Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Izbor DDR memorije
STRANA 1 OD 1
vand Izbor DDR memorije 23.12.2006. 20:09 T2884

status: user
broj poruka: 8
Imam ASUS Motherboard P4S533-MX , procesor Intel Celeron 2.0 GHz i samo 256 SDR memorije. Comp mi radi ocajno sporo. Koliko mi treba DDR memorije, koje brzine, tipa, da bi konacno "pristojno " radio.
vand
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Windows??????? 23.12.2006. 22:04 #10926

status: user
broj poruka: 1471
256 je zaista malo ali možda nije sve do memorije.Kad si zadnji put reinstalirao windows.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vand DDR memorija 23.12.2006. 22:40 #10927

status: user
broj poruka: 8
Pre tri meseca. "Cini" mi se da je pre toga bio nesto bolji.
U svakom slucaju, mislim da bi mu trebalo malo vise
memorije.
vand

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp jos memorije, jos! 24.12.2006. 00:46 #10930

status: user
broj poruka: 359
ako imas XP svakako je da je 256 neki minimum da se to kotrlja; 512MB ti je optimalno za jedan `normalan` rad, a od 1GB pa nadalje ti treba ako ozbiljno sljakas na kompu (CAD, grafika, filmovi...)
usput, povedi i racuna o brzini memorije (sto brza to bolja) i cini mi se da na asusovom sajtu mozes naci preporucene module za konkretan tip ploce

p.s. u sustini i sa 256 moze da se nabudzi da radi solidno, ali sa win2000p, bez ikakvih vizuelnih kicenja i slicnih apsurdno nepotrebnih aplikacijica (da ne govorimo o klokovanju i modovanju...) ali i dalje preporucujem bar 512MB
Ili instaliraj win98se ili winME :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC OPREZ! 24.12.2006. 14:25 #10939

status: user
broj poruka: 9388
Biraj memoriju jer su te ploce nekomatibilne sa vecinom memorija koje e prodaju kod nas. Elem, znam da je podtojala neka jeziva fora da hoce da rade SAMO sa jednim memorijskim modulom postavljenim u TRECI slot i to ISKLJUCIVO na radnom taktu procesora NIKAKO ASIMETRICNO, sa totalno POVECANIM latencijama.
DAkle setovanja za memoriju ti moraju biti 3-3-4-6 koliko se secam inace ce ti redovno blokirati komp posle par minuta u Windowsu. Proveri ova setovanja, moza ti je bas zbog toga i spor...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vand hvala narode 24.12.2006. 14:41 #10941

status: user
broj poruka: 8

vand

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic DDR 25.12.2006. 12:02 #10961

status: user
broj poruka: 18941
Brate, nemoj se zajebavati, nego izbaci tu 256-cu i kupi 2x512 corsair na 400mhz, provereno je kompatibilna sa tvojom asusovom plocom i dobio si giga memorije, ako ti i dalje komp bude radio sporo, znaj da ti nesto nije u redu sa plocom, posto ne verujem da je u pitanju procesor.
Ako ti je mnogo 2x512, uzmi 1x512, ali corsair, geil, ili ako nadjes kingmax, koji je fenomenalan, a ne mnogo skup.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vand hvala 25.12.2006. 20:24 #10964

status: user
broj poruka: 8
na savetima. Srecna Nova godina!
vand

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60278. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs