Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Celeron D (Prescot) na GA-8PE800-L???
STRANA 1 OD 1
Kibicer Celeron D (Prescot) na GA-8PE800-L??? 24.11.2006. 20:34 T2688

status: user
broj poruka: 4
Molio bih vas za iskustva u vezi gore pomenute ploce (GA-8PE800-L), tj. da li je moguce staviti na nju bilo koji celeron D procesor, i da pri tome korektno radi? Na zvanicnom sajtu pise da su dve verzije celerona D u fazi ispitivanja..., sta to u stvari znaci? Moze, ili ne moze? Unapred hvala na odgovoru!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kibicer ??? 25.11.2006. 15:14 #10102

status: user
broj poruka: 4



Ne moguce da niko nije bar eksperimentisao!? Ploca je Gigabyte na cipsetu 845PE... Ima li bar neko iskustva sa tom generacijom cipsetai celeronom D?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tiamat Hmm 26.11.2006. 06:31 #10115

status: user
broj poruka: 10
Ako ti ista znaci, imadem ASUS P4PE-2X plocu, na njoj je isto 845PE cipset i radi mi na njoj Celeron D 330.

Haha, mora da ih bas dobro testiraju, procesori su stari tri godine najmanje.

Poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 320 26.11.2006. 10:17 #10117

status: user
broj poruka: 282
Meni na malopre pomenutoj ploci radi 320, mislim da ce ti ako je odgovarajuce podnozije (478) raditi bilo koji celeron D.

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: Ako ti ista znaci, imadem ASUS P4PE-2X plocu, na njoj je isto 845PE cipset i radi mi na njoj Celeron D 330
::
:: Haha, mora da ih bas dobro testiraju, procesori su stari tri godine najmanje
::
:: Poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kibicer Napon je pitanje... 26.11.2006. 15:57 #10127

status: user
broj poruka: 4
Prvo da se zahvalim ljudima koji su odgovorili... Na sajtu Asus-a pise da ta ploca koju pominju oni, podrzava Prescot. Cipset sam kao takav, i podnozje 478 su u principu to u mogucnosti. Stvar je u naponu, tj. da li ce Gigabyte ploca (koju sam naveo) dati odgovarajuci napon od 1,4V koji je potreban za rad Prescot jezgra. Mene u stvari to zanima. Da li ce ploca dati pravilan napon kada u nju ubacim celeron D, ili ce mu recimo dati veci napon starijih verzija procesora? Ne bih bas da mi procesor bude kao expres ringla... :) I jos jedno pitanje. Kako je moguce smanjiti napon procesora( na onaj koji propisuje proizvodjac procesora) od difolt vrednosti koju daju ploce. Primetio sam da mnoge kloknu..., ne verujem da je slucajna greska bios-a...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs