Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
KLOKOVANJE PROCESORA
STRANA 1 OD 1
mikelevrel KLOKOVANJE PROCESORA 12.12.2006. 00:18 T2798

status: user
broj poruka: 28
IMAM PROCESOR AMD SEMPRON 2800+ NA MATICNOJ PLOCI MSI K8N NEO V2.0 (nVidia nForce3 250 Chipset Based),768 MB rama kingmaxove memorije. Koliko znam svi su ga klokovali bez problema sa 1,61 GHz na 2,4 GHz! Ja sam to jednom pokusao da urdim iz biosa i doslo je do totalnog pada sistema! Da li postoji neki program za ovu operaciju i da li je neophodno da se tada stavi neko ozbiljnije hladjenje na procesoru umesto postojeceg! UNAPRED HVALA NA SVAKOM ODGOVORU I SAVETU!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: KLOKOVANJE PROCESORA 12.12.2006. 00:43 #10526

status: user
broj poruka: 9381
Obori HT na 3 i obori radni takt memorije da ne prati procesor vec da bude otprilike na ili ispod 333MHz (mnozilac se spusta dok se ne dobije neka vrednost oko 333)
Trebao bi bez problema da ti ode na 2400 ako ne bas toliko onda blizu.

:: IMAM PROCESOR AMD SEMPRON 2800+ NA MATICNOJ PLOCI MSI K8N NEO V2.0 (nVidia nForce3 250 Chipset Based),768 MB rama kingmaxove memorije. Koliko znam svi su ga klokovali bez problema sa 1,61 GHz na 2,4 GHz! Ja sam to jednom pokusao da urdim iz biosa i doslo je do totalnog pada sistema! Da li postoji neki program za ovu operaciju i da li je neophodno da se tada stavi neko ozbiljnije hladjenje na procesoru umesto postojeceg! UNAPRED HVALA NA SVAKOM ODGOVORU I SAVETU
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
thedamager Ovo bi trebalo da pomogne 12.12.2006. 13:47 #10537

status: user
broj poruka: 176
AMD 64 Calculator
http://www.blurbdesigns.com/OcCalc/calc.htm
Smernice:
HTT bus speed ne bi trebalo da pređe 950-1000 (HTT multiplier 3?)
Memory Clock 220-225 (400-450 DDR)
Nema šanse da stigneš do FSB 300 (2.4GHz) stabilno :) bez nekog vrlo perverznog hlađenja.

Testiranje stabilnosti:
http://www.ocforums.com/showthread.php?t=335813&pp=30



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Ovo bi trebalo da pomogne 12.12.2006. 14:13 #10540

status: user
broj poruka: 9381


:: Nema šanse da stigneš do FSB 300 (2.4GHz) stabilno :) bez nekog vrlo perverznog hlađenja
::

Ima sanse, ja sam na DFI Infinity, sa fabrickim hladenjem isao do 2700 stabilno, prolazio je testove. Na bilo kojoj drugoj iole normalnoj ploci moze se ici do FSB 300... Naravno pod uslovom da ti ne zapadne jedan od 5 semprona koji ne moze preko 280FSB :)
Sto se tice AMD calculatora, to ti je prava stvar. Lepo ti sve izracuna, odes u bios i setujes.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs