Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Pomoć oko s939
STRANA 1 OD 1
sharko Pomoć oko s939 23.12.2006. 09:53 T2882

status: user
broj poruka: 21
Zanima me da li mogu na postojeći s-939 da postavim procesor dual-core i ako na kutiji za ploču ne piše da podržava ovaj socket, jer je kupljena pre godinu i po dana. Gledao sam sajt Gigabyta (ploča je od ovog proizvodjača), ima potpuno iste karakteristike kao i novija samo sto na ovoj novoj piše da podržava dual-core. Inače u pitanju je ploča GA-K8N Ultra-9.
Ako to ne može da li socket am2 podržava ddr memoriju (znam da je pravljen za ddr2)?
Hvala na odgovorima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Pomoć oko s939 23.12.2006. 11:48 #10920

status: user
broj poruka: 9388
AM2 ne podrzava DDR memoriju, niti postoji mogucnost neke COMBO varijante koa bi podrzavala i DDR1 i DDR2 memoriju (kao svojevremeno SDR i DDR)

Sto se tice ploce, ukoliko je problem revizije (a posto je Gigabyte u pitanje verovatno i jeste) tj ukoliko na giga-byte.com pise da od odredjene rev podrzava dual core, a tvoja revizija nije ta, onda ne podrzava. Ukoliko je problem BIOS tj podrzava od odredjene revizije BIOSa, onda ga jednostavno flesuj.

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=1868

evo za tren odoh taom i videh. GA-K8N Ultra 9 PODRZAVA X2od revizije biosa F4.



:: Zanima me da li mogu na postojeći s-939 da postavim procesor dual-core i ako na kutiji za ploču ne piše da podržava ovaj socket, jer je kupljena pre godinu i po dana. Gledao sam sajt Gigabyta (ploča je od ovog proizvodjača), ima potpuno iste karakteristike kao i novija samo sto na ovoj novoj piše da podržava dual-core. Inače u pitanju je ploča GA-K8N Ultra-9
:: Ako to ne može da li socket am2 podržava ddr memoriju (znam da je pravljen za ddr2)
:: Hvala na odgovorima
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60278. Broj poslatih odgovora: 646140.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs