Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Sta mislite o A64 3700?
STRANA 1 OD 1
Petar89 Sta mislite o A64 3700? 17.12.2006. 16:23 T2838

status: user
broj poruka: 423

Sta mislite kakav je procesor AMD 64 3700+ S754 clawhammer L2 1mb cache?Zanima me kakav je u igricama, da li je bolji od dual core procesora ali samo u igricama me zanima.I ako imate preporuku nekog procesora ali samo za igrice(oblivion, gothic 3,nfs carbon........).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
diskovi kakvo pitanje - takav odgovor 17.12.2006. 17:30 #10713

status: user
broj poruka: 25
taj procesor je prilicno dobar za igrice.
nije bolji od dual core procesora.
Intel Core 2 Duo 6300 trenutno. novcana razlika izmedju njega i jacih modela ne opravnava razliku u performansama

preporuka: za navedene naslove gledaj da uzmes sto bolju graficku, ati/nvidia. necu kazati koju, zbog flame,jedan ce ti reci ovo, drugi ono... sirova procesorska snaga nije od tolikog znacaja u igricama kao sto je snaga grafickog akceleratora.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drfedja Re: Sta mislite o A64 3700? 18.12.2006. 09:32 #10733

status: user
broj poruka: 35

Kao sto ti je vec rekao covek, graficka je najbitnija.

Taj A64 3700+ Clawhammer je po FPS-u u igricama otprilike malo sporiji od Venice-a 3800+ za S939 sa 512K L2, prvenstveno zbog single ch. memorijskog pristupa.
Sto se tice kupovine, vise se isplati najjeftiniji Venice, koji se bolje overklokuje i jeftiniji je. Cak su i S939 ploce dzabalesku. :d
Pored toga, taj Clawhammer je 130nm proces, pa se znacajno vise zagreva nego 90nm Venice.

Dual core procesori su naravno jos bolji, ali to je vec druga prica zasto.


::
:: Sta mislite kakav je procesor AMD 64 3700+ S754 clawhammer L2 1mb cache?Zanima me kakav je u igricama, da li je bolji od dual core procesora ali samo u igricama me zanima.I ako imate preporuku nekog procesora ali samo za igrice(oblivion, gothic 3,nfs carbon........).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs