po fx-u(smece).
toliko.
poz,
Nemanja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro nVidia 08.01.2005. 11:45 #509

status: user
broj poruka: 288
Stvarno ne znam zasto ljudi pljuju po nVidijinoj FX generaciji karti. Sve ispod FX 5700 je krs. Za taj segment bolji je Ati. Ali dobri drajveri su ono sto nVidiju drzi ispred Atija. Ko voli da se igra, neka uzme nVidiju, ko voli da radi sa grafikom i da gleda filmove neka uzme Atija.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wewerica MA NEMOJ!!!!! 09.01.2005. 10:35 #512

status: user
broj poruka: 15
sto da uzmem n vidiu za igre??? imam sapphire radeon 9600pro koji je modovan u xt otkljuco pipelinove koji su na srecu ispravni, radi kao zmaj. skino sam nove katalyst-e cini mi se da je verzija 4.12 al nisam siguran i radi kao ZMAJ!!!!!!!!!! ma koja n vidia, radeon rulessss
...skupljaj leshnike

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Nije bas tako 09.01.2005. 15:28 #515

status: user
broj poruka: 288
Prijatelju (wewerice), ja nemam nista protiv Atija. Ali ponavljam: nVidia JESTE BOLJA OD ATIja! Pogledaj samo drivere za jednu i za drugu kartu. nVidia izbacuje ih 3 do 4 puta godisnje, za razliku od Atija koji izbacuje na svakih mesec dana (covek bi pomislio da je u pitanju antiVirus program a ne drajver cim se toliko cesto updatuje ). U ostalom, Ati pise drivere za benchmark programe, samo da bi postigao sto bolje rezultate u testovima. A koliko vidim, svi, kad kupuju kartu, gledaju rezultate bench programa, a ne ponasanje u svakodnevnom radu. Pogledaj malo po forumima, vise se ljudi zali na Radeone nego na nVidie. Ako coveku treba da skida drivere (koji su "teski" po 50ak MB) svakih mesec dana i koji nista novo ne donose sem sto su optimizovane za igre koje su u prethodnih mesec dana izasle i kome su bitni markovi u bench programima, neka uzme Atija. Kome treba pouzdana jaka karta, koja ne pravi probleme i sa kojom ce moci da igra sve zivo od igara, neka uzme nVidiu i nece se pokajati. naravno kada kazem da uzme nVidiu znaci da ne uzima nista ispod FX5600 (mada je sada najbolja kupovina 6600 GT AGP verzija).
A ti wewerice, ako mislis da radeon ruless (kako ti napisa), zivi u zabludi. Ti si na osnovu jedne FX 5200 (koja je verovatno neka SE verzija) zakljucio da su nVidiine karte krsevi. Radeon nudi nesto vise za ulozeni novac u srednjem segmentu trzista (koji je nama smrtnicima verovatno najinteresantniji) i sa tim se apsolutno slazem, ali zato u High End segmentu je porazen od nVidie.
Ti negde napisa post (cini mi se da je glasio: zashto su FX-ovi toliko uzasni??????????) a nisi napisao ni kakav si to problem imao. Izgleda ti je oci zamazala razlika u bench testovima 2 pomenute karte iz Low End segmenta izmedju R9250 i FX5200 u korist Radeona, pa si verovatno zato zakljucio da je Radeon bolje resenje.

btw. Ja ne zelim i necu da pocnem nikakav flamewar (prepucavanje) ovde na temu: Ko je bolji Ati ili nVidia?, samo me nervira kada neko nesto tvrdi samo zato sto je tako, na osovu njegovog subjektivnog misljenja bez ikakvih objektivnih cinjenica.
No hard feelings! OK
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs