Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Koji Pocket PC kupiti sa sto vise funkcija?
STRANA 1 OD 1
mdavidovic Koji Pocket PC kupiti sa sto vise funkcija? 25.11.2006. 15:14 T2695

status: user
broj poruka: 31
Koji Pocket PC kupiti sa sto vise funkcija (PC+mobilni+navigacija+GPS) bez obzira na cenu. Sta zamerate HP 6515?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kvisko Eve ti ga, pa procitaj.....:) 30.11.2006. 01:30 #10228

status: user
broj poruka: 10
Iskreno, nisam probao nijedan, ali sam vrlo detaljan citac (pa i izmedju redova).... 6515 je sjajan uredjaj, nije ni skup (565 jura ovde na Berzi), nema GPS ali, kao sto rekoh u postu "FS t830 protiv HP6915" kupis neki munja GPS za oko 100-130 jevreja i dobio si za sedam galav mocnu makinu....

t830 ----- bar na papiru izgleda odlicno, ne svidja mi se recimo sto nema poklopac na 2mpix kameri, cuo sam da su mu slike malo presvetle ili pretamne, i na dugmitji se treba navici.....ekran je 64k boja, 240x240 (moglo je i bolje, a ekran je nestandardan za, recimo Tomtom Navigator, ali radi.... Prednosti su-imas SVE: wlan, voip, gsm, mp3, mpeg4, gps (sirf3 chip), gprs, kameru, web kameru, 3g, kazu da je slot nova generacija SD kartica, nesto tipa HDSD tako nesto....ici ce od 8 do 32gb po kartici...naravno kompatibilno je unazad...garancija je dve godine (bar kod hrvata) I naravno cena......u hrvatskoj kad odbijes njihov pdv (koji dobijas na granici) cena je 580 ojra, kod nas 845 (Berza) i 885 (Pakom)

hp 6915-takodje ima sve, kamera malo slabija 1,3mpix, sve isto (ne znam da li sirf3 unutra ali kazu da je jako brz) malo veci ekran nego t830, kompaktniji je.......cena mu je oko 705 evritja (Berza).........

Imas jos jednu varijatnu, a to je asus a636n, istina nema telefon, ali za razliku u ceni mozes komotno da ga kupis uz pda, i to gornju klasu.......cena mu je 385eura + recimo n73 (350) = 735 evra za odlican pda (isto stylus, sirf3, wm 5.0, gps (cak najlepsa antena koju sam video), sve full (wlan), a imas i zestok (ali ZESTOK) mobilni sa suludim funkcijama.....jesu dva uredjaja ali su extra......

Cak ako bi da sacekas koji mesec, pojavice se i asus 639, koji je mislim isti kao 636n osim sto je oklopljen u metalu, iama neke bolje funkcije ali zato i 1gb (!!!) fizicke memorije u njemu (flash se ne racuna) bice oko 450-500ojra...

HP iPAQ 5900 je prvi konkurent asus-ovim modelima 63x, najavljen je da ce imati 3,5 ekran, bt, wlan, citati sve zivo, imati 2gb memorije na sebi+flasg, isto sirf3 chipset, a onda su rekli nesto sto me je sokiralo.......postoji verzija koja ce u sebi imati zvanicne mape za istocnu evropu.......moram da svratim do Hrama Sv Save ovde kod mene da se pomolim da nisu zaboravili malu zemlju na brdovitom balkanu.......

Naravno, SVI cekamo N95.......to pronadji sam, necu ti kvariti iznenadjenje, samo cu mojoj molitvi za HP iPAQ 5900 pridodati i zelju da budemo na tom spisku od 100 zemalja....mada bi bilo mnogo da mi se i ta molitva uslisi.....:)

Eto, skribomanija mi u poslednje vreme ide od ruke (dugo nista nisam prevodio pa mi lepo dodje kao vezba), nadam se da sam ti pomogao....

Ako imas neku ideju ili neku novost (isprobao nesto, drzao nesto (odnosi se na PDA, da ne bude zabune....:)) ) javi......

Puno pozdrava

Kvisko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Djenka71 IMATE JasJam 05.01.2007. 12:12 #11265

status: user
broj poruka: 1



Ne znam u koju svrhu ti treba pocket PCV ali mogu da ti preporucim IMAT JasJam. Prednosti nad ostalim je novi operativni sistem, 400 Mhz processor, odlican izbor software-a, mogucnost dodavanja drugih software-a, mogucnost instaliranja Skype-a programa za jeftinije razgovore (mada mislim da ovo mogu i druig), odlican ekran, velika tastatura a aparat ipak tek malo veci od Nokia 6600. Veoma je pouzdan za bilo kakvu konekciju WiFi, GPRS i ostalo. Jedina mana je sto trosi dosta baterije ali to mozes da smanjis izbacivanjem (tebi) nepotrebnih aplikacija. Za tu potrebu mozes uvek da ti stoji na `stand-by` modu i da ocekuje pozive ili poruke. Ah takodje, odlican 3G telefon. Toliko, nadam se da je pomoglo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs