Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
ploter A1
STRANA 1 OD 1
diazoran ploter A1 17.12.2006. 23:13 T2842

status: user
broj poruka: 1

diazoran
Potrebno mi je strucno misljenje da li ploter HP 110+ nr moze kvalitetno
izbacivati arhitektonske i inzenjerske crteze, jer niko zivi od ovih sto ih prodaju-citaj trgovci-nema pojma o tome...kupi za 1400 jevreja+Dinkic pa probaj,pa ako ne odgovara stavi sustiklu....
Trazim kvalitet plotovanja nekadasnjeg HP designjet 430 koji je mogao i da se nabavi u delovima,recimo bez postolja i mreze za hvatanje odsecenih crteza, a takodje je bio i monohrom-samo crna stampa na beloj rolni....IMA LI NEGDE DA JE ZAOSTAO OVAJ PRIMERAK....
Sada ti prodaju nesto sto ni oni sami ne znaju cemu bas sluzi.....
Nudi se i HP Desigjet 500 ali po ludackoj ceni.....
POMAGAJTE KOLEGE
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Tesko pitanje... 18.12.2006. 00:00 #10728

status: user
broj poruka: 7761
Ne znam da li ce ti neko odgovoriti bas kako si ocekivao ali da probam ja.
Pomenuti modeli nisam nikad koristio ali sam koristio HP500c(32") i on je pertfektan, likovi za koje povremeno radim imaju HP130n, i on radi perfektno, cini mi se da nema neke velike razlike izmendju modela koji tebe interesuje i modela 130n, cini mi se da su oba po 24".
Tih 24" moze stvarno da nervira jer niakd nisi nacisto da li ce izaci ceo okvir A1 ili ce odseci neku liniju, mada mislim da to odgovara, eventualno podesis razmeru 1:0.99, i nema sta da mislis.

Cene svega sto stampa vece formate od A4 su u Srbiji bezobrazno velike, recimo da nesto sto kosta u SAD 870us$ kod nas prodaju bezobrazno za 1500-1700€, o potrosnom materijalu ne treba trositi reci.

Cini mi se da su neki likovi u Srbiji nudili 500c bez postolja i samo 24" rolnom za nekih 2400€.

Polovno ne uzimaj nikako jer ko zna koliko je preslo.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi HP designjet 500 18.12.2006. 10:05 #10735

status: user
broj poruka: 844
Ali sa 24" rolnom cena je tu oko 2500 eur, malte ne kompletan rad gradjevinskog biroa pokriva. Jednostavan, kvalitetan i dosta ljudi ga ima

Pogledaj na pc berzi.
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner HP 500c 18.12.2006. 12:55 #10743

status: user
broj poruka: 7761
Cena za HP500c je tu negde 2500€ (24", bez postolja i hvataljke isecenih crteza), a cena u SAD za:
HP Designjet 110+ - 995 us$,
HP Designjet 130 - 1295 us$,
HP Designjet 500 - 2095 us$.

Primeti da je sve gore navedeno u Srbiji 40% skuplje, najbolja varijanta ti je da nadjes nekoga da ti pazari ploter preko i da te bog zaboravi.

Inace pomenuti HP500c je u Peruu placen nekih 3460us$ ali je bio 32", i sa postoljem i hvataljkom crteza.

Inace prilikom kartkotrajnog rada u SLoveniji sam koristio neki EnCAD T200 i mogu ti reci da je iako spartanskog izgleda radio savrseno i kostao 35% manje od HP-a.

Gore navedene cene su pre godinu dana bile preporucene cene od strane HP-a, zelim ti puno srece prilikom kupovine.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs