Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Pitanje
STRANA 1 OD 1
filni Pitanje 24.11.2006. 16:42 T2686

status: user
broj poruka: 1199

Dali neko moze da mi kaze koji procesor...do koje brzine moze moja ploca da podrzi...Ja sada imam 1.7 Ghz... Ali hocu jaci..dok ne skupim pare za nov komp....
Ploca je: ASUS P4S8X-X To je Socket 478 Koliko znam ..Pa ako neko moze da mi kaze sa sigurnoscu koji najbrzi procesorin Intel mogu da metnem na tu plocu neka napise..HVALA>>>!!!!! I da..Koliko ta ploca memorije podrzava.... POZDRAV
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko SiS-oje 24.11.2006. 17:20 #10077

status: user
broj poruka: 6643
SiS matična ploča, procesor P4 Intel, do 3.06GHz.

Maksimalno 3 modula od 1 Gb PC2700/PC2100/PC1600 obične DDR1 memorije (ne ECC).

http://www.baber.com/motherboards/asus/asus_p4s8x-x.htm
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Pitanjce 25.11.2006. 03:42 #10090

status: user
broj poruka: 1199
Ja imam dva modula Kingstona od 256 ddr memorije na 400 Mhz.... 3200...I radi bez problema...... Sto pise da je maximum 2700.... To je neka greska... a Koliko moze da kosta neki procesor koji je za moju plocu od recimo 3ghz? Na moju ne moze da ide ORIGINAL INTEL neki ili ??? Poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nema greške 25.11.2006. 08:33 #10092

status: user
broj poruka: 6643
To što si bržu memoriju stavio u ploču koja nije (ili nedokumentovano jeste) u stanju da je podrži, znači da će memorija da radi na maksimumu ploče (2700) a ne na maksimumu memorije (3200) - bez overkloka.
ORIGINAL INTEL ne postoji. Ili je Intel ili AMD ili VIA nema šta drugo da se ubaci u PC (Apple odbacujem kao ne-PC, posebnu stvar, doduše, sve manje). Problem je što seljaci znaju za brend PENTIUM 4 i samo to hoće da kupe, pa im nikako nisi mogao prodati AMD-ov procesor koji je bio bolji i jeftinij nego da im napišeš da je to "PENTIUM 4 AMD ATHLON" i sl. što veze nema sa životom jer je Pentium zaštićena marka firme Intel i AMD i niko drugi ne sme da je koristi za sebe, a kad su ti isti trgovci hteli da prodaju, po ceni i performansama lošiji Intel Pentium 4, onda su da bi kompenzovali taj nedostatak, obično pisali ORIGINAL INTEL ili ORIGINAL PENTIUM, misleći pri tom da ne lažu i ne uvaljuju AMD umesto Intel P4... što je posebno bilo uočljivo kod Celerona, koje su obavezno zvali Original i P4 Celeron... a on bio njesra žešće.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Memoria 25.11.2006. 12:44 #10097

status: user
broj poruka: 1199



Pa meni radi na 400 Mhz bez overclocka!!! Tako je namesteno u biosu..i lepo je podrzava...bas lepo radi...mislim nemam pojma..ali tipujem da je sve OK... A i nemam pojma da overclockujem Memoriju..iskreno...tako...da.......
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs