Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
NewSys.exe trojan
STRANA 1 OD 1
VujicNo NewSys.exe trojan 24.05.2010. 22:38 T27034

status: user
broj poruka: 22

pre nekoliko meseci trazio sam lekic za WindowBlinds 7 kad je izasao i od jednog clana naseg foruma dobio sam na mail attach sa lekicem i upustvom kako da ga instaliram. laicki, svi vec znate sta se dalje desilo... navuko me decko na najjadniju mogucu foru, al ajd sad...

od kad sam instalirao `njegov` program HDD mi vise ne radi i nemam vise pristup svojim jako bitnim fajlovima. BIOS detektuje HDD ali kod GUIBOOT-a zabode kad se podize sistem. isto se desava kad ubacim HDD kao slave i pustim w7 da se podigne sa drugog harda - zabode na istom mestu. za w7 sam siguran da radi, sad kucam ovo sa njega, samo sam prethodno otkacio zarazeni hard i sve se podiglo normalno.

jel ima neko neku ideju kako da dodjem do svojih podataka?
neka ovo i tebi koji citas posluzi za nauk :) bas sam ispao som i sad sam u problemu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 24.05.2010. 22:55 #216599

status: user
broj poruka: 18472
Jesi probao iz safe moda da pristupis particijama?
Jel imas mogucnosti da sa druge particije dignes win pa da taj disk precesljas sa Kaspersky antivirusom ili programom Unhackme ?
Tj ti zapravo nemas pristup HDD-u jer ga je virus zakljucao tj sve tvoje fajlove koji su sad korumpirani!Mene interesuje gde ti se ti podatci nalaze?Gde se tacno virus implementirao?
P.S.Reci javno koji je to user!Nemoj bre da krijes!Ne treba kriti zarad drugih ljudi!

Intel Q9650@4.3 Ghz LinX
http://img718.imageshack.us/img718/6875/linxtest43ghzintelq9650.png
GTX295 The Best Vantage Score
http://img38.imageshack.us/img38/3554/vantageextrascore.png

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mslavko82 eh... 24.05.2010. 23:00 #216601

status: user
broj poruka: 721
taj WindowsBlinds je em djubre od programa, em leglo za viruse. Nisam nikada naisao na WB lekic, a da nije zarazen nekim virusom, trojancem ili slicno...
Nego, jesi li probao da zakacis hard za neki drugi komp - mozda ni taj tvoj Win7 nije bas ispravan? Ili nadji nekog sa Linuxom i probaj kod njega :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ex AVG user 24.05.2010. 23:04 #216604

status: user
broj poruka: 6643
Kao dugogodišnji ex-AVG user, od verzije 4 ili 5, sećam se da sam primetio jednu pravilnost: nakon xxx vremena, AVG bi označavao fajlove kao trojance, viruse i ostalo, koje je pre toga (nekad bogami i godinicu dana bi prošlo) prolazio u skeniranju i nije detektovao. Apsolutno isto ima kod svih antivirusnih programa... tako da ne valja baš ako nekoga optužuješ unapred, možda ni taj nije znao - nije mu se detektovalo... drugo, sam si kriv, trebao si da proveriš i koristiš zaštitu na svom računaru.
Mislim, nemoj da se ljutiš, ali ja imam veliku kolekciju cd-dvd-a od Mikra, BUG-a, digital-a itd.... i, sad kada bi ih provukao kroz AVP, bilo bi detekcija kojih pre nije bilo... tako to funkcioniše i nadalje će.

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ma znao je kako nije znao.. 24.05.2010. 23:09 #216607

status: user
broj poruka: 18472
Dusmanin je namerno podmetnuo..Nek se kaze ko je pa da ga palimo na lomaci :)
Ne ozbiljno,sto kriti bez obzira dal je namerno ili ne.Istrazicemo slucaj

Intel Q9650@4.3 Ghz LinX
http://img718.imageshack.us/img718/6875/linxtest43ghzintelq9650.png
GTX295 The Best Vantage Score
http://img38.imageshack.us/img38/3554/vantageextrascore.png

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mslavko82 24.05.2010. 23:14 #216611

status: user
broj poruka: 721
Hm.. znao ili ne - da li je iko ikada video ispravan lekic za WindowsBlinds / ObjectDock? Dakle, da radi i da nema virusa? Nesto ne verujem, lekici za ove i slicne programe i sluze za navlacenje korisnika...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VujicNo re 25.05.2010. 02:04 #216678

status: user
broj poruka: 22

e momci ja se izvinjavam, doslo je do greske. sad sam prelistao mailove, nije u pitanju bio NewSys.exe nego NewSID.exe sto ne bi trebalo da bude virus, kolko sam ja upucen

zamalo da ocrnim decka skroz, mada se jos nije izvuko :)

jel zna neko sta mi je ovo uradilo? jel to radi nesto slicno ko sysprep? kad mi je pokvareni hard povezan u komp ne moze da se podigne WinXP sa njega, ni da se udje u safe mod. nemoze ni da se podigne drugi sistem ni da udje u safe mod. nemoze da se butuje BartPE. nemoze da se pokrene instalacija WinXp, ni instalacija Viste, ni instalacija Win7! svaki put dodje do GUIBOOT-a i tu ostane da se vrti u mestu. CD sa Ubuntuom mi je izgreban pa nisam uspeo da ga pokrenem... jednostavno dok je on u povezan nece nista da se podigne - kad ga iskljucim sve radi...

Jel ima neko ideju?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 25.05.2010. 02:55 #216679

status: user
broj poruka: 18472
Tebi je onda prsko hdd.Ovo i nema veze sa tim exe file-om koji je inace vezan za sistem (Security Identifier) i sluzi da prepozna user-a,account u sistemu..
Po svem,u sudeci ti si unistio master boot i zbog toga si u nemogucnosti da pokrenes i instalaciju i da ga nakacis uopste na sistem ..Hdd u kantu najverovatnije.

Intel Q9650@4.3 Ghz LinX
http://img718.imageshack.us/img718/6875/linxtest43ghzintelq9650.png
GTX295 The Best Vantage Score
http://img38.imageshack.us/img38/3554/vantageextrascore.png

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VujicNo re 25.05.2010. 03:14 #216680

status: user
broj poruka: 22

koje su mi opcije u slucaju da je MBR vrisnuo? imam podatke na tom hardu koji mi trebaju ko ruke... jel moze tu nesto da mi urade ovi iz helpdisca? ili mu je kanta sudjena?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: re 25.05.2010. 03:35 #216681

status: user
broj poruka: 12056

MasterBoot record nema veze sa File Allocation Tabelom, i čak ako je FAT otišla, za MBR ima gomila alata koju je mogu srediti, čak i FDISK. To što sa particije ne može da se bootuje, ne znači da podaci sa particija ne mogu da se povrate, to su dve odvojene strukture.

U slučaju file tabele, šanse su male ali vredi probati sa na primer:
Active@ Partition Recovery alatom:
http://rapidshare.com/files/385788450/Active.Partition.Recovery.v5.3.717.ra

::
:: koje su mi opcije u slucaju da je MBR vrisnuo? imam podatke na tom hardu koji mi trebaju ko ruke... jel moze tu nesto da mi urade ovi iz helpdisca? ili mu je kanta sudjena
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd ... 25.05.2010. 08:56 #216700

status: user
broj poruka: 1376
A Hirens boot ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VujicNo re 25.05.2010. 12:01 #216731

status: user
broj poruka: 22

bax druze link ne rade ali sam nasao na partition-recovery.com te alate i skinuo neki user manual u pdf. jel mozes ti da napises koju rec kako da upotrebim alatku pravilno ako se ne snadjem sa user manualom. na sajtu pise da mi treba alatka sa DOS okruzenjem...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: re 25.05.2010. 12:37 #216745

status: user
broj poruka: 12056

Radi link samo fali još jedno `r` na kraju, dakle:
http://rapidshare.com/files/385788450/Active.Partition.Recovery.v5.3.717.rar

::
:: bax druze link ne rade ali sam nasao na partition-recovery.com te alate i skinuo neki user manual u pdf. jel mozes ti da napises koju rec kako da upotrebim alatku pravilno ako se ne snadjem sa user manualom. na sajtu pise da mi treba alatka sa DOS okruzenjem..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VujicNo re 25.05.2010. 13:41 #216775

status: user
broj poruka: 22

jel postoji neki drugi nacin da pokrenem program a da to nije DOS-bootable floppy disc?
skinuo sam i user manual tj. partition recovery guide ali u njemu procedura zahteva floppy.

kao sto znamo svi flopi je danas vrlo retka stvar i verujem da ce mi trebati dosta vremena da nadjem sam hardware i diskete... pa bi mi mnogo znacili ako neko zna neki drugi nacin na napravim ovaj DOS-bootable disc

hvala bax


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Hiren`s boot disk je butabilni CD, dakle poseduje svoj op sistem... 25.05.2010. 18:18 #216844

status: user
broj poruka: 10988
zasnovan na DOS-u, odnosno na njemu se nalazi i potpuno nazavisna butabilna verzija XP-a tako da nakon POST-ovanja kompa mozes da biras - ja` XP, ja` DOS okruzenje sa mnogobrojnim aplikacijama...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun re 25.05.2010. 18:39 #216850

status: user
broj poruka: 1797
@VujicNo tebi treba neko strucnije lice, bez uvrede, ali po ovome sto si pisao mislim da nisi dovoljno vican da odradis kako treba, iako ovo sve nije komplikovano.
___________________________________________________________
...Glory Of Cyrodiil...

https://www.quakelive.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VujicNo re 25.05.2010. 18:51 #216853

status: user
broj poruka: 22

ma znam druze... zato i pitam, ne bih sam da experimentisem bas da ne bih jos gore napravio. pa ako je ikako moguce ili da mi neko postuje ovde malo detaljnije koga ne mrzi da pise, ili da mi preporucite nekoga ko moze da mi pomogne (a da nije helpdisc mnogo mi je to para :D).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 25.05.2010. 19:19 #216864

status: user
broj poruka: 1959
a i onako je pri izdahu, moze li da proba low level format pa sta bude??

Eternity has cried for a legend, and with it the curse of time was born By Warcraft `Curse of time`

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=ArQap_viOS8



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VujicNo re 25.05.2010. 19:44 #216867

status: user
broj poruka: 22

low level mi bas i nije resenje... imam bitne podatke na njemu koje hocu da spasim. disk je u garanciji jos vise od godinu, tako da je dobro sto je na izdahu - ako spasim podatke dobicu novi disk...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646155.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs