Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
problem!!! abit AB9 + ati 1300pro
STRANA 1 OD 1
drzacomp problem!!! abit AB9 + ati 1300pro 06.12.2006. 23:40 T2763

status: user
broj poruka: 359

ako neko zna bio bih mu veoma zahvalan da mi pojasni o cemu se radi...

naveo sam plocu i grafiku i o cemu se radi. Nece uopste da instalira drajvere za grafiku (zapravo zakuca komp kad pustim da instalira drajvere za grafiku a slicno se desava i sa plocom). Da stvar bude gora, drajveri se daju instalirati preko device managera i sve to radi, ali nikako ne moze da se digne atijev catalist. Uz to uopste ne postoje klasicne graficke opcije pod advanced menijem poput OpenGLa, Directa itd. Pre toga je bila isto atijeva x550 grafika za koju sam verovao da je inkopatibilna sa plocom, te sam uzeo 1300 ali ista prica! Tako da komp radi navodno bez OpenGLa i slicno, ali pazite sad ovo: u 3D maxu kao i u AutoCadu on sljaka pod GLom bez problema (doduse puca u ArchiCadu). Dole je spisak konfiguracije, pa ko provali o cemu se radi, bicu mu zahvalan do kraja zivota.

Abit AB9, Asusov Ati 1300pro, 1GB Kingstona na 533, DVDRW Optiarc, DTK 400W, Intel D945 na 3.4GHz, Hitachi 160GB SATA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 07.12.2006. 00:26 #10356

status: user
broj poruka: 736
Imash li instaliran .NET Framework 2.0?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Otprilike ovako 07.12.2006. 10:33 #10360

status: user
broj poruka: 1532
Na formatiranu particiju instaliras svez Windows XP sa SP2 (ako XP nije na CD-u sa SP2, posebno ga sada instaliras), potom DirectX 9c (imas na DVD-u koji dolazi uz casopis Digital), pa Autopatcher za Windows XP (na istom DVD-u). Tek sada instaliras najnovije drajvere za plocu (na istom DVD-u), pa za graficku (na istom DVD-u). Trebalo bi da radi.

U sustini, verovatno je problem ovo sto Garson kaze i, mozda, jos par sitnica.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mex11 objasnjeje 07.12.2006. 19:21 #10372

status: user
broj poruka: 56
Kao prvo tokom instaliranja windowsa instaliras drajver za SATA portove paonda instaliras windows onda instaliras DirectX 9 pa onda drajvvere za plocu sa CD-a resetuj komp pa pri ucitavanju windowsa instaliraj drajver za graficku i radice ti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs