Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
UPOZORENJE ZA SVE NOVE KORISNIKE ADSL-a
STRANA 1 OD 1
nenadv80 UPOZORENJE ZA SVE NOVE KORISNIKE ADSL-a 16.11.2006. 20:55 T2615

status: user
broj poruka: 11

Upozorenje za sve nove korisnike ADSL-a:

Godinu dana vec koristim ADSL ,moj ISP je beocity. Bio sam prezadovoljan ,nisam imao skoro nikakvih problema,cak predproslog meseca uplatim 512/128(30eura-ali je cena naravno vise zbog njihovog kursa od 85).
Sve je bilo savrseno do pre 10 dana ,kada sam primetio da mi je preko dana download pao na 1-2Kb/s(prosek je do tada bio oko 45Kb/s). Takodje sam primetio da od 1h pa do 7h sve opet radi normalno.
Pozvao sam ih naravno, i saznao da:
teh.sluzba:"Zbog velikog opterecenja smo prinudjeni da smanjimo prioritet za p2p i torrent protokole "

ja:"znaci blokirate p2p i torrente "

teh.sluzba:"ne samo smo smanjili prioritet,mozete vi istovremeno i da surfujete i da gledate live strime , i slusate 10 radija,imace te max protok" o_0 Smile

ja:" zasto ne zakupite novi link od telekoma ,kada prikljucujete toliko novih korisnika ?"

teh.sluzba: " ne isplati nam se "

ja: " dokle ce ovakvo stanje potrajati?

teh.sluzba:" ne nazire se poboljsanje uslova "

ja: " pa sta vi mislite zasto ljudi koriste ADSL?"

teh.sluzba:" pa sigurno ne za p2p i torrente,ako zelite mozete slobodno da raskinete ugovor " ] (*

ja: " hvala,dovidjenja" Smile Smile Smile Smile Smile

Sto je najgore ,zelim da raskinem ugovo i da promenim provajderar ,ali ako to uradim gubim paricu,ili sta vec, i moracu da cekam 2-3 meseca da telekom ponovo pocne da prikljucuje centrale na nbgd.

Poenta price:NOVI KORISNICI ,BEZITE KO DJAVO OD KRSTA OD BEOCITY-a !!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrav,svima, odoh da slusam 10 radija od jednom i da gledam live strim, post sam odustao od downloada(skidam 1,2Gb torrent ima 25 seedera i 50 lechera, a ja skidam na 1kb/s ETA:99 dana)

BURN BEOCITY BURN Smile Smile Smile

--Ovo je moj post sa nekog drugog sajta, u medju vremenu sam proveo celu noc na netu pokusavajuci da otkrijem u cemu je rec, i ukratko evo kako to radi:
Prilikom koriscenja p2p ili torrent proglama, salju se paketi koji imaju potpis protokola koji se koristi,provajder prepoznaje te pakete i odbacuje ih, i na taj nacin filtrira saobracaj.
Problem nije moguce resiti koriscenjem enkripcije protokola koji je moguc kod ned nekih programa,kao sto sa Azureus ,bitcomet utorrent....,posto je i ovo provaljeno . Provajder moze da prepozna kriptovane pakete ,i da vam uspori upload,pri cemu opet znatno opada download(
Postoji resenje ovog problema ,ali nije besplatno,naime moguce je koriscenje HTTPS proxy servera(SSL proxy),ali nisam za sada uspeo da pronadjem ni jedan besplatan,niti bih znao kako da ga koristim,posto bas i nisam vican u ovom polju.
HTTPS proxy takodje vrsi enkripciju,ali sve sto provajder vidi je obican HTTP saobracaj kroz port 80.
Program kao HTTP-tunnel ovo vrsi automatski ,za sav saobrcaj sa vaseg racunara ,ali pretplata je mesecna,3$ mesecno,a i sve i da zelim dodatno da platim,nemoguceje iz zemlje srbije (

Izvinjavam se na ovom dugo postu,samo sam zeleo da upozorim nove korisnike na bezobrazluk BEOCITY-a,i da potrazim moguce resenje za ovaj problem,svaki savet je dobrodosao
Unapred hvala.....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB BeotelNet 16.11.2006. 23:03 #9778

status: user
broj poruka: 281
Ja koristim BeotelNet ADSL 256 flat vec nekoliko meseci i prezadovoljan sam sa protokom.Komp negasim od kada sam uveo ADSL,eMula je nonstop ukljucena i setovana na down 20/up 5kb i bez problema surfujem po net-t.Jedini minus BeotelNet-u je taj sto me nisu odmah po potpisivanju ugovora obavestili da sam pod njihovim firewallom ali sam i to resio jednim pozivom gde su mi rekli da posle korisnickog imena stavim /ip tako da sada imam high id na eMuli i skidam preko Rapid Share bez problema.A uz sve to su i pojeftinili na ispod 1400 dinara za 256 flat.
Moja preporuka za nove korisnike ADSL-a je BeotelNet.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 17.11.2006. 02:58 #9789

status: user
broj poruka: 711
Probaj da koristis neki od torrent programa koji podrzavaju enkripciju paketa (uTorrent i sl.) i promeni port (mozes npr. da koristis port 8080 ili da ga stavis na 21,23 i sl. ako na masini nemas podignut ftp, telnet server, a mozes i da ga dignes na preko 65000 posto nekad na taj opseg ISP-ovi zaborave) To nekad upali, ali nema pomoci ako ti blokiraju tracker...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenadv80 Re: ... 17.11.2006. 05:53 #9791

status: user
broj poruka: 11



:: Probaj da koristis neki od torrent programa koji podrzavaju enkripciju paketa (uTorrent i sl.) i promeni port (mozes npr. da koristis port 8080 ili da ga stavis na 21,23 i sl. ako na masini nemas podignut ftp, telnet server, a mozes i da ga dignes na preko 65000 posto nekad na taj opseg ISP-ovi zaborave) To nekad upali, ali nema pomoci ako ti blokiraju tracker..

Hvala na savetu u svakom slucaju,ali da si procitao pazljivije uvideo bi zasto promena portova,ili enkripcija nije moguca :)
Treba mi free HTTPS proxy server ,pa mogu da im dohakujem :) , ali za sada nisam uspeo da nadjem ni jedan,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokaspoto HM... 17.11.2006. 08:21 #9794

status: user
broj poruka: 1
Ja koristim ADSL Beocity od samog pocetka,nemam za sada nikakve primedbe,svakodnevno koristim p2p i torrent protokole normalno.Mislim da oni to rade selektivno jer mene nisu jos ogranicili,mozda zato sto ne preterujem.Skidam do 10 GB mesecno preko ovih protokola.
AKO ME OGRANICE JA CU DA RASKINEM UGOVOR I OVAKO NISU MENJALI CENU OD SAMOG POCETAKA.

MOJ SAVET:

UZMI JEDNU VEOMA GLASNU PISTALJKU, STANI IM ISPRED POSLOVNICE U CIKA LJUBINOJ I TERAJ IM MUSTERIJE. AKO MENE IZBLOKIRAJU PRIDRUZUJEM TI SE.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dule13 Prica za malu decu 17.11.2006. 10:52 #9796

status: user
broj poruka: 2
pod.1
Ne znam da li znate da sam po sebi p2p protokol potpuno legalan i da niko nema pravo da ti zabrani koriscenje istog.Nelegalno je download copyrighted
stvari.A kod nas je to ogranicavanje cista shabanijada,i pokusaj da se iscedi sto vise novca.

pod.2

Ne mogu oni da ti ogranice prioritet,samo zameni port koji koristis za p2p,i konstantno ga menjaj,najbolje preko 50000,svaki put kad nesto zastuca menjaj port.Ta njihova prica je prica za malu decu.

pozz



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 17.11.2006. 13:46 #9803

status: user
broj poruka: 711
(priznajem da nisam bas pazljivo citao, ali sta da drugo ocekujes u 5 ujutru :) )

Jesi li probao sa menjanjem portova? To bi mozda pomoglo... Takodje, mozes i da probas da uspostavis VPN vezu sa nekim (posto to ne bi smeli da ogranicavaju) pa da kroz to provlacis svoje pakete (doduse tada bi opterecivao i njegov link)

U svakom slucaju, uvek ti ostaje promena ISP-a... (sto i predlazem) Mozes da trazis zahtev za paricama kod drugog provajdera ili da se raspitas kod njih da li prelazak na drugi ISP podrazumeva da se telekomu vrati port pa da se trazi novi ili ce samo taj port prebaciti na drugog provajdera...

U svakom slucaju, bezi od njih pa makar cekao 2 nedelje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenadv80 Re: HM... 17.11.2006. 14:30 #9806

status: user
broj poruka: 11



:: Ja koristim ADSL Beocity od samog pocetka,nemam za sada nikakve primedbe,svakodnevno koristim p2p i torrent protokole normalno.Mislim da oni to rade selektivno jer mene nisu jos ogranicili,mozda zato sto ne preterujem.Skidam do 10 GB mesecno preko ovih protokola
:: AKO ME OGRANICE JA CU DA RASKINEM UGOVOR I OVAKO NISU MENJALI CENU OD SAMOG POCETAKA
::
:: MOJ SAVET
::
:: UZMI JEDNU VEOMA GLASNU PISTALJKU, STANI IM ISPRED POSLOVNICE U CIKA LJUBINOJ I TERAJ IM MUSTERIJE. AKO MENE IZBLOKIRAJU PRIDRUZUJEM TI SE
::
::
::
Pa ja svlacim malo vise ,zato sam i upalio 512/128. Za 5 dana sam definitivno svukao vise od 10Gb :) . Kada je link preopterecen to se najvise osti na vecim brzinam,jer one najvise pate . Sto se tice strajka,pa... najradije cu ih zapaliti:) . Definitivno menjam provajdera, samo da se steknu uslovi, to jest da ponovo krene prikljucivanje na nbgd centralama.
Sto se tice cena i to je prevara, posto racunaju stari kurs evra,a cene su izrazene u evrima ....
pozdrav....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenadv80 Re: Prica za malu decu 17.11.2006. 14:36 #9807

status: user
broj poruka: 11



:: pod.
:: Ne znam da li znate da sam po sebi p2p protokol potpuno legalan i da niko nema pravo da ti zabrani koriscenje istog.Nelegalno je download copyrighte
:: stvari.A kod nas je to ogranicavanje cista shabanijada,i pokusaj da se iscedi sto vise novca
::
:: pod.
::
:: Ne mogu oni da ti ogranice prioritet,samo zameni port koji koristis za p2p,i konstantno ga menjaj,najbolje preko 50000,svaki put kad nesto zastuca menjaj port.Ta njihova prica je prica za malu decu
::
:: poz
::
::
::
:: Da li je legalan p2p ,ili nije to neznam bas, kod nas nema zakonskih prepreka za koriscenje p2p i torrenata....
Sto se tice price za malu decu...., informisi se malo, nadji na googlu " ISP blocking p2p and torrents , pa se informisi. Blokiranje portova je proslost , takva vrsta limitiranja se lako prevazilazi, veruj mi probao sam sve od standarnih 6000 range ,45000-49999,pa i preko 10000, i uvek je isto, nebi mogli sve portove da blokiraju....., napredniji sam korisnik i znam sve oko te price , i veruj mi sve sam probao ...
pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenadv80 Re: ... 17.11.2006. 14:43 #9808

status: user
broj poruka: 11



:: (priznajem da nisam bas pazljivo citao, ali sta da drugo ocekujes u 5 ujutru :)
::
:: Jesi li probao sa menjanjem portova? To bi mozda pomoglo... Takodje, mozes i da probas da uspostavis VPN vezu sa nekim (posto to ne bi smeli da ogranicavaju) pa da kroz to provlacis svoje pakete (doduse tada bi opterecivao i njegov link)
::
:: U svakom slucaju, uvek ti ostaje promena ISP-a... (sto i predlazem) Mozes da trazis zahtev za paricama kod drugog provajdera ili da se raspitas kod njih da li prelazak na drugi ISP podrazumeva da se telekomu vrati port pa da se trazi novi ili ce samo taj port prebaciti na drugog provajdera...
::
:: U svakom slucaju, bezi od njih pa makar cekao 2 nedelje :

Probao sam i VPN,problem je sto nema besplatnih.
Probao sam SecurelX, koji su trenutno besplatni zbog beta testing faze, povecao mi se upload na max, pa download pati...
Zbog protokola koji nalaze telekom ,prebacivanje sa provajdera na provajdera je identicno kao i pri prvom prikljucivanju ADSL-a... Sto znaci da prvo moram da raskinem ugovor sa starim provajderom,onda novi provajder upucuje ,ponovo, telekomu zahtev za proveru tehnickih mogucnosti, i bla ,bla ,bal. Posto zivim na NBG, gde je trenutno obustavljeno prikljucivanje, zbog nedostatka opreme ,morao bi da cekam najmanje 2-3 meseca :(
pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dule13 Adsl 20.11.2006. 14:38 #9932

status: user
broj poruka: 2
Da evo sad videh,bilo mi je cudno,teba platiti cisco opremu koja je skupa ,ili neko softwer na kome bi morali imati neki quad procesor ili slicno jer treba prekontrolisati svaki paket.Verovatno nema puno ljudi pa su neshto nadudzili.
Negde moze da prodje i enkripcija paketa.Sto se tice naprednog koriscenja ja stigao do MS Cert.Admin. a idem ka MS Cert.Engineer.
Ja mislim da telekom nece moci da radi paket inspection jer ce im trebati ozbilne pare da isfiltriraju celu Srbiju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wizart Beocity 13.12.2006. 16:39 #10567

status: user
broj poruka: 6
Evo i ja da se pridruzim temi za beocity. Na doticnom isp sam vec godinu i koji mesec. Brzina 768/192. Mesecni dl je u proseku oko 150Gb +- 10gb. Od pre par dana sam isto primetio smanjenu brzinu na torentima. Od max 80kb koliko postizem sad jedva da se izvlaci 5 kb sto je opsta katastrofa. Po pozivu ljubazni operater je isto rekao da su p2p portovi sortirani po prioritetu. Cela ova prica se ne uklapa sa njihovim flat tj bez ogranicenja protoka jer je sa ovim potezom isti direktno ogranicen. Jedino resenje koje postoji je promena isp.
Ja sam se prijavio na telekom i verat posto im je najprihvatljivija cena a i na veratu pise da ne filtriraju p2p portove. Tako da ovaj potez je jedna jako losa reklama za beocity.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kosbg Poseti njihov sajt 22.02.2007. 15:32 #12688

status: user
broj poruka: 2
Agregacija je odnos broja korisnika na svaki Mb/s isporucnih kapaciteta infrastrukture Telekoma Srbija u odredjenom trenutku. Koriscenjem najsavremenijih tehnologija efikasnog iskoriscenja kapaciteta i garancije kvaliteta, BeocityNet ADSL obezbedjuje prosecnu dnevnu agregaciju od 10:1 za servise negarantovanog i 1:1 za servise garantovanog saobracaja. Na primer: za servise cije su brzine garantovane korisniku GOLD+ Flat 768Kb/s paketa (Web browsing, FTP, Gaming, e-banking, VoIP, Instant Messaging, Audio/Video streaming, POP3, SMTP, IMAP, secure eMail, VPN, neswgroups i sistemske aplikacije) u svakom trenutku je na raspolaganju 768Kb/s, dok je za ostale aplikacije korisniku obezbedjena prosecna dnevna agregacija 10:1. Prevedeno u kolicinu podataka koji se mogu preuzeti sa Interneta, to znaci mogucnost mesecnog prenosa najmanje 35GB bilo kakvog, odnosno 200GB sadrzaja garantovanog saobracaja.

Ako zelis nesmetan P2P saobracaj, moraces da uplatis :
mesecno tromesecno
P2P Flat 256Kb/s 3776.00 din 3587.00 din
P2P Flat 512Kb/s 5664.00 din 5380.00 din
P2P Flat 768Kb/s 7552.00 din 7174.00 din

Jbg, oni su se ogradili. Treba ih izbegavati svakako.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rambos1 re 08.08.2008. 13:31 #65457

status: user
broj poruka: 11
ko ne pazi prevare ga

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs