Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
CrossFire
STRANA 1 OD 1
louderick CrossFire 14.11.2006. 15:26 T2597

status: user
broj poruka: 14
Zna li neko da li asus p5b deluxe wi-fi podrzava crossfire mod grafickih kartica? Navodno ne, ali updateom biosa moze da podrzi? Zna li neko vise?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: CrossFire 14.11.2006. 16:50 #9704

status: user
broj poruka: 736



:: Zna li neko da li asus p5b deluxe wi-fi podrzava crossfire mod grafickih kartica? Navodno ne, ali updateom biosa moze da podrzi? Zna li neko vise
Cisto sumnjam, drugi PEG slot prima samo x2 i x4 kartice.
CF je eksluziva x975 cipseta, ne verujem da bi ASUS krshio Intelovu specifikaciju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Da... 14.11.2006. 22:58 #9718

status: user
broj poruka: 718
i on i obican deluxe , a i gigabyte 965ds4 itd , naravno uz noviji bios (apdejtuj nanjoviji ,za svaki slucaj i furaj) . Procitaj na anandtech-u "ati crossfire -intel 965 tango" iz septembra i uveri se sam...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: Da... 15.11.2006. 00:39 #9722

status: user
broj poruka: 736



:: i on i obican deluxe , a i gigabyte 965ds4 itd , naravno uz noviji bios (apdejtuj nanjoviji ,za svaki slucaj i furaj) . Procitaj na anandtech-u "ati crossfire -intel 965 tango" iz septembra i uveri se sam...`Ajd u zdravlje
::
::
Tu si u pravu ali takav CF je prilicno osakacen jer druga kartica radi u x4 modu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 ono shto jes` , jes` ... 16.11.2006. 00:35 #9753

status: user
broj poruka: 718


... mada i sli radi na obicnim plocama na 8x , pa se ljudi ipak pale na to , a pci-e 4x je kod kartica srednjeg ranga sporiji svega nekoliko frejmova od 16x .Kod vrhunskih se ta razlika penje do nekih 10% . U cf modu nek bude i vishe ,ali kolikoje to znacajno u praksi ,ne znam za cf , ali u single modu je provereno tako ! `Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: ono shto jes` , jes` ... 16.11.2006. 12:31 #9760

status: user
broj poruka: 736



::
::
:: ... mada i sli radi na obicnim plocama na 8x , pa se ljudi ipak pale na to , a pci-e 4x je kod kartica srednjeg ranga sporiji svega nekoliko frejmova od 16x .Kod vrhunskih se ta razlika penje do nekih 10% . U cf modu nek bude i vishe ,ali kolikoje to znacajno u praksi ,ne znam za cf , ali u single modu je provereno tako ! `Ajd u zdravlje
::
Sa single mod imash primarni PEG slot koji je x16.Shto bi stavljao karticu u drugi slot?
CF dve kartice srednje klase npr. X1600XT je totalno neisplativ jer za iste pare imash dosta jacu single karticu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 ovo za kartice... 17.11.2006. 18:17 #9822

status: user
broj poruka: 718


srednjeg raga sam naveo kao primer za pci-e4x ,a sto se tice kartica tu 100% slazemo da je glupost uparivati 1600xt u crossfire , po meni je minimum za tako nesto 1900gt (pa i za njega da se razmisli..) pa na dalje ... `Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs