Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
adsl vs kds
STRANA 1 OD 1
woof adsl vs kds 05.12.2006. 21:18 T2751

status: user
broj poruka: 10

Ok ukratko do sad sam koristio osnovni paket kds-a 64, i uopste nisam zadovoljan pa sam mislio da se prebacim na neki adsl pa me zanima kakva su iskustva sa 512/128 kod euneta ima cak i neki dodatak za igranje preko neta sto se doplacuje oko 300 din pa me zanima da li ovo vredi narocito za battlefield2

pozdrav svima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ikac86 Moje misljenje 05.12.2006. 22:25 #10326

status: user
broj poruka: 1
Ja licno koristim kablovski net ali SBB (najjaci u Srbiji) a za ADSL pogledaj kod Beotela ili Sezama (mozda bolje kod njih) jer su najbolji po pitanju ADSL kod nas trenutno a i dosta su jeftiniji od EUnet-a!

Pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Zasto ne Verat.Net 05.12.2006. 23:24 #10327

status: user
broj poruka: 7761
Cena ADSL FLAT Rate 256kbit kod VeratNET-a je 1090 dinara sa uracunatim PDV-om. Platis pet meseci dobijes 6, platis 10 dobijes GODINU dana.
Protok NEOGRANICEN sto kod "Susama" nije slucaj, BeotelNET je druga prica nesto je skuplji od Verata a jeftiniji od Analno Digitalne SusamPRO Linije.
Nema filtriranja portova, cini mi se da ni agregacije nema, sto bi narodne mase rekle "E VIVA BIT TORRENT",

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Zasto ne Verat.Net 06.12.2006. 00:34 #10329

status: user
broj poruka: 9386
Jedini problem Verata jeste nestabilnost u radu. Naime Verat jeste najjeftiniji provajder, ali zbog toga sto ima sopstveni wireless link do Madjarske, gde se kace na nekog madjarskog provajdera. E sad problemi sa tim linkom konstantno postoje, kao i stalna opstrukcija od strane telekoma koji je do skoro imao monopol nad internet saobracajem, a ciju je infrastrukturu "jadni" Verat morao da koristi (u sta spadaju i ADSL portovi).
Ja sam imao jezive probleme dok sam bio njihov wireless pretplatnik, Dial-UP im je , sad vec legendarno ocajan, ali ljudi zato drze cene i do duplo nize od konkurencije, zbog cega su izmedju ostalog na stalnoj meti i ostalih (neopravdano para alavih) provajdera.
E sad, kakav im je ADSL , ne znam, cisto sumnjam da je nesto bolji od wirelessa, koji je i dalje kako cujem u najmanju ruku los, ALI SVE SE TO KOMPENZUJE I DO 2x NIZOM CENOM OD KONKURENCIJE.
Dakle, po meni nisu bili dovoljno kvalitetni za neku ozbiljniju pricu jer mi je kompletno poslovanje bazirano na internetu i desavale su mi se grozne stvari (najcesci problem zagusenje linka). Presao sam na Beotel, i situacije je neuporedivo bolja ali i poprilicno skuplja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: Re: Zasto ne Verat.Net 06.12.2006. 09:24 #10333

status: user
broj poruka: 299

::Dial-UP im je , sad vec legendarno ocajan, ali ljudi zato drze cene i do duplo nize od konkurencije, zbog cega su izmedju ostalog na stalnoj meti i ostalih (neopravdano para alavih) provajdera
:

ne znam kakav im je wireless niti adsl, ali proveo sam 2 godine (do pre 6 meseci) na verat dial-up-u , i nisam imao nekih drugachijih problema koje sam imao kod svih ostalih providera na kojima imam naloge ptt, infosky, neobee... s tim da sam verat imao i pre 5-6 godina i situacija je bila ochajna (platio samo 10 sati kasnije sam otvarao drugi nalog kod njih)... kada su se pre 2-3 godine popravili opet sam probao ... i bio zadovoljan, i dalje sam posto mi je dosta prijatelja na veratu i situacija je i dalje ista kao kada sam preshao na ADSL (neki drugi provider)... tako da....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Re: Zasto ne Verat.Net 06.12.2006. 17:26 #10343

status: user
broj poruka: 9386



::
:: ::Dial-UP im je , sad vec legendarno ocajan, ali ljudi zato drze cene i do duplo nize od konkurencije, zbog cega su izmedju ostalog na stalnoj meti i ostalih (neopravdano para alavih) provajdera
:: :
::
:: ne znam kakav im je wireless niti adsl, ali proveo sam 2 godine (do pre 6 meseci) na verat dial-up-u , i nisam imao nekih drugachijih problema koje sam imao kod svih ostalih providera na kojima imam naloge ptt, infosky, neobee... s tim da sam verat imao i pre 5-6 godina i situacija je bila ochajna (platio samo 10 sati kasnije sam otvarao drugi nalog kod njih)... kada su se pre 2-3 godine popravili opet sam probao ... i bio zadovoljan, i dalje sam posto mi je dosta prijatelja na veratu i situacija je i dalje ista kao kada sam preshao na ADSL (neki drugi provider)... tako da...


Ok, pozitivna iskustva. Ja kod njih imam Dial - Up kao bekap kada mi ne radi internet. Kupim 40 sati za nekih 400-500 din. i uglavnom mi i propadne i ne potrosim za godinu dana koliko je trajanje.
Nadam se, iskreno da su sada ok, jer su ipak nejjeftiniji od svih i ovako bezobrazno skupih ISPova, medjutim kazem vadi ih to sto imaju svoj link do HU, i ne placaju verovatno astonomsku cifru Telekomu za iznajmljivanje linka.
U svako slucaju ako su sada stabilni onda su definitivno pravi izbor, jer im je cena sasvim OK.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646115.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs