Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
HITNO Potrebna pomoc
STRANA 1 OD 1
andrejnp HITNO Potrebna pomoc 18.12.2006. 03:17 T2844

status: user
broj poruka: 486
Kupio sam pre 10 dana Core Duo 6400,GIGABYTE / GA-8I965P-DS4R/S-775/P965/ ICH8R/4*DDRII / PCI-E X16/ , kingston 1 gb /533, 3 hdd 320,250,200 SATA II, ASUS 6600 (moja stara graficka).

problem je u resetovanju i gasenju kompijutera.

ostalo mi ej sa starog racuanr kuciste chiftec 460 wiat 24 pin, ali na njemu racnaur nije mogo da radi stabilno ni 4 sta da se ne resetuje, a desavalo se da temperartua procesora bude i 85 C, mislio sam da je do kucista pa sam proemenio kuciste i stavio Chembro gaming 450 wait ne pise koja je makra napajanja. Prva tri dana kad sam uabicu komponente u to kuciste racuar je radio extra. 4 dana se prvi put resetovao a zatim jos ejdnom isto ga dan, 5 dan to jest danas vec nije moguce da se radi na njumu her zakiva ko lud i temperatura ide i preko 80C mapon skoci sa 1.1 na 2.5 tad procesor poludi nacisto a sto je njagore od svega toga culer se okrece na svega 800-1200 obrtaa isto kao da je procesor ispod 30 C. Temperatura ploce je 30-35 C i kada je procesor 85C sto je i najcudnije. Procesor bi po defoltu trebao da radi na 2.13 a li on u vecini slucajeva braljavi radi na 1.600, jer i ako mu zadam u biosu da mnozilac bude x8 266 on promeni akd se startuje windows a po neki put i ako tako bude zna lako da promeni sa x8 na x6.
Kod mene ovde je losa struja pa sam stavio pojaciavc napona da bi koliko toliko pojacao napon struje jer to UPS nebi mogao da odradi.
Pustao sam neke testove za CPU bencmark 2006 2100ponea je uzeo na tom testu racunar ali tada je temperatura bila 33C i test sam pustio jedno 4 puta da vidim sta ce se desi.
Zanima me do cega moze biti da se pregreva procesor kada sem antamedie i winampa ne radi nisat drugo na njemu. Racuanr mi radi kao sever u igraoni.
Molim vas ako neko zna kako da resim probelemda nebih slao racunar na servis u Bogradu a ja zivim u Novom Pazaru tako bih ostao najmanje nedelju dana bez racuanra.
UNAPRED
HVALA NA POMOCI!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grabun Bios? 18.12.2006. 09:41 #10734

status: user
broj poruka: 105
Jesi pokusao flash biosa?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djoles HITNO Potrebna pomoc? 18.12.2006. 11:04 #10737

status: user
broj poruka: 2



Rekao bih da je ovde HITNO potreban povratak u vise razrede osnovne skole, pre bilo kakvog smislenog odgovora!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 18.12.2006. 12:21 #10740

status: user
broj poruka: 711
U slucaju da si overklokovao procesor, vrati ga na nominalnu frekvenciju...

U slucaju da nisi, onda si verovatno lose stavio kuler i pastu... Proveri da li ti kuler radi i da li si ravnomerno naneo pastu... Sto se paste tice, moras da je nanosis svaki put kad skidas kuler, a i bilo bi dobro da uzmes neku bolju pastu, npr. Arctic Silver 5 koju imaju u Imtelu...

Ako nije nijedno od ova dva onda ti je procesor falican i moraces da ga vratis
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pavler Probaj UPS 18.12.2006. 14:35 #10749

status: user
broj poruka: 15

Kod mene ovde je losa struja pa sam stavio pojaciavc napona da bi koliko toliko pojacao napon struje jer to UPS nebi mogao da odradi.

Decko, ne ide pojacavac napona nego UPS, stavi i ne brini sve je OK sa masinom jer da je malo paste on bi non stop brljavio. Posto imas problem sa naponom resi ga sa jednim srednje snage UPS-om!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp UPS???? 18.12.2006. 17:51 #10755

status: user
broj poruka: 486
Zanimame dali UPS moze da koriguje struju sa 150 na 190 koliko min dovoljno nekom kompu da bi mogao makar da se upali, posot je taj napon kod mene u igroanici????
Sve je postavljeno kako treba i pasta i sve ostalo kako sam ga stavio nisma ga macinjao.
A zanje sta sam primetio bilo je kad god pokrenem nesto da narezem procesro pocne da dize temperaturu (Nec 3551 A i 108 pionner) a ventialtor kulira procesro 85 C a aventliator 800 obrtaja.
Stvarno mi je potrebna pomoc jer ovo do sad nisam vidoe nesto ovakvo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos011 Pomoc 18.12.2006. 18:31 #10761

status: user
broj poruka: 7
Pod 1. Slozicu se za Djoles-om stvarno bi trebao da obnovis gramatiku srpskog jezika.
Pod 2. Taj napon koj imas ...... blago receno je uzasan, i ....... bolje ti zovi nekog elektricara da ti sredi struju a ne da przis komponentu po komponentu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Gramatika elektronika i elektrotehnika 18.12.2006. 18:34 #10764

status: user
broj poruka: 6643
Tu nešto, (osim pravopisa i vaskolikog serbskog jezika) debelo nije u redu. Mislim, 100% ne govoriš istinu, nenamerno naravno. Na 150V računarska tehnika ne radi. Nikako. Poneka elektronska sprava da, ali računari ne. Tačka. 190V je tako škakljiva granica da sve to radi... smanjenjem napona, računar će povući veću struju, time se opteretiti termalno i dovesti do zagrevanja a, veooooma često i pregorevanja termički opterećenih elemenata (čitaj - napajanja kungfu).
UPS neće rešiti tvoj problem. Ako stvarno imaš padove ispod 190V, taj će se baja non-stop paliti i svući bateriju za desetak minuta (kod tebe i mnogo brže) i ćao. U ovom slučaju, preostaje ti samo JEDNO sigurno, ali i skupo rešenje: to je napajanje preko invertora... dakle: potrebni su ti poveći akumulatori koji se non-stop pune pametnim punjačem (pametnim - ne dozvoljava prepunjavanje) a zatim i naponski invertor koji pretvara 24V istosmerne u 220V 50Hz naizmenične. U ovom bi slučaju akumutalori bili pravi i konačni stabilizatori napona. U suprotnom, tvoja će se igra završiti dimom. Zar ti je problem da kod nekog ko ima normalnu 220V mrežu, istestiraš ponašanje računara i eliminišeš svoj hardver - da bi bio siguran da li treba da dodatno ulažeš u napajanje onako kako sam ti predložio?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp Sve je to u redu? 19.12.2006. 01:36 #10776

status: user
broj poruka: 486
Koliko se meni cini da mi jos zivimo u Srbiji i da je kod nas sve moguce. Ni je to problem kod mene samo nego kod svih nas u karju sto se tice napona kad je spic od 21-23 h znaci napon je 150-160 ne veci a cesto u tom periodu dolazi do nestanka faze a preko dana ne prelazi 190 pa jedni da zovenem nekog iz vlade da sredi stanje u elktrodistribuciji!!!!!!!!!!

Sve je to lepo ali niko ad mi pomogne oko mog problema. Mislio sam da ovde moze da se nadje neko sto se knkretno susreo sa istim problem ali vidim da svi vole da pridikuju i da daju savete oko gramtike a ne oko mog preoblema. Oko struje je takva situacja kakva jeste ko god ne veruje moze da se uveri vrlo lako neka dodje u Internet Klub Andrej, Novi Pazar. nije mi bio cilj da prikirvam istinu ili da lazem potreban mi je pomoc ako je neko u stanju da je pruzi jer ovo je smesno sto neki pisu.


JOS JEDNOM VELIKO HVALA





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dradisic cikaDare dobri duh koji hoda 19.12.2006. 11:33 #10779

status: user
broj poruka: 271
Ovako prijatelju, ja sam imao slican problem kod burazera na selu gde je struja ocaj, dakle mislim da su ostali u pravu sto se tice tvog problema, evo kako sam ja to resio, probaj negde da nadjes one stare stabilizatore za TV koji su se nekad koristili masovno, mora da ga neko ima, pa onda na njega zakaci UPS pa sve ostalo, ja sam na ovaj nacin resio problem sa naponom koji je takodje varirao sa 180-190 V i sad sve radi bez problema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Re: cikaDare dobri duh koji hoda 19.12.2006. 11:52 #10780

status: user
broj poruka: 327



:: Ovako prijatelju, ja sam imao slican problem kod burazera na selu gde je struja ocaj, dakle mislim da su ostali u pravu sto se tice tvog problema, evo kako sam ja to resio, probaj negde da nadjes one stare stabilizatore za TV koji su se nekad koristili masovno, mora da ga neko ima, pa onda na njega zakaci UPS pa sve ostalo, ja sam na ovaj nacin resio problem sa naponom koji je takodje varirao sa 180-190 V i sad sve radi bez problema
::
::
::
Na taj nacin ima da ubije i stabilizator i UPS. Stabilizatori za televizore imaju izlaznu snagu od maximalno 150W. Njegova konfiguracija trosi oko 300-350W tako da ima da preoptereti stabilizator, i da za UPS obezbedi neadekvatno napajanje.
Jedino sto stvarno moze da mu pomogne je ono sto je Pisko predlozio. Time ce uvek da ima 220V na racunaru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Zahvalno i nezahvalno 19.12.2006. 17:28 #10791

status: user
broj poruka: 6643
Za gramatiku se ne ljuti, sam si je skovao, pa ili je popravi ili trpi, mi ti ionako odgovaramo, jedino sam se povremeno pitao da nije reč o nekom balavcu koji zeza.
Verujem ja tebi za napon od toliko volti, baš u tvom širem kraju (Štavalj i Duga Poljana) svojevremeno sam se borio sa istim problemom, doduše, ne sa računarskom opremom.
E, sad.... ja ti ne govorih samo o gramatici, nego o jedinom rešenju tvog problema (dobro, nije jedino, može i agregat....) a zašto si ga prenebregao, to je tvoj problem. On košta, i tačka. Dakle, nije moguće ni sa nekoliko stabilizatora, kad bi ih i našao, da rešiš problem, zato što oni peglaju 20% divljanja napona, a to je u najboljem slučaju iznad 180V, a ispod toga, nema pomoći. ENEL je proizvodio korektore napona, varistorske, reklamiraju se povremeno u Mikru i PCPress-u (otprilike jednom u 2 godine), prave svoje UPS-ove i servisiraju mislim, APC. Možda mogu da naprave ili već prave neko elektronsko rešenje, bez akumulatora koje može da izdrži toliki pad napona uz davanje tolike izlazne snage (kontinualno bar 350W ali, vršno, sigurno preko 500W - prema onome kako si opisao konfu). Ono što sam ja učio i video u životu, je prethodno opisano punjenje akumulatora od cca 2×110Ah, i invertovanje u 220V/50Hz koji će onda biti pravi, stabilni, kakve nikad nećeš imati od EPS-e. Tu je problem pare i, punjač akumulatora koji će biti u stanju da sa 150-160V ipak napuni akumulatore na 25,2V i da pri tome ne dozvoli prepunjavanje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp ALI MENI TREBA POMOC OKO RACUANARA!!! 20.12.2006. 10:49 #10801

status: user
broj poruka: 486
Konkrentno me zanima do cega doalzi da kada ukljucim DVD rezac da narezem nsto temperatura procesroa skoci preko 80C a ventelitor se okrece na 800-1000 obrtaja. I komp posle jendo 5 mnuta se ugasi tako da mu treba jedno 5-10 minuta da bi mogao da ga upalim jer ako ukljcim bliko koji beanchamarker on radi extra ili bilo kakv drugi test sve radi perfectno. Sve je toliko cudno ko toga da me po malo zbunjuje!!!!! Da li moze da bude do rezaca ili ploce jer cisto sumnjam da je do procesora!!!!!j

JOS JEDNOM HVALA!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs