Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Sta mislite ??? Sta je bolje ???
STRANA 1 OD 1
vecera Sta mislite ??? Sta je bolje ??? 17.01.2005. 22:52 T279

status: user
broj poruka: 5
koji procesor tj. da li je bole uzeti intel ili AMD 64
1. Intel Pentium IV 3.0/1MB/800
2. AMD Athlon64 3400+ BOX
3. AMD Athlon 64 3000+ BOX Socket 939

tj. da li je bolje uzeti 64bitnu generaciju ili jos uvek ne ???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladic Jos sam na tronu: Intel 19.01.2005. 00:44 #563

status: user
broj poruka: 68
Trenutno je ipak bolje da uzmes intel Pentium 4 i to socet 478(jer je prelazak na LGA 775 samo bacanje para,ako gledamo na performanse procesora,jedino sta novo pruzaju ove ploce jeste podrska za PCI-E graficke kartice,a velika mana im je podrska za ddr-3 memoriju koja je astronomski skupa a nista brza od ddr-2) ipak on je se pokazao i dokazao,a sto se tice 64 bitnih procesora, zasigurno a i logicno da bi trebali biti brzi,ali s obzirom da jos nije izasao windows 64 bit u finalnoj verziji vec samo beta,jos se uopste nezna stvarna moc i snaga novih amd-ovih 64 bitnih masina.Vreme je pred nama pa ce pokazati sta sve oni mogu.
Sigurno da neces pogresiti ako uzmes P4, i gledaj da uzmes sto jacu i bolju maticnu plocu kako bi iz procesora izvukao maksimum performansi,a i kasnije da se nadogradis na neki jaci P4 kao sto je 3.4EE i jaci.
Pozdrav.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro E moj Mladicu... 19.01.2005. 01:09 #565

status: user
broj poruka: 288
...sto bi rekao Huso u jednom vicu...
Trenutno, najbolje resenje je uzeti AMD64 narocito neki model 3500 sa Winchester jezgrom (S939), sacekati jos malo, pa uzeti nForce 4 plocu, podrska za PCI-E i jos neke pogodnosti. AMD trenutno je bolji.(kao procesor A64 je `ladan k`o spricer u poredjenju sa Presshotom) Uzimati Intela, pogotovo ploce sa AGP slotom, je bacanje para. AGP slot, odlazi polako u penziju. Sto se tice memorije, nisam bas siguran da novi Intel chipsetovi (9xx)podrzavaju DDR3, ali sam siguran da podrzavaju DDR2. (DDR3 koriste novije graficke karte). Uzimati Northwooda sada, pa raditi upgrade na P4 3.xx EE je ravno ludilu.(pogledaj cenu EE procesora i njegovi zastupljenost i sve ce ti biti jasno). Verujem da covek ne zeli da se razbacuje sa parama, vec zeli najbolje za svoje pare.
Napominjem, ne pljujem Intel. To jeste odlicno resenje za sada, ali kupovati tehnologiju koja je na zalasku, je smesno.

A sto se tice Intelovog 64bit procesora za desktop platforme, citiracu staru narodnu koja kaze:"Ne krepi magarce dok trava ne ozeleni!"
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jabre 775 definitivno, ako imas kesa... 19.01.2005. 01:24 #566

status: user
broj poruka: 12
E uzeo sam ja 775 jos pre par meseci i veruj mi ekstremno je stabilna konfiguracija, uzmi MSI 915P al mojne combo, gurni u nju neki DDR2 Kingston ili KingMax 533MHz 2x512 da ti se podvoji procesor (koji u sustini nije ni bitno sta gurnes) jer je izmedju 2.8 do 3.6 neznatna, s tim sto moras da kupis i PCIE kartu koja je minimum 230 E (al zato vredi svaku paru) mislim naravno ako uzmes neku malo jacu (tipa X800 PRO PCIE, daje skoro tri puta veci rezultat na testu nego X800 PRO AGP) i naravno mozes igrati 256bitne igrice (koje jos nisu izasle :-))) i naravno uzmes SATA diskove i pioneer 108d i sledece dve godine ne razmisljaj o upgrade-u kompa.
A ovi Athloni 64ke, hmmmmm zadnji dobar procesor koji je AMD napravio bio je K5 i to samo zato sto je u ono vreme na sebi imao 512 kesa, a i ovo sto ti kaze 3200+ nemoj da mislis da radi na 3,2GHz jer je njegov takt mnooogo sporiji (tipa negde oko 2 ili jedva malo jace, nisam siguran) a sa druge strane sto rece decko ni Win 64 nije izasao jos, a kako mi se cini i nece cim Intel iako ima 64 bitni procesor razvija druge platforme...
Al aj da neduzim moj savet ti je... Ako imas kesa definitivno 775, a ako ne uzmi obican P4, ili Celerona 2.4 (nemoj 2.6) i bez frke ga klokuj na 3ikusur
Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jabre e moj Alvaro 19.01.2005. 03:08 #568

status: user
broj poruka: 12
Moram ti reci da nisam mogao da verujem da neko ko se koliko mi se cini iz ovog tvog odgovora razume u kompove moze da savetuje 64ku, to sto se ne greje pripisacemo cooleru (jer je istina, kod mene je na 775 cooler ko pola ploce keve mi ako si vido 775 znas i odrzava temperatutu ekstremno) drugo nForce 4 ploca POSTOJI tako da ne mora da ceka i to i na nasem trzistu K8N NEO Diamond (MSIova ploca) i koliko god oni bili sjajna firma u poslednje vreme ni oni ne mogu naterati magarca da trci brze od konja :-))) Velika mama 64ke je pre svega u tome sto je ne snalazi sa DDR2 memorijom, a biti ogranicen na 400 MHz pa makar i dual chanel slozices se nije lepo. Sa druge strane maksimalno podrzavam dva PCI-E slota al mi nije jasno cemu (znam sve varijante tako da mi nemoj objasnjavati) ali i jedna karta radi savrseno jer 4 kanala, 256bita na 16x Core od 500+MHz i neki ogroman bandwidth stvarno daju ekstremnu varijantu tako da ne vidim potrebu za dupliranjem a ove karte kostaju oko 4 glave tako da ni kupovina jedne nije bas mala investicija. Posebno ako kao sto kazes covek juri najbolje resenje za svoje pare.
Jer ako stvarno juri nesto za sitan kes a da radi jos godinu dana toplo mu preporucujem Celeron 2.4 i digne ga bez frke na 3.6 (pri tome sa iole boljim coolerom ne moz ni da ga zagrejes, a kamo li da pukne) uzme neki 865 MSI i nek se igra al 64ku nikako jer aj da se ponovim poslednji dobar AMD bio je K5 :-)))



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Jabre prijatelju, postujem tvoje misljenje, ali... 25.01.2005. 01:17 #600

status: user
broj poruka: 288
ploce sa nForce 4 chipsetom znam da postoje i kod nas. Takodje trebas znati da nisu sve nForce 4 ploce iskljucivo sa SLI podrskom. Ima ih sa jednim PCI-E slotom.
Druga stvar koju trebas znati je ta da nije mana nForce 4 ploca problem sa DDR2 memorijom, AMD64 procesori (buduci da u sebi poseduju memorijski kontroler) nemaju uopste podrsku za DDR2 memoriju.
Treca stvar. Znas li ko je najveci overkloker na svetu? INTEL!!! Ljudi su svirali megaherce dokle su mogli (samo su na tome svih ovih godina radili), ali sada su vec blizu vrha. Sta ce sada? Moraju razvijati se u drugom pravcu. To je AMD davno shvatio i oni su poceli drugacije obelezavati svoje procesore. Znamo da AMD64 3000 radi na 2,nesto GHz ali ono sto on postigne na ta tricava 2,nesto GHz je mnogo jace nego sto postigne Intel na 3,nesto GHz. Samo pogledaj kako je Barton 3200+ ekvivalentan po snazi Pentiumu na 3GHz. Kako to kad ovaj prvi radi na 2,2 GHz? Eee... Nije sve u cache-u (kako procesorskom, tako i finansijskom). Iz tebe ocigledno progovara ljubav prema Intelu, a ne razum i znanje.
(Kupovati snazan komp, da bi mogao se hvaliti rezultatima u testovima je najveca glupost. Kupujes ono sto ce zadovoljiti tvoje potrebe. Ako su tvoje potrebe, da imas najbolji rezultat u Bench testovima, onda je to problem psiholoske prirode poznatiji kao komplex nize vrednosti.)

Kazes da ti je cooler velicine pola ploce? Sta ti hladis? Nuklearni reaktor? E mozda se iznenadis kada saznas da se AMD64 procesori, overklokovani, hlade sa box kulerom.
Rece negde da magarac ne moze da trci kao konj, ono sto je AMD uradio je da njegovi magraci lete u odnosu na Intelove konje.

Pomenuo si negde nekakve 256bitne igrice? Kakve su te igrice? Koliko bita imaju ove danasnje, trenutno aktuelne? Zeleo bih da cujem nesto o tome.

Nemam vise snage, niti volje da objasnjavam neke stvari slabije upucenima u IT tehnologije. Ne zelim ovime reci kako ja sve znam o kompovima, a ostali veze nemaju. Naprotiv, spram onih koji se stvarno razumeju u kompjutere ja nemam pojma. (Ako ti mislis da je tvoje carstvo IT znanja ograniceno sastavljanjem i sklapanjem konfiguracije na osnovu cena na trzistu i instaliranje softwareskog paketa, onda je tvoje znanje prijatelju, veoma, veoma malo, tako reci nistavno.) Svojim postom ne zelim uvrediti bilo koga (a najmanje tebe Jabre) Postujem svacije znanje i spreman sam priznati da nesto ne znam, i nesto novo nauciti, ali me uzasno nervira da neko opvrgava cinjenice koje sam izneo, bez ikakvih strucnih argumenata koji mogu opvrgnuti moje tvrdnje.

Jabre prijatelju, nemoj se ljutiti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
highland intel ili amd pitanje je sad! 29.03.2005. 03:35 #1238

status: user
broj poruka: 35

Intel northwood 3.0 ili 3.2
zalman 7xxx haldjenje
abit ich7 ploca
corsair ddr memorija (moze i kingstone hyperX)
antech, enermax napajanje bar 420w

ova kombinacija je nesto najstabilnije i najkvalitetnije sto pare mogu da kupe u sicg, ja imam amd-a i nemogu da ga preporucim inace poslednja firma koja je procesore oznacavala sa vecim rejtingom od takta je bila cyrix (svojevremeno 1997 su i oni bili best-buy i "ubice intela") a sada prave elektroniku za mikrotalasne pecnice pa ti gledaj!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs