Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Vodeno Hladjenje Pomoc
STRANA 1 OD 1
StevaAR Vodeno Hladjenje Pomoc 28.12.2006. 21:48 T2924

status: user
broj poruka: 9
Ljudi zna li neko gde li ima da se kupi to vodeno hladjenje ili zna li neko nesto o tome neka ostavi neki koristan link
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Pazi 29.12.2006. 12:21 #11091

status: user
broj poruka: 801


Vodeno hladjenje kupi samo ako oces da mnoooooogooo overklokujes komp u suprotnom ti ne treba,jer imas dosta kulera koji su tihi...
Imas ih ovde,samo potrazi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko 200-300 dinara druže 29.12.2006. 17:20 #11101

status: user
broj poruka: 6643
Odeš na internet, vidiš na sajtovima Digital-a, Mikra, BUG-a, PC Pressa, Sveta Kompjutera itd. u kom je broju (da ne bi, jel`, trošio pare očekujući broj u kom je to izašlo..) opisano neko vodeno hlađenje i ko je platio da se to tu reklamira (prodavac) i kupiš.
To što se prodaje kod nas, na žalost, ne pruža veeeeeelikoooooo overklok iskustvo. Ali, što vadi mast ortacima.... i košta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 29.12.2006. 22:41 #11109

status: user
broj poruka: 205
@vukdusan
Odakle ti to da samo ako oce mnoooogo da klokuje, treba da uzme vodeno.
Pa meni je naj glasnij HDD, koji ventilator ce biti toliko tih.

Moje misljenje je da ne treba da kupujes gotove komplete, vec sam sklapas. Sve mozes da nadjes kod nas i uz malo truda mozes da sastavis veoma dobar sistem. Naj bitnija stvar u sistemu ti je hladnjak.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 29.12.2006. 23:52 #11113

status: user
broj poruka: 711
Vodeno hladjenje nije uvek isto sto i tiho hladjenje... Vecina njih ima prilicno bucnu spoljnu jedinicu... Ako neces da overklokujes, a hoces tiho, uvek je bolje resenje veliki ventilator sa malim brojem obrtaja (moj radi na 1700rpm) pazljiv odabir HDD-a (nikako Maxtor ili Seagate posto prvi uvek zuji, a drugi para usi kad cita), veliki i spor ventilator na napajanju (14cm)... Sledece mozes da zamenis i ventilator i hladnjak na grafickoj i da na cipset stavis pasivne i vece hladnjake... Posle toga sve to vezes na kontroler broja obrtaja i utisavas... :) Naravno, veliko kuciste sa dobrim protokom vazduha se podrazumeva...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 30.12.2006. 05:52 #11119

status: user
broj poruka: 205
@vampirbg
Nije uvek, ali u vecini slucajeva jeste. Zbog tog razloga sam mu i rekao da sam sklapa. Em mozes da napravis da bude potpuno tiho, a bice mogo jeftinije nego da kupis.

E da sam ja slusao ljude, voda ne ide sa strujom...haha. Evo vec vise dve godine mi fura voda i da kucnem u drvo, nisam imao nikahvih problema. Posto nocu ide download, ventilatore iskljucim, tako da mi je naj bucniji hard.
Nema niceg lepseg nego kada sam nesto napravis, jos ako to radi bolje nego fabricke stvari...bruka. A kad jos i pomenemo da je cena mnooogo manja nego da kupis...

Moj primer.
Vodeni blok sam kupio, jer sam naleteo na cenu koja se ne odbija....20e
Pumpe za vodu sam imao iz starog akvarijuma....0e
Hladnjak sam uzeo od starog automobila i to onaj za grejanje (manji je)....0e
Plexiglas sam uzeo od ortaka, imao je viska od akvarijuma....0e
Creva, konektori, silikon i ostale sitnice....max. 1500din
Malo dobre volje i eto ga vodeno hladjenje.

Lako je kupiti i staviti, ali da li je to bas ono sto si ti zamislio?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
StevaAR Slika 30.12.2006. 14:46 #11123

status: user
broj poruka: 9
Jer ima neko neku sliku kako bi to trebalo od prilike da izgleda?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 30.12.2006. 18:32 #11134

status: user
broj poruka: 205
Ako kupujes, mislim da je ovo najbolje.
http://www.thermaltake.com/product/Chassis/fulltower/Kandalf_lcs/vd4000bws.asp


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs