Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Podaci sa neta i njihovo eksportovanje
STRANA 1 OD 1
pajsgudgud Podaci sa neta i njihovo eksportovanje 31.08.2010. 09:05 T29035

status: user
broj poruka: 3738
Pozdrav ljudi. Da li postoji, odnosno, treba mi program koji obeležene informacije sa nekog sajta može da složi na određen način u tabelu koja meni treba.

Da probam da pojednostavim. Ukoliko skidam neke oglase sa nekog sajta npr. halooglasa

primer:

http://yfrog.com/mq39708322p

potrebno mi je da ovakvu ili sličnu tabelu mogu da exportujem u neki meni potreban format (druga tabela ili tekst), odakle ja dalje mogu da klasifikujem i brišem po potrebi.

Da, mogu jednostavno da lupim kopi pejst ali mi to ne radi pos’o. Takođe sam pokušavao nešto u neke opcije u wordu ali nisam postizao željeni efekat. Il` n`umem il` program to ne može.

Hvala unapred na odgovorima.

support normality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic hm 31.08.2010. 11:43 #240778

status: user
broj poruka: 9008
Probao si u excelu `paste special`?

Možda bi mogao abby finereader to da prepozna kao tabelu, mislim da ima konverziju html->word ili excel

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x1GB Samsung - HD4850 - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud nisam u excelu 31.08.2010. 11:50 #240781

status: user
broj poruka: 3738
mada sam probao, adobe professionalu da exportujem ali mi izbaci neke gluposti, tj sve razbacano.

Čačnuću program koji si mi preporučio da vidim šta može. Javljam, hvala.
support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Samo... 31.08.2010. 11:52 #240782

status: user
broj poruka: 9008
Skini obavezno portabl verziju, radi bez problema a regularna je mnogo kabasta.

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x1GB Samsung - HD4850 - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud jbg 31.08.2010. 12:14 #240792

status: user
broj poruka: 3738
već skinuo stolnu verziju i instalirao :)...sad ću da čačkam, kad si se već ponudio da pomogneš da te pitam.

Da li znaš za neki program kojim bih deo tabele koji ja obeležim kopirao u polje table koju sam ja napravio? Tj. ja zadam parametre za jednu tabelu (kako da mi je složi), a on primeni isti princip na ostale tabele?

Znam da mnogo tražim, ali to jurim već neko vreme i slabi su mi rezultati juranjve...
support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic E sad 31.08.2010. 12:20 #240794

status: user
broj poruka: 9008
Morao bi da mi kažeš detaljnije šta tačno pokušavaš, al nemoj skrinšotove jer ne mogu odavde da ih otvaram.

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x1GB Samsung - HD4850 - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Najjednostavnije moguće 31.08.2010. 12:48 #240796

status: user
broj poruka: 3738
Da jednu tabelu ili tekst, presložim u drugu tabelu ili tekst.

Dakle, imam dvadeset istih tabela, koje bih da presložim po mojoj potrebi. Princip bi bio sledeći. Uzmem jednu od ovih dvadeset tabela i obeležim gde koji red ili kolumna treba da bude postavljena i kliknem enter i on odradi za nju i sve ostale tabele izmenu.

Treba mi program koji radi tako nešto.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan :).
support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Ne bih znao kasti 31.08.2010. 12:52 #240797

status: user
broj poruka: 9008
Nisam dosad imao potrebe za tim, ako dobijem ideju javiću ti.

Možda ovde ima štogod zanimljivo
http://bit.ly/ciHTH5

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x1GB Samsung - HD4850 - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud xD 31.08.2010. 13:09 #240799

status: user
broj poruka: 3738
jes to je nešto slično koliko sam uspeo da vidim na brzinu. E sad ću morati da sednem i da učim makro.

Ovo na linku važi za excel? Ja kada skinem tabelu skinem je u word dokument...

Izvini što sam ovako konfuzan. Radim nekoliko stvari istovremeno. Sad sam iskopirao tabelu u excelu, pa ću probati u toku dana najverovatnije večeras, da rešim problem pomoću linka koji si mi poslao. Nisam do sad koristio excel na ovaj način pa mi je ovo sve novo. Hvala puno. Javljam šta sam uradio. Radi li ti pm?
support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Unapred 31.08.2010. 18:36 #240913

status: user
broj poruka: 6643
... se izvinjavam što me mrzi da pogledam zadnji link čije delove navodite a liče na pravi put.
Kopiraj podatke sa net stranice, oni, iako izgledaju kao tabele, urađeni su u html-u. Tako kopiranu tabelu sa podacima, paste-uj u office programe ili open office programe, ja bi uvek naravno, izabrao excell ili calc za tabele a ne word, ali kako ti volja.
Fora je stvarno u `paste special` funkciji, tj. da se to iz clipboard-a ne ubaci u office program kao html formatirana text-tabela jer to izyebe celu stvar.
Inače, ako se radi o ISTIM tabelama na ISTIM stranicama-adresama u kojima se menjaju podaci, ondak, moguće je, naročito kod broadband povezanih računara, uneti linkove koji povezuju ćelije, delove ili cele tabele excell ili calc dokumenta sa tabelom na internet stranicom. U opcijama samo podesiš koliko ćesto osvežava link i pičiš sa formulama, obrascima, formatiranjem..... Malo ozbiljniji program je Access, koji to još lepše radi, ali, traži više znanja i smaranja nego tebi vredi i imaš potrebe.


Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Kanim se da krenem da učim i access 31.08.2010. 23:41 #240979

status: user
broj poruka: 3738
znam da to može u njemu ali sam dosada koristio usluge liova koji ga znaju dobro jer jednostavno nisam imaovremena da se bakćem sa time, al sada kada nailazim na konstantne promene sajtova...moraću da učim.

Jedan znalac je uredio preko accesa da skida informacije sa neta i da ih filtrira po principu novi/stari na osnovu brojeva telefona. Kul stvarčica.

Hvalal Pisko
support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs