Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
IDE uredjaj na SATA
STRANA 1 OD 1
DrGrozozo IDE uredjaj na SATA 16.11.2006. 11:43 T2609

status: user
broj poruka: 202

Dal neko zna gde bih mogao da nadjem i kupim adekvatan adapter kako bih dvd pisac Pioneer 110 stavio na SATA granu?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slaveguru hm 16.11.2006. 11:48 #9759

status: user
broj poruka: 6
http://www.computervideogear.com/sata/serial-ata-ide-converter.htm
Sada samo treba da nadjes neku firmu koja ovo uvozi.... :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: IDE uredjaj na SATA 16.11.2006. 17:54 #9765

status: user
broj poruka: 299



::
:: Dal neko zna gde bih mogao da nadjem i kupim adekvatan adapter kako bih dvd pisac Pioneer 110 stavio na SATA granu
::
:: Hval

zasto bi to radio???
ili kupi sata rezach... ili kupi ATA kontroler(ako ti nedostaje mesta)... jednostavnije je...
ja imam adapter za ATA na SATA koji dolazi uz Abitovu NF7-S ali on radi samo uz silicon raid controlor.. ne setjam se tachno, ali mi se chini da radi samo uz ATA 100 HDD-ove...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Abit serilel 16.11.2006. 18:51 #9766

status: user
broj poruka: 6643
Uz NF7 ploče je svojevremeno išao takav adapter, i ja ga koristim već poduže sa Maxtor ATA133 diskom 120Gb, bez problema. Dakle, nije ograničen na ata100.
Takvih adaptera bilo je po pojavi sata diskova, podosta u ponudi, da bi naglo iščezli, ali ih verovatno negde ima. Po forumima i revijama, razglasilo se da ima često problema, odnosno, da sami adapteri crkavaju, ali da čuknem vo drvo.
Eto, ostaje ti da tražiš od nekog ko ima NF7 ploču da ti proda ili pokloni stvarčicu koju možda ne koristi....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: Abit serilel 16.11.2006. 20:11 #9770

status: user
broj poruka: 299



:: Uz NF7 ploče je svojevremeno išao takav adapter, i ja ga koristim već poduže sa Maxtor ATA133 diskom 120Gb, bez problema. Dakle, nije ograničen na ata100
:: Takvih adaptera bilo je po pojavi sata diskova, podosta u ponudi, da bi naglo iščezli, ali ih verovatno negde ima. Po forumima i revijama, razglasilo se da ima često problema, odnosno, da sami adapteri crkavaju, ali da čuknem vo drvo
:: Eto, ostaje ti da tražiš od nekog ko ima NF7 ploču da ti proda ili pokloni stvarčicu koju možda ne koristi...

ne radi sa hdd-ovima ispod ATA 100 (neprecizno se izrazih) ...
:)
i pishe da ne radi sa CD-ovima dotichni adapter, tako da mu taj ne moze pomotji!!!!
i znam da je pisalo (u to sam siguran) da rade uz pomenuti silicon raid controler.. mozda rade uz josh nesto, ali nije sigurno ...
sve u svemu ...
za moj ukus previshe rizika ... imam dotichni adapter (sa NF7-S) i pioneera 110, ali trenutno nemam vremena da probam da li to moze da radi ...
mozda probam posle ponedeljka...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopfiz hahaha 16.11.2006. 22:31 #9776

status: user
broj poruka: 87
SAMSUNG SH-S183A, DVD±RW,sata dvd,a Pioneer 110 mozes da prodas.pozz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 16.11.2006. 23:12 #9781

status: user
broj poruka: 281
Gde ima taj Samsungov rezac da se kupi,mislim na Beograd?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 17.11.2006. 02:27 #9788

status: user
broj poruka: 205
Na M2N-E taj adapter ne radi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs