Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Power on by mouse or keyboard?
STRANA 1 OD 1
Ivan012345 Power on by mouse or keyboard? 06.08.2010. 23:50 T28580

status: user
broj poruka: 228
I mis i tastatura su mi na USBu. Da li je moguce paliti komp na njih ili to samo vazi za PS2?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Zavisi od maticne ploce (BIOS podesavanja)... 07.08.2010. 01:07 #235666

status: user
broj poruka: 10988
ako mislis na bukvalno ukljucivanje (nakon shut down-a). Ako se radi o `budjenju` kompa iz hibernacije, stand by-a ili sleep-mode-a, onda nema veze...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ivan012345 Power on 07.08.2010. 01:58 #235677

status: user
broj poruka: 228
...znaci ukljucivanje nakon shut down-a. :) Nisam rekao budjenje. :)
Znam da ima u biosu, ali mi to ne radi kada su mis i tastatura preko preko USBa? Ploca je GA-P55-UD3R ako nekom znaci...
Verovatno USB konektori nisu ni aktivni kada je komp iskljucen, tako da nema vajde od toga, onako logicki, nadam se da gresim...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Power on 07.08.2010. 08:47 #235697

status: user
broj poruka: 18943
USB portovi mogu da budu aktivni, ali ne na svim plocama, ja recimo imam hub-ove koji mi svetle kada je ugasen komp na Abit ploci...takodje sam imao na ASUS, burazer ima na Gigabyte-u..a u biosu treba da bude ukljucen `keyboard power on`.
Probaj da ubacis u neki drugi USB, recimo onaj koji ide na bracket sa pinova sa na ploci.


:: ...znaci ukljucivanje nakon shut down-a. :) Nisam rekao budjenje. :)
:: Znam da ima u biosu, ali mi to ne radi kada su mis i tastatura preko preko USBa? Ploca je GA-P55-UD3R ako nekom znaci...
:: Verovatno USB konektori nisu ni aktivni kada je komp iskljucen, tako da nema vajde od toga, onako logicki, nadam se da gresim...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream re 07.08.2010. 09:28 #235701

status: user
broj poruka: 791
neke ploce imaju na sebi jumper koji odredjuje dali ce na Usb-u biti napona kad je racunar ugasen ili nece ,sto bi bilo preduslov da bi ova operacija bila izvodljiva plus normalno setovanje u biosu
kako vidim iz manuala za tvoju plocu tih jumpera nema na ploci tako da verovatno nema tih 5 V kad je racunar ugasen na usb-u
ali imas jedno elegantno resenje koje pije vodu u obliku
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a3/USB_to_PS2_adaptor_angled.jpg
preko njega prikljuci misa ili tastaturu ovisno sta ti vise odgovara


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 07.08.2010. 11:19 #235712

status: user
broj poruka: 4054



samo PS2 ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 07.08.2010. 11:22 #235713

status: user
broj poruka: 18943
ne pije vodu ako je neka ozbiljnija tastatura sa vise funkcija, ili gamer..ne radi.


::
::
::
:: samo PS2 ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ivan012345 Tastatura je 07.08.2010. 15:56 #235735

status: user
broj poruka: 228
...Logitech illuminated, ne verujem da bi mi radilo svetlo na njoj preko ps2, da je ne spalim? :)
Da li iko od vas pali komp na ovaj nacin, a da mu je mis ili tastatura na USBu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646182.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs