Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Temperature procesora i ploce
STRANA 1 OD 1
louderick Temperature procesora i ploce 10.11.2006. 15:24 T2560

status: user
broj poruka: 14

U pitanju je core2duo e6600 i asus p5b deluxe wifi. Pri jacem naprezanju temperatura procesora dodje do 54C a ploce do 44C. Da li je to ok i koji je maksimum do koje sme da se penje?.....Kako li ce biti leti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 10.11.2006. 21:35 #9576

status: user
broj poruka: 736
Mislim da je 54 stepena pri opterecenju sasvim OK za taj procesor.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 intel kaze... 10.11.2006. 23:48 #9581

status: user
broj poruka: 718


a prenosi dragojlo2 da je kriticna temperatura za e6600 60 stepeni celzijusove skale ; sto bi se reklo imas jos oko 10-tak stepeni do thermal throttlinga tj momenta kada procesor sam obara performanse da bi se o`ladio! Mislim da ti je temp ,ako ga nisi overclockovao malko visa nego sto bi trebalo... Ako si koristio zvaku umesto paste za cooler moze biti to, ili proveri kako ti nalezu sva cetiri pina za ventilator na ploci ... ima mnogo toga , ali mislim da ti pod load-om ne bi smeo ici preko 50 stepeni sa box cooler-om.
p.s. moj d805@3300 pod prime-om tera do 56 sa box-om , a e6600 je poznat kao mnooogo hladniji od njega.Proveri i koju si maks temperaturu stavio u biosu...`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gabyhege P5B.. 11.11.2006. 09:16 #9588

status: user
broj poruka: 188
Plocica je neki krsh, bolje uzmi neki digitalni stvar za merenje temperature, pa probaj tako da izmeris na kolko ti radi procesor. Ja imam obican p5b, no senzori mi rece da moj e6300 radi na 70 na maximum, a to jednostavno nije mogucje. Ja sam ga merio, na maximum ne ide iznad 45 stepeni.
pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
louderick Zasto 13.11.2006. 15:39 #9668

status: user
broj poruka: 14
Zbog cega je krs ploca? Ja sam za sad zadovoljan..... SVe je prilicno stabilno.... Dobro, mozda laze senzor temperature.... Kako si satvio digitalan merac? Kako to funkcionise?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs