Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Mala s*sa a veliko sisavche??
STRANA 1 OD 1
XXXL Mala s*sa a veliko sisavche?? 12.12.2006. 12:50 T2801

status: user
broj poruka: 537
Konfiguracija sledeca :

AMD Athlon 64bit 3500+ s939
MSI K8N Neo2-FX
ASUS ATI Radeon 9600XT
Maxtor 120 GB IDE 7200rpm
WD 80 GB 8MB cache
DVD RW NEC
ASUS TV/FM tuner

Par pitanja...

Napajanje je Chieftec od 350W, kupljeno pre nekih godinu ipo.. da li je dovoljno da gura ovu konfiguraciju ?

Umro je ventilator na grafickoj kartici... gde da nadjem isti ? Jel ima neko neku preporuku za hladjenje za graficku a da nije papreno skupo ?

Potrebno mi je vece kuciste posto je u ovom koje je sad aktivno guzvao kao u GSP kisnih dana 90tih godina... jel ima neko preporuku za neko vece kuciste sa pristojnom cenom (kad kazem "pristojna" mislim na neku nizu klasu) ? Bacio sam oko na neko Cooler Master al to mora da saceka zbog cene a treba mi neko cisto da premosti par meseci.

Hvala unapred na Odgovorima :)

Pozdrav za Vuleta shampiona :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set napajanje 12.12.2006. 13:10 #10535

status: user
broj poruka: 165


Sto se tice napajanja, najlakse je da posetis:

http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

Sve lepo popunis i vidis koliko ti trosi komp. (bitno je i da Power Supply Utilization stavis na 25-30% jer ti je napajanje staro oko godinu dana)

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Sto se tice ventilatora na grafici, ako ti nije bitan estetski izgled, nabudzi bilo koji (osmicu iz napajanja ili neku sesticu) :)

poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg cooler za grafiku 12.12.2006. 13:59 #10538

status: user
broj poruka: 711
Sto se kulera za grafiku tice, i ja sam skoro menjao isti za moju X800... Kupio sam neki Eagle i za sada radi ok... Tipican je kineski dizajn (zlato, srebro i sljastece boje) ali se ne vidi pa me briga :) Ne secam se kako se zove firma... Znam da se nalaze u Dalmatinskoj, a broj je 121 ili 119... U podrumu su (tj. suterenu ako tako vise volis)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Mala s*sa a veliko sisavche?? 12.12.2006. 14:04 #10539

status: user
broj poruka: 9387
Pazi ovako...
Napajanje ti je najverovatnije dovoljno. Medjutim, preporuka za kuciste ti je recimo FRONTIER Gladiator u koje je ugradjeno napajanje od 450W. Nije neko, ali radi posao kod malo zahtevnijih konfiguracija, tako da za slucaj da ti Chieftec nije dovoljan, mozda da posluzi kao idealno premoscavanje za CM. Chiefteca prodas i pare sacuvas za CM.
E sad, ako ti Chieftec radi posao, onda prodas napajanje Frontier za nekih 10ak evra, kuciste ces platiti oko 32-3, tako da ce te citava kalkulacija promene kucista izaci 20ak evra, a ono je opet sasvim solidno. Uz njega cak ide i 12x12 ventilator sa prednje strane, mesta unutra ima sasvim dovoljno za dva opticka uredjaja, dva hdda sa svim brdom kablova koje takva konfiguracija podrazumeva.

:: Konfiguracija sledeca
::
:: AMD Athlon 64bit 3500+ s93
:: MSI K8N Neo2-FX
:: ASUS ATI Radeon 9600X
:: Maxtor 120 GB IDE 7200rp
:: WD 80 GB 8MB cach
:: DVD RW NE
:: ASUS TV/FM tune
::
:: Par pitanja..
::
:: Napajanje je Chieftec od 350W, kupljeno pre nekih godinu ipo.. da li je dovoljno da gura ovu konfiguraciju ?
::
:: Umro je ventilator na grafickoj kartici... gde da nadjem isti ? Jel ima neko neku preporuku za hladjenje za graficku a da nije papreno skupo
::
:: Potrebno mi je vece kuciste posto je u ovom koje je sad aktivno guzvao kao u GSP kisnih dana 90tih godina... jel ima neko preporuku za neko vece kuciste sa pristojnom cenom (kad kazem "pristojna" mislim na neku nizu klasu) ? Bacio sam oko na neko Cooler Master al to mora da saceka zbog cene a treba mi neko cisto da premosti par meseci
::
:: Hvala unapred na Odgovorima :
::
:: Pozdrav za Vuleta shampiona :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL 10x 12.12.2006. 15:08 #10541

status: user
broj poruka: 537
Hvala za odgovore Set i VMARC !

Po proracunu sa sajta moj komp trosi 160W tj. odprilike kao dve kineske sijalice od po 100 W :)) dovoljan mu je ovaj chieftec... cak sam razmisljao i da kupim USB novogodisnju jelkicu pa da nakacim na komp posto me mrzi da kitim pravu :) Ima struje na pretek :)

Sto se tice kucista kombinacija sa tim gladiatorom nije losa, cak nije ni ruzno kuciste... sad mi je jedina dilema kome da zavaljam napajanje :) bilo chieftec bilo frontier :) Da li ima neko kome je dosadno i ima para a ne zna gde da ih potrosi ?!?! :)))

:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL nije namerno :/ 12.12.2006. 15:10 #10543

status: user
broj poruka: 537
Hvala i tebi za post vampirovani :) nasao sam taj eagle cooler :) sad se dvoumim izmedju njega i nekog CM-a :) pasce odluka za koji sat :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: 10x 12.12.2006. 16:11 #10544

status: user
broj poruka: 9387
NEMA NA CEMU :)
Kupi ti tog gladijatora, stavi napajanje na oglas i ne zuri sa prodajom. Taman dok ga prodas, znaces da li ti ciftek ustvari radi posao.
Ako ne znas gde je najjeftinije mail me da ti pomognem.
POZZZ...

:: Hvala za odgovore Set i VMARC
::
:: Po proracunu sa sajta moj komp trosi 160W tj. odprilike kao dve kineske sijalice od po 100 W :)) dovoljan mu je ovaj chieftec... cak sam razmisljao i da kupim USB novogodisnju jelkicu pa da nakacim na komp posto me mrzi da kitim pravu :) Ima struje na pretek :
::
:: Sto se tice kucista kombinacija sa tim gladiatorom nije losa, cak nije ni ruzno kuciste... sad mi je jedina dilema kome da zavaljam napajanje :) bilo chieftec bilo frontier :) Da li ima neko kome je dosadno i ima para a ne zna gde da ih potrosi ?!?! :))
::
:: :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs