Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
AM2 Ploča za athlona
STRANA 1 OD 1
saca AM2 Ploča za athlona 30.11.2006. 22:27 T2729

status: user
broj poruka: 1

Ako neko ima iskustva, neka pomaže:-) Dvoumim se između ploča Gigabyte GA M55S-S3 i MSI K9N Ultra-2F. Neću se opredeliti za neku od njih zbog proizvođača, i znam da je GA N550 a MSI N570 čip, interesuju me vaša iskustva sa ovim pločama, eventualni problemi, kvarovi ili neke specifičnosti... Unapred hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Bezi do svega sto je MSI 01.12.2006. 00:23 #10240

status: user
broj poruka: 7761
Bezi od svega sto je Asus ili MSI, ja sam imao tako losa iskustva sa njihovim komponentama da ne zelim nista vise sto ima ta dva imena, mada da budem iskren jedan stari ASUS CDRW i dan danas posle pet godina radi kao da je nov.

Znaci ja ti predlazem gigabyte.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp ASUS M2N-E 01.12.2006. 13:34 #10247

status: user
broj poruka: 140
Uzmi ASUS Plocu M2N-E i nece da te boli glava.Pozdrav.PS.MSI nije los samo sto mu se greje pasivac na mostu da prsti otpadaju.I jos jedna stvar ploca je Nforce 570 Ultra
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neksim MSI Ubedljivo 01.12.2006. 16:24 #10252

status: user
broj poruka: 39
Pre oko 5-6 meseci sam kupio MSI K9N Platinum, NForce 570 i ekstra sam zadovljan, mada mogucnosti ploce necu da iskoristim ni 70%. Na nju sam stavio AMD Atlon 3800+ i ponavljam da sam ekstra zadovoljan kako radi, a tek kako bi radila sa dual core procesorom...
Pre nje sam imao MSI K6 sa bartonom na 2,5+ sa kojom sam takodje bio zadovoljan.
To je iskljucivo moja preporuka, dok znam da je sa Gygabite plocama bilo nekih problema. Ti sam odluci. 100 ljudi 100 cudi, 100 zena 200 sisa.

Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Zaboravih da ti kazem jos nesto... 01.12.2006. 19:46 #10259

status: user
broj poruka: 7761
Price tipa ova ploca je hiper, mega, ultra, turbo i slicno zaboravi, ako si prosecan korisnik tj. ako na racunar neces kaciti vise od dva diska, grafiku, DWDRW, modem i jos neku karticu, jer ce sve to odraditi i skromnija ploca.

Cak i da kupis plocu od 200€ procesor ne moze da radi brze nego sto moze da radi, sem da ga overklokujes (a tako mu hteo to sebi da priznas ili ne skracujes vek i povecavas mogucnost da crkne) a ja licno to ne bih radio, graficka takodje, disk takodje. Znaci sa skupim plocama dobijas nesto sto ti mozda nikad u zivotu nece zatrebati, ja konkretno ne znam cemu koj djavo na ploci za kucnog korisnika ultra brza mrezna kartica, kontroler za 8 SATA uredjaja, 10 usb prikljucaka itd...

Ja ti predlazem da optimizujes cenu i potrebe, sagledaj za sta ces koristiti racunar pa se onda opredeli prema tome.

E da na poslu imam neki racunar sa ASUS plocom koja pri podizanju sistema u jednom trenutku stane i tako ceka da jos se da secer ili sta vec i nakon 65 sekundi nastavi sa dizanjem sistema, sve zivo sam probao ne bi li to neutralisao, krajnji pokusaj je bio pod misku i u servis (zamisli koliko me je to nerviralo) no ni serviser nije uspeo da to sredi. Mozda je to samo na tom primerku (neki 945) ali zbog toga i jos nekih drugih stvari ASUS nikad vise.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 01.12.2006. 22:51 #10261

status: user
broj poruka: 281
Ja bi,da biram izmedju te dve, uzeo Gigabyte.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Neksim dobra ti je ova... 02.12.2006. 00:44 #10263

status: user
broj poruka: 7761
...opaska sa ljudima i covjecicama (zenama).

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs