Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
malwarebytes
STRANA 1 OD 1
simbalola malwarebytes 27.08.2010. 22:15 T28962

status: user
broj poruka: 190
Do juce normalno radio,a danas ne mogu da ga pokrenem,kliknem na ikonu i nista . Probao sam sa ponovnom instalaciom i opet nece.Skenirao sam sa NOD-om, nije nasao nista, skenirao sa Spywerdoctor-om i on mi je nasao par spy-ja(doduse bez update ni njega nisam mogao da osvezim).Sta sam to pokupio?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC A sta kaze.. 27.08.2010. 22:43 #239998

status: user
broj poruka: 9395
Spybot S&D?

Bayerische Motoren Werke

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simbalola Spybot 27.08.2010. 23:02 #240005

status: user
broj poruka: 190
Ne da konekciju za instalaciju, trenutno skidam ad-aware da probam sa njim.Kada pokusam da odem direktno na sajt malwera ili spybot prijavljuje da ne moze da ga nadje,sajtovi rade provereno na drugom kompu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Klinton RE 27.08.2010. 23:15 #240012

status: user
broj poruka: 88
http://forums.malwarebytes.org/index.php?showtopic=7417

Hint:
Kako znas i umes dokopaj se sifre za Realtime zastitu i stavi da radi autoupdate na svakih 30 minuta. Mozda ni full format+novi Win ne bi legli lose, jer tesko da mozes da znas koliko su dugo i duboko zaraze ulazile.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simbalola Danas po podne 27.08.2010. 23:28 #240019

status: user
broj poruka: 190
samo su zatreperile ikonice i sve mi je bilo jasno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Klinton RE 27.08.2010. 23:54 #240025

status: user
broj poruka: 88
MBAM Realtime protect + NOD antivirus je vrlo pouzdana kombinacija. Recimo da ces za koji mesec obarati Windows refleksno(zbog neverice da toliko dugo radi a ne kvari se sam od sebe). Mozes povremeno da ukljucis i CCleaner, ako cesto instaliras sitnice, pa da ne ostaju repovi u registru. Osim toga si slobodan da dignes sve cetiri u vis, do neke buduce antivirusne korenite revolucije.

Opcija sa deset zasebnih virus skenera i tri dana maltretiranja hard diska i mozga da bi se na kraju ispostavilo da ipak moras da uradis format c: ti zauvek ostaje otvorena.


Ocu da kazem i da je Klinton zena,
i nema srce, nije ni bio u vojsku i nema i nije ga zao.
Nema milos. I sta mu jebem...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Skini preko nekog drugog racunara 28.08.2010. 00:07 #240028

status: user
broj poruka: 9395
Instalacije za Malewarebytes i SpyBot S&D i instaliraj ih na zarazeni racunar iz Safe moda, potom odmah i preskeniraj. Nema veze sto nisu apdejtovani, baza im je relativno sveza, negde od pocetka jula 2010.
Trebao bi posle toga da budes cist, a ovo sta je Klinton napisao, potpisujem sve do jedne...

Bayerische Motoren Werke

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 28.08.2010. 00:09 #240029

status: user
broj poruka: 9121
Adaware je meni bio jako delotvoran u nekim situacijama :).

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simbalola Probao sam 28.08.2010. 00:50 #240036

status: user
broj poruka: 190
Ad-aware nece update, sa nekom starom bazom blokirao na pola skena
Spybot nece update samim tim nema ni pokretanja skeniranja
Malwarebyte neca da se pokrene uopste
Spyware doctor nece update radi skeniranje.

Jbga sutra c u ku..c.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jebivetar probaj 28.08.2010. 00:52 #240037

status: user
broj poruka: 2386
Trojan Remover, mocan programchic.

http://www.dodaj.rs/f/1/4f/3STWei2Y/dv.jpg
ko nema u vuglu, ima u guglu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
beogradpc Malwarebytes problem... 28.08.2010. 09:37 #240059

status: user
broj poruka: 5



Prvo uradi uninstall NOD-a i instaliraj neki drugi besplatan antivirus (Avast ili Aviru). Zatim skini besplatan uninstaller (na primer Revo), deinstaliraj malwarebytes i ponovo ga instaliraj. Zatim skeniraj ceo hard disk. Ako to ne pomogne, ponovna instalacija windowsa uvek (barem privremeno) resava sve probleme...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 28.08.2010. 10:04 #240061

status: user
broj poruka: 8138
Probaj sa SuperAntiSpyware. Možda ti pomogne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simbalola sss 28.08.2010. 10:10 #240062

status: user
broj poruka: 190
Probao i njega,zakuca ga u startu kao i malware.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zoxin Skini 28.08.2010. 10:42 #240064

status: user
broj poruka: 265
Dr.Web pa probaj i snjim da skeniras komp.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Classic fantastic 28.08.2010. 11:04 #240066

status: user
broj poruka: 6643
Ma, NOD je super, SUPER, SUPERRRRR... samo ne radi kako treba, ali ne radi brzo i ne smara računar. Dobro, dosta zezancije, i drugi antiviri su pre otprilike godinu imali problema sa trojancem-virusom-rootkit-om koji je sprečavao rad AVP-a i raznih popularnijih malware uništavača, sprečavao njihov rezidentni štit, instalaciju, update koji je uključivao kod tog smeća i slično. Iil si fasovao opet istu varijantu ili malo izmenjenu koju NOD propušta kao sito a malwarebyte`s nije u rezidentnom stanju pa kad ga pokreneš već je kasno... to samo dokazuje onima koji se kunu u NOD da je rupičast (bio i ostao) ali ne i da je bitno lošiji od drugih AVP-a.
Bojim se da je trenutno, najsigurnije da se odradi skeniranje harda sa drugog računara i to sa prethodno formatiranom c particijom.... a obrisanim sistemskim folderima za recycle, system restore i slično - čisto da ne ostane ništa u recycle i sistemskim folderima koje prave xp, vista i win7. To je najbolje skenjati iz Hiren`sa, nekog drugog live-cd-a ili linux-a... pa tek onda skeniranje i reinstalacija. Čisto formatiranje c particije vratiće zloću ponovo sa drugih particija ako ih ima, naravno....
Ostalo, pa može, safe mode i dugotrajno skeniranje, ali, uzima vreme kao i reinstalacija a nema takvu pouzdanost... gde ti je ghost sistema? Nemaš? ..



Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simbalola Probao 28.08.2010. 17:51 #240147

status: user
broj poruka: 190
instalaciju malware u safe modu i uspeo, preskenirao, nasao neku glupost, al ne j.b. da se azurira.Ode c particija hvala na pomoci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646196.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs