Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Nov racunar II deo
STRANA 1 OD 1
uriel Nov racunar II deo 11.12.2006. 13:08 T2793

status: user
broj poruka: 2

Najpre da se zahvalim svima koji ste mi odgovorili prosli put na pitanja. Hvala :)

Elem, sada raspolazem malo konkretnijim informacijama, pa mogu i svoja pitanja da formulisem konkretnije. Konfiguracija koja mi je potrebna je gamerska, a vasi saveti su mi potrebni za CPU i maticnu plocu.
Razmisljala sam o AMD Athlon 64 AM2, ali ne znam koji: da li 3000+, 3200+, 3500+, 3800+ (pod pretpostavkom da ovaj poslednji uopste moze da se nadje kod nas). Da li postoji neka razlika pri REALNOM radu kod njih, jer mi je to presudan faktor - vise nego finansijski. Prosto, ne bih davala vise novca za razliku koju realno necu osetiti.

Drugo pitanje: Koja maticna ploca bi isla uz taj (izabrani) CPU? Tu bi recimo bilo odlucujuce da li moze da podrzi rad na dve RAM memorije (da li se to zove dual channel? - izvinjavam se unapred na kompjuterskoj nepismenosti), po mogucstvu RAM na 800 brzine. I naravno, da li mislite da je to neophodno, ili sasvim lepo moze da ide i na 600?

Neka moja ideja je bila da uzmem dobar procesor, gomilu memorije (2 x 1GB RAM/800 (ili 667, ako razlika nije preterano osetna), i jacu graficku. Razmisljala sam o GeForce 7600 GT.

Sta mislite o tome?

Svi saveti, ispravke itd su vise nego dobrodosli. Molim Vas da mi skrenete paznju na razlike u realnom radu jer (da ponovim), iako novac nije od odlucujuceg znacaja, ipak ga ne bih bacala za nesto sto fakticki necu osetiti.


Konacno, jos jedno malo pitanjce: Kada budem uzela i spakovala masinu, volela bih zaista da je, kada je ukljucim, uopste (ili minimalno) cujem. Posto od brundanja moje stare sklopocije hocu da poludim :(. Da li treba nabaviti besumno kuciste, ili to zavisi od neceg drugog? I imate li predstave koliko bi to moglo da kosta?


Jos jednom (unapred) hvala,
pozdrav,

Visnja.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp ovako nesto 11.12.2006. 14:56 #10489

status: user
broj poruka: 140
razlika nije osetna izmedju 3000 i 3800+(zato je bolje uzeti lepo 3000+) ali ako vec mozes uzmi 3800 X2 ili 3600 X2 dual core tu ti je vec osetnija razlika.Sto se tice grafike ok je izbor...mozda eventualno neka 7900GS umesto te 7600GT...I naravno memorije nikad dosta i bolje je uzeti 2*1GB na 800Mhz.Toliko.Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Blizu si istine vec sama 11.12.2006. 20:47 #10506

status: user
broj poruka: 1532
Varijanta koja sigurno radi je upravo ta: dobar procesor, gomila memorije i jaca graficka.
Ako nije problem lova, pazari 3800+ ili neki dual core, pricace ti svako svasta, a dok sama ne probas - ne znas. Da se ne nerviras uzmi taj "jaci procesor" da te ne sekiraju - ne vredi zivaca. Takoje razlike ima, ali samo u VEOMA zahtevnim programima - igrama.
Za memoriju bitno je da imas 2GB, pocepace sve igre u potpunosti. Ako jos moze i na 800 - super, ali nije bitno jer se u radu skoro ne primeti. Generalno, bolje radi masina sa 1GB na 400MHz, nego sa 768MB na 466MHz - probao sam licno.
Za graficku - uzmi tu 7600GT - neces pogresiti. Ako zelis da nista ne menjas godinu-dve-tri i mrzi te da "prodas slabije pa kupis novo" (u cemu licno volim da plivam), uzmi ATI 1900 (bilo koje oznake) ili NX 7900 (bilo koje oznake). Malo vise kosta, ali si mirna.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Sto jes, jes... 11.12.2006. 22:03 #10515

status: user
broj poruka: 7761
Bolje je vise nego brze memorije, mada neki testovi pokazuju ubrzanja kod AMD sistema sa ddr2 800 memorijom, jedino sto ces morati da ides u SANU po sertifikat buduci da je razlika ipak akademska tj. 2-5% u zavisnosti od programa/igre.

Sto se procesora tice, da te pitam da li je isto bmw316 i bmw325, nije ali im ni cena nije ista, skuplji je brzi i obrnuto, ako mozes priusti sebi onaj sa dvogrlim karburatorom Boga mi osetices ubrzanje kad god pritisnes pedalu, znaci neki AMD X2 je preporuka.

Sto se graficke tice sto brza grafika sa sto vise memorije to bolje samo nemoj da pazaris neke egzoticne kartice koje kostaju ko prosecan racunar jer je to bas bacanje para a da ne spominjem da ce te takva grafika godisnje samo na racunu za struju kostati 150€ vise. Ali ako struju placaju cale i keva...

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopfiz hahaha 11.12.2006. 23:57 #10521

status: user
broj poruka: 87
mislim da pravis gesku,posto su performanse dole navedenog procesora bolje cak i od X2 4400+ali nisam siguran sa koliko novca raspolazes......
za promenu,sta mislis o ovome:
INTEL Core 2 Duo "Allendale" E6300
GIGABYTE GA-965P-DS3
CORSAIR 2X1GB DDR667
pozz.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gvlada Mali savet 12.12.2006. 00:07 #10523

status: user
broj poruka: 61
Koju god graficku da uzmes pod uslovom da volis igrice tokom februara-marta menjaj za neku DX10 poput tzv 8600 jer je DX10 i ne nasedaj na price da ovo-ono posle pojave Viste krenuce lavina podrske za isti pa nije MS sisao vesla iako mnogi vole da veruju da jeste. Vista ima bolji kernel ali ono najzanimljivije prosecnom korisniku kompa je DX10 i ludilo sa igrama, extra kolicinom detalja. Slazem se dual-core, slazem se 2GB, ne zaboravi dobro napajnje (tu i za plocu ne stedi) ali graficka....najbolje bi bilo da sada ne moras da kupujes ali menjaj obavezno na prolece, neces se pokajati, pozz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs