Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Kurirske sluzbe
STRANA 1 OD 1
Ishmerish Kurirske sluzbe 07.09.2010. 18:15 T29221

status: user
broj poruka: 7286
Jos jednom se pokazalo da me moj insekt nikad ne vara,u ne mogucstvu da mi posalju hebene komponente posle 17h, pribegao sam soluciji za koju sam se zaklao da vise necu ni pomisliti o njoj.
Dakle teska srca sam rekao liku da ode u postu i da mi posalje Post Express-om, elem posiljka je predata oko17.30h u petak a podigao sam je danas i platio za nju 800 rsd otkupninu.
Kada sam poludeo i hteo sve da ih prepariram postarka mi je dala slusalicu u ruke a sa druge strane je bila riba iz Post Ex call centra.Na moju nevericu sta cujem platio sam 800 kinti, uzeo paket i bez reci izasao.

Elem u paketu su bili ploca i procesor,tezina istog je bila oko 1.5kg, a otkup je bio 380 dinara.
Sada vecina vas misli kako sam puko 800, pa lepo, tako sto sam morao da platim jos 420 dinara za slanje novca posiljaocu.
Objasnjenje ribe iz call centra bilo je sledece.Mi smo samo deo poste i nama placas otkupninu a zatim posti placas da bi novac vratila posiljaocu !!!!!!!!!!!!!!


I sada neka mi neko u buduce pocne palamuditi za Post Express......


Lala 4ever!
http://spedr.com/4tb3h

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 07.09.2010. 18:27 #242933

status: user
broj poruka: 9122
Ja sam imao super iskustva sa post expressom. Dakle salju iz @toma G11, placanje pozucenjem, tastatura je kostala 5100, ja sam platio nekih 5400. Tastatura cela i sve lepo nikakvih problema. Isto je bilo i kada mi je stizala ploca sa garancije i neke knjige :). Nemas ti srece sa ovim sluzbama :).

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Pa sad... 07.09.2010. 18:40 #242937

status: user
broj poruka: 6643
Je li, jel` ti to ošišana ovca ili prase u avataru? Sad više nisam siguran... a za ovce zna se za šta su: za klanje i šišanje. Nisu za milovanje.... što se već, za prase ne bi moglo reći... a ovo tvoje je živahno, vidi se, al` da nema runa, nema..... ako laže šmerš, ne laže...
Pa ti likovi iz post-tele još uvek žive u monopolu i socijal-realizmu, tržišno poslovanje ih interesuje u delu profit i skidanje kajmaka a naročito im se dopada poslovna politika prema mušterijama: goveda, nule, bednici, dajte pare i dođite drugi put, prvo nam donesite to i to pa tek onda.... biće, pa šta kad, biće, kad bude moglo, molim vas, nemojte sad tu da navaljute, KAKAV JE TO NAČIN da tražite svoja prava....... Tek da vidiš poslovnu politiku kod isplate deviza iz inostranstva, ako ih ne zaustaviš IZRIČITO, prebaciće ti u dinare i odrati te s kursom (uz naplatu još i provizije što su te `uslužili` u pretvaranju), a ako, ne daj bože, dobiješ suludu ideju kad ih sprečiš u prvoj mahinaciji, da promeniš polaznu valutu tj. da CHF prebaciš u EUR ili USD... takvu ekstravaganciju i zahtevnu proračunsku operaciju platićeš u gomili para, 2,5 dl krvi, parčetom jetre i hrskavicom iz uveta i nosa..... nabijem ih.
Mada, koliko neukih i preko-veze-tupavih-faca sam tamo viđao, možda stvarno to predstavlja veliki napor za ceo sistem... zove Mica sa šaltera Micu pretpostavljenu: neko govedo insistira da neće CHF nego hoće pare u EUR-ima... nije hteo dinare.... ma, nije hteo nikao da potpiše.... jeste, pristao je da dođe i prekosutra i rekao da će da zove Miću u Bg.... ma zabole na za Miću, znam, ali, mogao bi da nekako čuje drug kadar Pera... ko ga zna. Pa šta sad da radimo? Ne znaš ni ti da preračunaš.... pa ni ja... a kad ona dolazi iz Grčke? Njena tetka je bila nastavnih matiša u osnovnoj za retardirane? E- super... pa ništa, neka čeka sedam dana gde je zapeo, pa idi molim te.... šta je bilo juče i prekjuče nije ni imao te pare a sad zapelo mu.... Gospodine, gospodine.. zbog iznenadnih tehničkih problema, nismo u stanju da vam isplatimo trenutno tu sumu.... ali, uspostavljanjem intranet-a i interne računarske mreže bićemo u stanju da vam.... opu*imo....
Jel` ti sad lakše?

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Lepo je kad ti saljes post expressom 07.09.2010. 18:44 #242939

status: user
broj poruka: 6502
pare obicno brzo stignu i donese ih postar na kucnu adresu...

Ali kad tebi neko salje, onda bolje traziti AKS :)


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 07.09.2010. 18:56 #242944

status: user
broj poruka: 12785
Jbg, baš bedak, ja šaljem non stop preko njih, donesu robu uvek sledeći dan izmedju 10-12, a meni pare odmah sledeći.

Jbg, različita su iskustva...
__________________
Scourge of PCBerza

CPU-Z Validator : http://goo.gl/6l1A

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jebivetar Takodje 07.09.2010. 18:59 #242946

status: user
broj poruka: 2386
sam jednom prilikom pojeo isto govno. Roba koshtala 1400din. + 200-250din ptt. Na kraju platio 1800 i kusur dinara zbog otkupa. Postexpress ima svoj rachun kod tog otkupa gde se uzima procenat od cene koshtanja paketa plus povracaji, klinci-palci. NIKAD VISHE. Aks uzima 40din vishe ako je otkup u pitanju, i to je ok.
http://www.dodaj.rs/f/1/4f/3STWei2Y/dv.jpg
ko nema u vuglu, ima u guglu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ma daj.... nesto tu nije u redu 07.09.2010. 19:01 #242947

status: user
broj poruka: 4515
Ja sam ceo sistem 5.1 slao liku za 350 dinara???

Naglasis da je otkup recimo 3500 dinara i to je sve... Lik koji podize paket placa 3500+350din. Pare mi je doneo postar sutra oko 11h.

AKS su najveci sabani koji postoje... 2 nedelje liku treba da mi donese pare... Morao sam da zovem na napusim nekog `Miću`!



↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓
8====D ~ ~ ~


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Ovo za Post je 100% 07.09.2010. 19:23 #242952

status: user
broj poruka: 7286
najverovatnije nije od davno ali nema teorije da u buduce platite sam postarinu ili ti otkup.

AKS je najjaci i najjeftiniji,jedino su slabi u BG-u sa ljudstvom,tako da ako treba da vrate pare u BG nastaju problemi sa kasnjenjem-medjutim to opet zavisi od primera do primera.Zadnja dva puta likovi su dobijali lovu odmah next day po mom preuzimanju.


Lala 4ever!
http://spedr.com/4tb3h

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
temp Re: 07.09.2010. 20:20 #242969

status: user
broj poruka: 197

Treba se raspitati da li postexpres donosi na kucnu adresu, ako ne donose onda traziti drurugu kurirsku sluzbu. Sto se isplate tice do Nove Godine sam sve slao citijem i pare su mu isle direktno na racun nakon toga sam poceo postom i pare stizu direktno na ruke u vrlo kratkom roku(3 radna dana).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LonleyMax AKS... 07.09.2010. 20:25 #242970

status: user
broj poruka: 1476
Po meni najbolji i najjeftiniji!


http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=997460

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1271260


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 pe 07.09.2010. 21:37 #242976

status: user
broj poruka: 2076



Iskljucivo post ekspressom, AKSom (vise) nikad. Jeste pe malo skuplji, to stoji, ali i najbolji i najbrzi, pogotovo kad treba pare da mi donesu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kurirske sluzbe 08.09.2010. 00:31 #243030

status: user
broj poruka: 18943
sa AKS-om nikad nisam imao problem, a cena posiljke nije prelazila 1.2kg i 350din...


:: Jos jednom se pokazalo da me moj insekt nikad ne vara,u ne mogucstvu da mi posalju hebene komponente posle 17h, pribegao sam soluciji za koju sam se zaklao da vise necu ni pomisliti o njoj
:: Dakle teska srca sam rekao liku da ode u postu i da mi posalje Post Express-om, elem posiljka je predata oko17.30h u petak a podigao sam je danas i platio za nju 800 rsd otkupninu
:: Kada sam poludeo i hteo sve da ih prepariram postarka mi je dala slusalicu u ruke a sa druge strane je bila riba iz Post Ex call centra.Na moju nevericu sta cujem platio sam 800 kinti, uzeo paket i bez reci izasao
::
:: Elem u paketu su bili ploca i procesor,tezina istog je bila oko 1.5kg, a otkup je bio 380 dinara
:: Sada vecina vas misli kako sam puko 800, pa lepo, tako sto sam morao da platim jos 420 dinara za slanje novca posiljaocu
:: Objasnjenje ribe iz call centra bilo je sledece.Mi smo samo deo poste i nama placas otkupninu a zatim posti placas da bi novac vratila posiljaocu !!!!!!!!!!!!!
::
::
:: I sada neka mi neko u buduce pocne palamuditi za Post Express.....
::
::
:: Lala 4ever!
:: http://spedr.com/4tb3
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: pe 08.09.2010. 01:39 #243042

status: user
broj poruka: 2929
Slazem se ako saljem i ja saljem POST EXPRESSOM. Aksom i Cytiem vise nikada.
Post express mi na kucnu adresu ujutru odmah donese novac vec sledeci dan a Aks i City sam bukvalno morao da jurim za svoje pare, nikada vise jedva sam novac izvukao.
Kada saljem ako se onaj ko prima paket slozi da primi to POST EXpressom saljem, ako se ne slozi i trazi da mu salje Aksom i sl ne saljem uopste.

::
::
::
:: Iskljucivo post ekspressom, AKSom (vise) nikad. Jeste pe malo skuplji, to stoji, ali i najbolji i najbrzi, pogotovo kad treba pare da mi donesu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: pe 08.09.2010. 01:42 #243043

status: user
broj poruka: 18943
AKS ima pravilo da ti pare stizu za nekoliko dana, tako da je sasvim normalno, ali uvek stigne, slao sam jedno 20-ak puta, nije se ni jednom desilo da mi pare nisu stigle na adresu, nikada nisam zivkao, jeste da sacekam jedno 3,4 dana, malo smara, ali uvek stigne..city express je malo bezobrazan zbog (ne)pogodnosti..


:: Slazem se ako saljem i ja saljem POST EXPRESSOM. Aksom i Cytiem vise nikada
:: Post express mi na kucnui adresu ujutru odmah donese novac vec sledeci dan a Aks i City sam bukvalno morao da jurim za svoje pare, nikada vise jedva sam novac izvukao
:: Kada saljem ako se onaj koji prima paket slozi da primi to POST EXpressom saljem, ako se ne slozi i trazi da mu salje Aksom i sl ne salje uopste
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Iskljucivo post ekspressom, AKSom (vise) nikad. Jeste pe malo skuplji, to stoji, ali i najbolji i najbrzi, pogotovo kad treba pare da mi donesu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Re: Re: pe 08.09.2010. 02:00 #243050

status: user
broj poruka: 2929
nekako mi je POST najpouzdaniji i sto se tice posiljke a i novca.
Jeste skuplji su ali Boze moj.


:: AKS ima pravilo da ti pare stizu za nekoliko dana, tako da je sasvim normalno, ali uvek stigne, slao sam jedno 20-ak puta, nije se ni jednom desilo da mi pare nisu stigle na adresu, nikada nisam zivkao, jeste da sacekam jedno 3,4 dana, malo smara, ali uvek stigne..city express je malo bezobrazan zbog (ne)pogodnosti.
::
::
:: :: Slazem se ako saljem i ja saljem POST EXPRESSOM. Aksom i Cytiem vise nikada
:: :: Post express mi na kucnui adresu ujutru odmah donese novac vec sledeci dan a Aks i City sam bukvalno morao da jurim za svoje pare, nikada vise jedva sam novac izvukao
:: :: Kada saljem ako se onaj koji prima paket slozi da primi to POST EXpressom saljem, ako se ne slozi i trazi da mu salje Aksom i sl ne salje uopste
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Iskljucivo post ekspressom, AKSom (vise) nikad. Jeste pe malo skuplji, to stoji, ali i najbolji i najbrzi, pogotovo kad treba pare da mi donesu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Slao sam nešto POST-om nedavno 08.09.2010. 08:05 #243065

status: user
broj poruka: 9008
Stiglo je ok, al sam čekao na pare tri dana, potrefilo se i da nisam bio kući kad ih je poštar doneo pa sam ih posle jedva dobio iz pošte zbog zavrzlame oko prezimena, pominjao sam. Dobro, bilo je brzo sređeno, javila se ljubazna i dobro raspoložena gospođica (verovatno je bilo veselo prethodno veče) pa su sredili stvar odma sutradan.

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x1GB Samsung - HD4850 - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 kuriri 08.09.2010. 09:44 #243079

status: user
broj poruka: 2076



U sustini mogu da saljem i AKSom ali uz prethodnu uplatu na racun, drugacije nikako. Mada ovaj AKSovac u Nisu je totalno lenj, uopste ne dodje na adresu da pokupi robu, nego ti kaze `e za 20min cu biti tu i tu, pa ti donesi`.....mislim neodgovorno totalno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dukiduledu za mene 08.09.2010. 10:44 #243095

status: user
broj poruka: 826
AKS je najkorektniji...ubedljivo...nista mi ne znaci sto sacekam novac 6-7 dana (ponekad),kad su najpouzdaniji,a moze da se vrsi otkup i u evrima....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skar aks 08.09.2010. 11:09 #243103

status: user
broj poruka: 3995
bar sa njima je ok...plus promaju posiljke ceo dan!!! a za sutra stize


dobri idu u pakao,losi u raj,a ovakvi kao ja u P.... materinu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Ljudi moji niko ne prica za slanje sa Post-om vec za primanje 08.09.2010. 11:11 #243104

status: user
broj poruka: 7286
Ako neko moze da mi kaze da je OK platiti otkupninu(jedni od skupljih)i jos na to platiti jos vecu cifru posti da taj novac vrati posiljaocu, ta osoba vise nije za samostalno bitisanje,vec treba da bude po nadzorom odgovornog lica.

Pa nemoj da se zajebavamo, slao sam robu i novac sa skoro pola sveta i kod nas, i nikada ovakav bezobrazluk nisam video.

Na sve ovo zaboravi da pomenem tretiranje robe koja se prevozi u dzakovima,a natpis LOMLJIVO ih tangira kao mene kriza na bliskom istoku.


Lala 4ever!
http://spedr.com/4tb3h

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ljudi moji niko ne prica za slanje sa Post-om vec za primanje 08.09.2010. 11:26 #243113

status: user
broj poruka: 18943
ne razumem stvarno, ja sam nekoliko puta primao posiljke post express-om i uvek platim 50din jeftinije nego AKS-om..npr. paket 500gr iz Sapca izadje 250din.


:: Ako neko moze da mi kaze da je OK platiti otkupninu(jedni od skupljih)i jos na to platiti jos vecu cifru posti da taj novac vrati posiljaocu, ta osoba vise nije za samostalno bitisanje,vec treba da bude po nadzorom odgovornog lica
::
:: Pa nemoj da se zajebavamo, slao sam robu i novac sa skoro pola sveta i kod nas, i nikada ovakav bezobrazluk nisam video
::
:: Na sve ovo zaboravi da pomenem tretiranje robe koja se prevozi u dzakovima,a natpis LOMLJIVO ih tangira kao mene kriza na bliskom istoku
::
::
:: Lala 4ever!
:: http://spedr.com/4tb3
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Ne znam na koju foru 08.09.2010. 11:32 #243118

status: user
broj poruka: 9008
Vraćanje novca sigurno ne košta toliko, možda shgh da se javi i kaže ti kolko je platio, njemu sam slao. Evo imam pored sebe baš tu adresnicu i piše 307,00 din ima da plati primalac. E sad ne znam da li se to vraćanje kinte plaća posebno, mislim ima poseban račun za to.

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x1GB Samsung - HD4850 - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skar mene je post ogulio 08.09.2010. 12:54 #243154

status: user
broj poruka: 3995
posalje mi doticni cova belu n79 i ja treba da je platim 16000,kontam 250din postarina
kaze mi ovaj iz post imas da platis 16000+ porez 850 din na tu otkupninu!!1 pobelio sam!!!


dobri idu u pakao,losi u raj,a ovakvi kao ja u P.... materinu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646187.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs