Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
produvao sam celeron? :)
STRANA 1 OD 1
mario80 produvao sam celeron? :) 18.01.2005. 05:27 T281

status: user
broj poruka: 95
uzeo sam pre neki dan za oca celeron na 433mhz i plocu sacuvaj me boze pc chips koja je cela integrisana...dodao sam malo memorije(sada oko 180 i neki mb) , instalirao xp sp 1. za divno cudo, sve je bilo super!dodao sam norton 2005 i to sve lepo abdejtovao. kompjuter se malo mucio ali je radio.(norton). posto mi je bilo dosadno, u biosu sam ga drmno na 600mhz i gledao sta ce da bude....i sta mislite? nije bilo nista...sada hard zavrti, kuler, napajanje...ali monitor ostaje ugasen.mislite li da sam proprdeo ovu lepu plocu i procesor?
interesuje me vase misljenje a ja cu u toku dana znati otprilike sta sam sve spalio...djavo mi nije dao mira. :)

tko leti, vrijedi!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Medonja re: produvao sam celeron? :) 18.01.2005. 09:34 #552

status: user
broj poruka: 7
Iskljuci racunar iz struje, izvadi bateriju sa maticne ploce, pritisni "power" na racunaru i ostavi ga tako nekih 10-ak minuta... pa vrati bateriju, ukljuci PC i trebalo bi da proradi... ne verujem da se procesor sprzio, posto nisi cackao napone, al opet, ko zna....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 zamalo... 18.01.2005. 17:28 #555

status: user
broj poruka: 95
tko leti, vrijedi!

zamalo da uspe...posto sam probao nekoliko puta...
jednom mi je uspelo ali mi je pobegao dalje u dizanje sistema pa sam ga iskljucio jer nemam dva monitora.i opet se blokirao.posle ovoga bih trebao da vratim bios na prethodno stanje ili on to sam radi? da li i prilikom vracanja baterije na plocu treba da iskljucujem napajanje? unapred hvala.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Medonja Kako dalje.... 18.01.2005. 17:40 #556

status: user
broj poruka: 7
Uradi tacno kako pise u 2. postu (korak po korak) i ne bi trebalo da bude problema. BIOS se ovako sam resetuje na defaul vrednosti...
Ne moras iskljucivati kabl kad vracas bateriju....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 :) 18.01.2005. 17:50 #558

status: user
broj poruka: 95

tko leti, vrijedi!

ok, hvala...sad cu da probam...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Medonja I? 18.01.2005. 17:52 #559

status: user
broj poruka: 7
Ajd pa javi sta je bilo... tu sam jos par minuta...

PS. Iskljuci naponski kabl iz racunara, pa odradi sve ono... pa ga vrati pre nego sto ga upalis ponovo... inace nece da radi hehehe ;)

P.P.S. I sledeci put kad klokujes, probaj sa 75MHz FSB-om... trebalo bi da dobijes 488MHz Celeron (pod uslovom da ploca ima odabir FSB-a od 75MHz)...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 ovako nije islo... 18.01.2005. 19:13 #561

status: user
broj poruka: 95
tko leti, vrijedi!

sa vadjenjem baterije nije islo nikako. mozda da sam ostavio malo duze kompjuter bez struje pa da se elektroliti isprazne...ko zna kolioko bi to trajalo...
tako sam ja lepo uzeo mozak u upotrebu...za vreme akcije se skida naponski kabl i ne dira baterija.na ploci blizu baterije se nalazi jumper koji je kod mene crvene boje.posto knjigu naravno nemam a o ovoj ploci nema nista na internetu...lepo sam isao na rizik...i sta mislite? isplatilo se! okrenuo sam jumper na drugi pin i brojao 10 sekundi.ne sme vise jer steti bateriji koliko sam cuo. onda se jumper vrati u prethodni polozaj. i tako sam vratio bios na prethodno stanje bez ikakvih posledica...ovo je jedini PRAVI nacin resetovanja biosa.i ja budala cackam njesra od ploce...
zahvaljujem se medonji na svesrdnoj pomoci i nadam se da je moja glupost nekome od pomoci?!!???
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs