Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
mrtav sistem
STRANA 1 OD 1
stick mrtav sistem 20.11.2006. 05:47 T2641

status: user
broj poruka: 10
kompjuter nece da se ukljuci. Nema slike na monitoru, ventilator radi nema podizanja sistema. Monitor je ispravan, napajanje je u redu, otkacio sam kablove sa ploce, samo sam ostavio jednu banku memorije ali opet isto. Neznam sta dalje.

ps: imam P3: plocu SOYO SY-7VBA133, procesor celeron 566mhz, ATI 7500 LE graficku, 2x128mb na 133mhz, hard od 10 gb, cd rom, flopi i modem. Instaliran Windows 98SE
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arko1986 Hmmm napajanje je u redu??? 20.11.2006. 10:58 #9917

status: user
broj poruka: 17
Imao sam iskustva sa tim problemom, kako si ustanovio da je napajanje redu??? Ako mislis da je dokaz taj sto cooleri radi, varas se. Kabal koji ide u napajanje ima jedan poseban kanal koji "budi" plocu. On posalje signal ploci da je napajanje spremno (struja/voltaza dobra) i dozvoljava ploci da botuje. Tvoj problem je sto ploca nece da botuje, iako struje ima (cak i u njoj). To je razlog zasto kuleri rade. Promeni napajanje, i problem resen.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nidsoft evoo resenjaa :) 20.11.2006. 12:35 #9925

status: user
broj poruka: 2
Imam dosta napajanja po povoljnoj ceni.... Ako ti vise odgovara mogu i da servisirm...
064 218 4801 (moze sms) Nikola
nid@beotel.yu

ps: forum ne posecujem cesto pa je najbolje da me nazoves ako si zainteresovan...


Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: mrtav sistem 20.11.2006. 12:49 #9926

status: user
broj poruka: 9388


:: kompjuter nece da se ukljuci. Nema slike na monitoru, ventilator radi nema podizanja sistema. Monitor je ispravan, napajanje je u redu, otkacio sam kablove sa ploce, samo sam ostavio jednu banku memorije ali opet isto. Neznam sta dalje
::
:: ps: imam P3: plocu SOYO SY-7VBA133, procesor celeron 566mhz, ATI 7500 LE graficku, 2x128mb na 133mhz, hard od 10 gb, cd rom, flopi i modem. Instaliran Windows 98S
::

Uradi clear c mos ako ne znas kako, najlakse tio je da izvadis bateriju na ploci i vratis je.
otkaci sve konektore sa ploce, ukljucujuci i one za POWER LED i HDD LED. plocu ces paliti kratkim spojem konektora za POWER.
otkaci sve sa ploce ostavi samo vga cpu i memoriju, dakle bez hdd, pci kartica i ostalog, dakle samo ono sto je neophodno da da sliku na monitoru.
Izvadi graficku kartu i ocisti alkoholom kontakte koji ulaze u AGP slot.
Stavi memoriju u poslednji slot, i to drugi modul ako imas dva.

Ako se jos uvek ne pali snadji se za neko drugo napajanje, potom vga pa procesor. memorija nije jer predpostavljam da imas vec dva modula male su sanse da su crkla oba.
ovo ti je sve poredjano hronoloski, izmedju svake akcije pokusaj ponovo da upalis komp.


Kratak kurs za servisere :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zaks Re: Re: mrtav sistem 09.12.2006. 20:11 #10423

status: user
broj poruka: 7


:: Izvadi graficku kartu i ocisti alkoholom kontakte koji ulaze u AGP slot

Dovoljno je da gumicom (obicnom) "obrises" sa obe strane gde su kontakti.

:: Kratak kurs za servisere :

Ovo je "jeftinije" resenje i ne dolazis u iskusenje :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs