Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
startup windows password
STRANA 1 OD 1
repsi startup windows password 02.09.2010. 18:14 T29093

status: user
broj poruka: 1276
Kako staviti password da mi niko ne moze ukljuciti komp, znaci bukvalno kada se pritisne `ON` dugme za ukljucivanje kompa da se ne upali nista od lampica i ostalog sve dok se na tastaturi ne ukuca postavljeni password. To sam video kod druga, a sad bi mi bas to trebalo jer necu biti kod kuce neko vreme pa da ljudi misle da mi je crko komp.. Da li je to izvodljivo na svakom kompu ili to zavisi od biosa/ploce i slicnoga?
thx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic re 02.09.2010. 18:26 #241454

status: user
broj poruka: 9008
Idi u bios i videćeš pod power options ili na nekom sličnom mestu power on by password, staviš tu šifru i udri. Ako ne bude htelo a imaš usb tastaturu probaj da čačkaš nešto kao usb keyboard ovo ono pod integrated peripherals ili tako negde i na istom mesti de si kucao pass uključiš wake up by ... e bilo bi dobro da znam šta ti ustvari piše u biosu. Probaj sam da čačkaš, ako sjebeš nešto resetuješ bios i sve ok.

Da, trebalo bi da može svaka ploča ako nije baš neki metuzalem.

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x1GB Samsung - HD4850 - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Perhaps something like this 02.09.2010. 18:34 #241456

status: user
broj poruka: 7286
http://spedr.com/ht59



Lala 4ever!
http://spedr.com/4tb3h

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 02.09.2010. 18:39 #241458

status: user
broj poruka: 1276
probao sam raicu to sto si mi ti rekao ali nesto me zeza..podesio sam kao kad na tastaturi utipkam nesto specific sto sam stavio kao pass onda da se wake up-uje i nakon podesavanja iskljucio komp i to sve i on mrtav ladan odma u windows usao... nije glumio mrtvaka..cackao sam tamo i ostalo ali mi ne mirise na dobro :s mozda treba komp da bude iskljucen neko duze vreme da bi se ova wake up funkcija aktivirala?

@Ish
pritom bi bilo pametno ustedeti nesto elektricne energije


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic re 02.09.2010. 18:43 #241460

status: user
broj poruka: 9008
ima li možda opcija power by keyboard only ili slično

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x1GB Samsung - HD4850 - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Matori 02.09.2010. 18:49 #241462

status: user
broj poruka: 7286
ides na control panel/user account i lupis mu pass.
Nemere lakse



Lala 4ever!
http://spedr.com/4tb3h

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 02.09.2010. 20:08 #241489

status: user
broj poruka: 2156


Raic ti lepo rece al izgleda da ga nisi razumeo.Evo ovako nesto:

http://www.ehow.com/how_2158738_add-power-password-computer.html


Samo ako zaboravis pass, malo ces da se zezas oko boota kad treba.


P.S: Izvuci kabal za napajanje ili skini graficku ili memoriju i sakrij je na neko sigurno mesto, onda nece moci boot nikako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 02.09.2010. 20:28 #241497

status: user
broj poruka: 4054



odes u bios ..

prvo .. advanced bios features\pass check - def je bios .. promeni na system ..
drugo .. nadji USER PASSWORD i postavi svoju sifru ... ali nemesaj mala i velika slova posto ih komp razlikuje .. ilii kucaj sifru malim slovima ili samo velikim slovima ... da se nezajebe. posle.

i to je to ... svaki put kad upalis komp .. prvo trazi sifru pa onda podize sistem ...

ali ... mislim da clear cmosa brise sifre .. ali nisam siguran 100% ..

mozes da probas foru koju sam video u vojsci svojevremeno .. kad zavrse sa radom `oni` izvuku tastaturu i zakljucaju je u sef ... bolesno ..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Jbg 02.09.2010. 20:47 #241503

status: user
broj poruka: 9008
Doduše nisam ni bio dovoljno jasan, zavisi koju ploču ima a koristio sam tu foru poodavno. Računam, hint-dva i snaći će se sam.

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x1GB Samsung - HD4850 - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jebivetar ... 02.09.2010. 21:07 #241506

status: user
broj poruka: 2386
pitaj druga, repsi. I ja bih voleo da znam kako to da se podesi.

http://www.dodaj.rs/f/1/4f/3STWei2Y/dv.jpg
ko nema u vuglu, ima u guglu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi ljudi hvala na inputu 02.09.2010. 23:50 #241553

status: user
broj poruka: 1276
ali ja stvarno ne znam gde gresim... poludeo sam.. zainatio sam se i sada ovo moramo da resimo
sve sam probao, sve kombinacije u biosu koje postoje i bas me zanima u cemu je fora.. evo slike neke posto znam da je svaki bios drugaciji pa mozda to da vam pomogne.. znam da zvuci retardirano ali jbg, nemam sta izgubiti... ko hoce neka pomogne

http://i15.photobucket.com/albums/a383/repica/bijos.jpg

pretpostavljam da se lose vidi ..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd lenjost 03.09.2010. 00:53 #241563

status: user
broj poruka: 2156

Ajd da kopiram moj link posto te mrzi da klikces:

You can add a Power On password to your computer or laptop for added security. When the system is first turned on it will prompt for the Power On password. Without it the computer will not continue to boot. Please note that if you forget your Power On password it is very difficult to reset access to your computer. These instructions include accessing the BIOS. Incorrect changes to the BIOS can prevent your computer from working. Please use these instructions with care.
Difficulty: Challenging
Instructions
1

Turn your computer on.
2

Press the appropriate key to access the BIOS at the system screen. Most systems use the F2 or the DEL key to access the BIOS. The correct key will be noted on the system screen. The system screen is displayed right before the operating system screen.
3

The BIOS screen will display. There are several screens within the BIOS. Use your arrow keys to display the Security screen.
4

Use your arrow keys to display the Set User Password or Set System Password.
5

Press Enter.
6

Type your password. NOTE: Passwords are case sensitive.
7

Press Enter. You may be asked to type your password again for confirmation.
8

Press F10 to save your changes and exit the BIOS screen. If you are uncertain about your changes press the ESC key to exit without saving changes. NOTE: Only press F10 if you are certain of the password you entered.
9

Use your arrow keys to highlight YES or OK and press Enter.
10

Your system will reboot.


Please note that if you forget your Power On password it is very difficult to reset access to your computer. These instructions include accessing the BIOS. Incorrect changes to the BIOS can prevent your computer from working. Please use these instructions with care.

Read more: How to Add a Power On Password to a Computer | eHow.com http://www.ehow.com/how_2158738_add-power-password-computer.html#ixzz0yPpANTUC
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd lenjost 2 03.09.2010. 00:57 #241565

status: user
broj poruka: 2156



A well-crafted Windows password may be able to prevent someone else from logging onto your computer as `you,` but it doesn`t mean your data can`t be accessed fairly easily. Simply by booting up the computer from a CD-ROM, an intruder can gain access to your hard drive. A pre-Windows password, known as a `power-on password` or `boot password` ensures that no one can even start up the computer without authorization.
Difficulty: Moderately Easy
Instructions

1.
1

Restart your PC.
2.
2

Press the proper button to access the setup utility before Windows loads. During startup - just a few seconds in - you`ll see a screen instructing you which button to push. Each computer manufacturer`s screen will be different. look for `setup` or `BIOS setup.` The proper key may be `Esc,` `delete,` `F1` or `F2.`
3.
3

Look for a password setup option on the BIOS setup menu that comes up. This also differs by manufacturer. It may say `Set User Password` or `Set Power-On Password. It may even be under a separate `System Settings` option.
4.
4

select the password option by either pressing the indicated key or using the arrow keys to highlight it and hitting `Enter.` (Your mouse will not work at this stage.)
5.
5

Type in the setup password you want. You`ll usually be allowed to enter up to eight characters.
6.
6

Confirm the password by re-entering it.
7.
7

When prompted, choose `Save and Exit Setup` (or some similar option). Your computer will restart, and you should immediately see a prompt for your new boot password.
8.
8

Type in your new password and hit `Enter.`



#
For added security, some systems let you set a `supervisor password` that controls access to the password setup utility itself.
#
Be extremely careful and pay close attention to your typing when setting your boot password. If you mistype it, you may not be able to access your computer later. Resetting the password utility is not easy. it involves opening up the computer and fiddling with the motherboard.
#
For the same reason, make sure the power-on password is something you will not forget.


Read more: How to Add a Pre-Windows Password to My Computer | eHow.com http://www.ehow.com/how_5753679_add-pre_windows-password-computer.html#ixzz0yPqBYP9I
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 03.09.2010. 00:57 #241566

status: user
broj poruka: 1276
hehe druze nije nikakva lenjost, sve sam probao ukljucujuci i tvoj link! nista ne pomaze... da je lenjost ne bi slagao one slicice i zezao se bezveze..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp ajde da resimo misteriju 03.09.2010. 01:18 #241567

status: user
broj poruka: 359
raic te slagao :) dao ti je lazni hint vezan za power management setup (koji si ti slagao u formi slicica), a to uopste nije mesto gde treba da trazis pass opciju. drz` se ti security settings-a i slicnih stvari a ne power managementa i tamo ces naci carobnu formulu za zakljucavanje svog kompjutera... nemoguce je da ne postoji, ima na svakom kompu, i onima starijim od 10 godina, ukljucujuci i laptopove, samo treba da ga nadjes. U krajnjoj liniji imas objasnjeno u manualu svoje maticne ploce koji sigurno mozes da izguglas posto se knjizica negde zaturila...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile razjasnjenje misterije #2 03.09.2010. 02:50 #241571

status: user
broj poruka: 9460
@repsic
Na ovaj nacin dalje od bios post-a nece ici
1. Uneses u biosu user pass
2. Ides u Advanced bios features/Pass check - imas dve stavke:system i setup,tu postavi SYSTEM

Ako mislis da palis comp odredjenim pass-om onda ides u power managment i postavis pod `Power by keyboard opciju `password`,zatim postavis power on pass svoj pasword.Tako bi trebalo da kad ukucas odredjeni pass + enter da se upali comp.
Samo mislim da ce moci da se upali i na power swich-u na kucistu,ali ti ga lepo iscupaj sa ploce,verovatno ti je to uradio i drugar:)
Ako ni to ne pomogne,onda ga polij u toku rada sa pola litre mlake vode i nece ga upaliti ni Bog jarac vise:)
Nisam citao da li je vec neko napisao isto,ali to je u sustini to.




(c) 1982 Sinclair research Ltd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646187.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs