Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Ponovan upis biosa!
STRANA 1 OD 1
zeka1 Ponovan upis biosa! 17.11.2006. 00:04 T2617

status: user
broj poruka: 15

Kada sam snimao novi bios za plocu EPoX EP-8RDA+Pro desilo mi se da je u sred procesa zaglavio.Posto znam da kod upisa biosa ne sme da dodje do greske i zastoja moje pitanje je da li neko zna gde mogu da dam plocu da mi ponovo snimi bios posto sam cuo da je to procedura?
Hvala na bilo kom korisnom savetu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
barton BIOS 17.11.2006. 05:27 #9790

status: user
broj poruka: 7
SET Servis Mutapova 12...iza hrama Sv. Save tel.2443-007

Pozdrav...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeka1 Ponovan upis biosa! 17.11.2006. 10:16 #9795

status: user
broj poruka: 15
Hvala na obavestenju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrva Re: Ponovan upis BIOS-a 17.11.2006. 11:43 #9798

status: user
broj poruka: 11

Ako nisi koristio switch za brisanje boot bloka pri flesovanju, mozes opet da flesujes tako sto ces napraviti boot disketu, kojoj treba editovati autoexec ali se ne secam tacno sta treba u njega dodati tako da potrazi na netu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Ponovan upis biosa! 17.11.2006. 20:14 #9825

status: user
broj poruka: 9369
Ako ti pri paljenju ploca napise nesto u fazonu BIOS ERROR INSERT BIOS DISK IN FLOPPY DRIVE onda nemas nekakvih problema, potrebno je samo da usnimis odgpvarajuci bios na flopi disketu i sledis instrukcije. kada ti bude path do bios fajla samo otkucaj tanan naziv bios fajla obavezno sa ekstenzijom (tacannazivfajla.BIN) -obicno je to .BIN

Ukoliko je ploca "mrtva" ili se pali ali samo izbacuje poruku BIOS ERROR onda odnesi plocu u servis na punjenje EEPROM-om, mada bi to kod 8RDA trebalo da se odradjue preko flopija bez problema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeka1 Resen problem 17.11.2006. 21:58 #9827

status: user
broj poruka: 15
Nazalost ploca je mrtva i ne stigne da izbaci nikakvu poruku.Cim upalim komp odmah ploca pisti i na displejcicu na ploci ispise F2 pa tu zakuca i ne mogu da nista uradim.Zvao sam SET Servis i oni ce da mi snime bios.Hvala na savetima ali cu sledeci put da vodim racuna.Mogao sam da ovo izbegnem samo da nisam pravio kopiju postojeceg biosa jer mi u sred upisa nestalo mesta na disketi.Skola se uci i na takav nacin.
Pozdrav svima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Resen problem 17.11.2006. 23:23 #9830

status: user
broj poruka: 9369
Mogao sam da ovo izbegnem samo da nisam pravio kopiju postojeceg biosa jer mi u sred upisa nestalo mesta na disketi.Skola se uci i na takav nacin.
:: Pozdrav svima



Na zalost tako je. Za flesovanje biosa naredni put gledaj da koristis neki od softvera koji to rade direktno iz windowsa, oni obicno stizu uz cd za plocu. A flopi diskete zaobilazi u sirokom luku, na novijim plocama mozes da koristis i usb memoriju, koja je inace formatirana u FAT32 i dos je detektuje kao C drajv. Na njega mozes opusteno da snimas i novi bios kao i utility za flesovanje i naravno da sacuvas stari bios.

Vise srece drugi put. POZ.

Tip: Nedaj za punjenje biosa vise od 15 evra. To je neka standardna cena.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeka1 Skroz sam zaboravio 19.11.2006. 21:36 #9898

status: user
broj poruka: 15
Pravo da ti kazem da sam skroz zaboravio da mogu da koristim flash memoriju.Moc navike je cudo pa je bolno otreznjenje.Sutra nosim plocu na snimanje biosa pa onda caletu da drpnem semprona a uvalim mu XP 1800+ sa parolom snadji se.Hvala na savetima i uputstvima a sledeci put cu da pazim.
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CarlosO Uniflasher 10.12.2006. 08:31 #10438

status: user
broj poruka: 54
Upisi programcic iz naslova na flopy i bootuj plocu koja ima podnozje identcno podnozju za bios tvoje Epox ploce.Na toj ispravnoj ploci pocni proces flesovanja biosa pa kad dodjes do trenutka kad treba da potvrdis pocetak fleshovanja, ti krajnje oprezno izcupaj bios i ubaci tvoj koji treba da se fleshuje i pritisni enter.I voila..
operacija zavrsena.:)
!!UPOZORENJE!!
Ne pokusavajte ovo kod kuce :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs