Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
OVERCLOCK 2.80Ghz
STRANA 1 OD 1
filni OVERCLOCK 2.80Ghz 12.12.2006. 00:48 T2799

status: user
broj poruka: 1198

Imam plocu ABIT s.478 IS-7 i procesor Intel Celeron D 2.8Ghz 256k na njoj....
Da se ne bih mucio i istrazivao dali neko moze da mi kaze dokle moze da ide ova ploca sa najboljim hladjenjen na procesorom i penom, Znaci neko tacno sigurno uputstvo i imam memoriju na njoj 2x256 DDR 400 Kingston ! I kako da overkolkujem memoriju na njoj i ona kasnjenja i ostalo... LATENCY :) Znaci najbolji moguci OVERCLOK! Hvala svima..... Samo molim za sigurne varijante... Ne bih da bude PUF ode ploca :)))) Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: OVERCLOCK 2.80Ghz 12.12.2006. 00:56 #10527

status: user
broj poruka: 9369

HEHE, bojim se da ces to morati sam da istrazujes. i dont vori nece bude puf ploca... mozda bude puf procesor... :)
Salu na stranu sve to zavisi iskljucivo od primerka procesora, kvaliteta ploce, napajanja... dakle, ne gine ti jedno 12 sati igranja i testiranja , na gotovo nista neces dobiti, sazvakano i spremno za varenje.

::
:: Imam plocu ABIT s.478 IS-7 i procesor Intel Celeron D 2.8Ghz 256k na njoj....
:: Da se ne bih mucio i istrazivao dali neko moze da mi kaze dokle moze da ide ova ploca sa najboljim hladjenjen na procesorom i penom, Znaci neko tacno sigurno uputstvo i imam memoriju na njoj 2x256 DDR 400 Kingston ! I kako da overkolkujem memoriju na njoj i ona kasnjenja i ostalo... LATENCY :) Znaci najbolji moguci OVERCLOK! Hvala svima..... Samo molim za sigurne varijante... Ne bih da bude PUF ode ploca :)))) Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Evo jos nekih detalja o ploci 12.12.2006. 05:15 #10532

status: user
broj poruka: 1198
Enhanced 800MHz FSB
The 800MHz FSB increases bandwidth and improves overall system performance.
Serial ATA 150MB/s data transfer rate
Serial ATA is an evolutionary replacement for the Parallel ATA storage interface. This new high-speed interface boosts data transfer rates to up to 150 MB/sec. More flexible power tolerances allow for smaller and more efficient cables.
Easy and fast networking is a simple step way with the IS7-G. Sporting Gigabit LAN onboard with Dual SATA RAID, Dual DDR 400, AGP 8X, IEEE1394a and SoftMenu™ Technology, you can`t go wrong with the IS7-G. Using the groundbreaking Hyper- Threading Technology and gushing with extra capacity and peripherals support as well as first class onboard sound, this board makes for an easily deployed system in the home or office.

I na ovome je navedeni processor.. Ko mi kaze tacno na koliko mogu da podignem masinu,a da je na vise od 3.6 Ghz...ima pivo od mene.. i kako da ubrzam te neke magistrale i DDR ??? :))))POZ
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Nema piva! 12.12.2006. 10:42 #10534

status: user
broj poruka: 327
Kao sto rece VMARC nema pomoci. Sve to moras sam da odradis. S obzirom da ploca podrzava FSB 800MHz ona sigurno nece da kaze Puff. Memorija je OK. Upadnes u BIOS i podizes FSB za po 5MHz pa dokle stignes. Kada se pokazu znaci nestabilnosti spustis FSB za 10MHz i pustis neke testove u trajanju od nekih 12h (npr. Prime95). Ako on prodje to ti je max a ako ne onda spustis jos malo.
Kod overclocka nema ono "udjes izadjes i gotovo". Moras malo i da radis kad udjes.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
thedamager Testiranje stabilnosti 12.12.2006. 13:27 #10536

status: user
broj poruka: 176
Pročitaj ovo i bićeš bar dvaput pametniji :)
http://www.ocforums.com/showthread.php?s=bf7d4f81d3c9c0ad81816cfc6e160d11&t=335813&pp=30
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs