Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ploca za "server"...
STRANA 1 OD 1
gepard Ploca za "server"... 14.11.2006. 10:19 T2592

status: user
broj poruka: 267
Potrebna mi je ploca za "server", pa me interesuje vase misljenje i iskustvo.

Dakle, imam procesor Pentium IV s478 2,4GHz (512KB), memoriju 2X256MB, mozda i treci modul od 256MB, hdd 80GB, kuciste i ostalo imam...

Racunar mi treba da sluzi kao mini server pod nekim linux-om, verovatno ubuntu, nakacen na sbb flat, podesen kao ruter u mrezi od par raunara, da radi skidanje u lokalu (elitehub) i torente na njemu...

Znaci potrebna "izuzetno stabilna" s478 ploca sa grafikom na sebi (moje misljenje neki Gigabyte, mozda gresim...), da ima 3-4 slota za memoriju, obavezno lan (to uglavnom sve imaju) i mogucnoscu da se nekad stavi druga grafika PCI-E ili AGP (ovo nije neophodno).

Preporucite nesto sto ovde u Beogradu moze da se nadje, cena oko 50-60 eura, nije fixno, naravno naglasak ostaje na stabilnosti (mora da radi non-stop).

Hvala svima unapred na pomoci...

Pozdrav,
Bogdan
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Ploca za "server"... 14.11.2006. 11:42 #9691

status: user
broj poruka: 9388
:: Preporucite nesto sto ovde u Beogradu moze da se nadje, cena oko 50-60 eura, nije fixno, naravno naglasak ostaje na stabilnosti (mora da radi non-stop)
Mislim da neces bas biti u poziciji da puno biras. Naime S478 se vise ne proizvodi i koliko znam ne mogu se naci nove, ovde u BGD. Mislim da ces biti u poziciji da uzmes prvo sta ti se ponudi i to polovno. Pogledaj oglase. Mozes i pokusati da prodas to tvoje pa da kupis nesto najjeftinije u S775, gde jos uvek imas neki izbor.
Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MishonniuM imam plocu koja ti treba 16.11.2006. 22:30 #9775

status: user
broj poruka: 10
imam plocu koja ti treba, GIGABYTE P4 TITAN 667, SOCKET 478
50 JURA I TVOJA JE
063/1037700
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60278. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs