Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Vista i nForce 2 drajveri
STRANA 1 OD 1
kiki31 Vista i nForce 2 drajveri 16.12.2006. 18:23 T2830

status: user
broj poruka: 83
e ljudi nabavio sam vistu koja radi full.
sada me zanima posto imam nforce 2 plocu jel ce da rade drajveri za XP
kao sto neki kazu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
indzoj nece 17.12.2006. 00:32 #10680

status: user
broj poruka: 46
nece raditi xp drajveri na visti, ali sobzirom na popularnost nf2 ploca, vista ce verovatno imati implementirane drajvere za nf2!

neo™

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: nece 17.12.2006. 11:10 #10696

status: user
broj poruka: 299



:: nece raditi xp drajveri na visti, ali sobzirom na popularnost nf2 ploca, vista ce verovatno imati implementirane drajvere za nf2
::
:: neoâ„
::
::

malo probaj vistu, pa ondak komentarishi ....
:)))))))))
driveri koje je vista prihvatila bez problema (nema ih), a za XP su namenjeni...
(posto imam nekoliko rachunara u kutji pa sam isprobavao)
stampach canon 2900...
nForce4 bridge... (nisam siguran samo za nvidia HDD driver njega nisam instalirao)
realtek ALC 650, ALC 850 i AC97 sound card
intel PRO 1000 MT network adapter

jedino nisam pokushao da instaliram grafichke karte sa XP driverima posto je potpuno besmisleno...
nf2 drivere verovatno Vista ima sadrzane u sebi to je vetj prilichno staro, takodje... VIA driveri su ubacheni posto sam instalrao dve KT400 ploche)
uglavno je veliki deo starog nashiroko prodavanog hardware-a podrzan.. tako da za stare mashine uglavnom sve odmah radi ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pedjapop Re: Re: nece 17.12.2006. 13:36 #10701

status: user
broj poruka: 144



::
::
::
:: :: nece raditi xp drajveri na visti, ali sobzirom na popularnost nf2 ploca, vista ce verovatno imati implementirane drajvere za nf2
:: ::
:: :: neoâ„
:: ::
:: ::
::
:: malo probaj vistu, pa ondak komentarishi ...
:: :))))))))
:: driveri koje je vista prihvatila bez problema (nema ih), a za XP su namenjeni..
:: (posto imam nekoliko rachunara u kutji pa sam isprobavao
:: stampach canon 2900..
:: nForce4 bridge... (nisam siguran samo za nvidia HDD driver njega nisam instalirao
:: realtek ALC 650, ALC 850 i AC97 sound car
:: intel PRO 1000 MT network adapte
::
:: jedino nisam pokushao da instaliram grafichke karte sa XP driverima posto je potpuno besmisleno..
:: nf2 drivere verovatno Vista ima sadrzane u sebi to je vetj prilichno staro, takodje... VIA driveri su ubacheni posto sam instalrao dve KT400 ploche
:: uglavno je veliki deo starog nashiroko prodavanog hardware-a podrzan.. tako da za stare mashine uglavnom sve odmah radi ..
::
Pa ne znam bas... moja iskustva sa Vistom su prilicno bolna:) ... naime pored gomile hardvera sa kojim nije hteo da se druzi je bio i modem (motorola SM56) iako sam na cak dva spiska pronasao da je to jedan od cetiri(!) dial up modema koji je podrzan, pardon, kompatibilan, ja nisam uspeo da pronadjem drajvere za isti, pa samim tim ni da aktiviram kopiju (beta 2) pa sam do daljeg odustao od Viste!
Hasta la Vista, Bili!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: Re: Re: nece 17.12.2006. 15:34 #10708

status: user
broj poruka: 299
:: Pa ne znam bas... moja iskustva sa Vistom su prilicno bolna:) ... naime pored gomile hardvera sa kojim nije hteo da se druzi je bio i modem (motorola SM56) iako sam na cak dva spiska pronasao da je to jedan od cetiri(!) dial up modema koji je podrzan, pardon, kompatibilan, ja nisam uspeo da pronadjem drajvere za isti, pa samim tim ni da aktiviram kopiju (beta 2) pa sam do daljeg odustao od Viste
:: Hasta la Vista, Bili

upravo instalirao modem na Visti .. conexant sa oznakom na chipu RS56-PCI... pomotju win XP drivera za "SoftK56 Data Fax Voice CARP" verzija drivera 6.00.03....
MODEM koji NIJE podrzan .... (chisto nauke radi)...
IMA nekolicina upozorenja da ne moze da se overi driver itd.. ali radi....
VAZNA NAPOMENA!!!
ne prihvata ga automatski.. vista ne nalazi sama driver jer nije WHQL driver.. nego morash je naterati da prihvati driver....

dodatak .. spisak podrzanog na Visti (koliko vidim nema nekih stvari koje sam ja instalirao bez problema sa XP driverima!!!!)

http://forumz.tomshardware.com/software/List-Vista-Supported-Hardware-amp-Software-ftopict232602.html

a sada da se diskonektujem sa dial-up-a i vratim dobrom starom ADSL-u :))))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arsaNis Re: Vista i nForce 2 drajveri 17.12.2006. 17:51 #10714

status: user
broj poruka: 1



:: e ljdi nabavio sam vistu koja radi full
:: sada me zanima posto imam nforce 2 plocu jel ce da rade drajveri za X
:: kao sto neki kazu

Ja imam Nforce2 plocu-MSI K7 (amd 2000+, 512MB RAM i radeon 9550), i sasvim solidno radi. Sam je prepoznao komponente, a ostalo je skinuo sa net-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs