Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
▒Pomoc ali ovoga puta zivot u pitanju :O
STRANA 1 OD 4  
H-nitro ▒Pomoc ali ovoga puta zivot u pitanju :O 08.09.2010. 13:17 T29243

status: user
broj poruka: 1959
E `vako otvorio sam ovu temu jer ja vise ne znam sta cu a ni ne ocekujem pomoc ili da vam kukam samo da kazem.
Posto nam zemlja ide sve dublje i dublje u sranje ja vise ne znam gde da nadjem bilo sta da radim, radio sam na bazenu letos i to jedva nasao, to je gotovo na sajtovima nema nigde nista u oglasima nista jedina potraga je za ekonomistima i knjigovodjama a ja nemam eko fax tako da nista

cak sam nasao da kopam neki kanal da otkinem koji dinar ali nemozes ti kad u ovoj zemlji nema dovoljno kanala kolika je navala kopaca smesno ali tuzno i to sto su nam nekad pretili ako nebudes ucio kopaces kanal sad ce da prete ako nebudes ucio neces raditi nista

nemoze se vise kod matorih na njihovu grbacu, u bg-u sam za 2 god izmenio 6 firmi sve prslo u pm, sad evo ima sa dedom da pecem rakiju ako ne nadjem job, i to ima da se pece preko tone + oko 600 kg meda, ima da umrem moram da bjegam.

kako je momci stanje kod vas, e da a i temu sam stavio u tips and tricks posto danas raditi jeste tip & trik

moram jos jednu stvar da nagovestim sto reko moj drug sta da radim sto vec nema na 10 mesta, e pa ja sam provalio da u ovoj avetinji nema ni jedan virtual shop, pa bzv razmisljam kad bi covek imao para da otvori radnju sa virtuelnim naocarima ali pravim od 200$ koje bi kod nas bile 200e jer ko bi kupovao ako ne bi bioskopi i igraonice igre pocunju u 3d i filmovi odavno a pola takvik objekata nije to obezbedilo mislim glup predlog ali za to bi ti trebala u startu 20 000 e morao bi da dizem poljoprivredni kredit:)

anyway mislim da je ishmerish isao na stranu reci mi tebra ima li kakve vajde u americi, posto u svetskoj i svajcarskoj je najjaci standard u evropi ali nemozes da odes tamo

Eternity has cried for a legend, and with it the curse of time was born By Warcraft `Curse of time`

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=ArQap_viOS8

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 08.09.2010. 13:18 #243160

status: user
broj poruka: 1959
e da i da dodam ovo sto su rekli prekjuce u novinama da je nezaposleno u srbiji 720 000 hahahah kakva mediska lazcina e toliko samo x 3

Eternity has cried for a legend, and with it the curse of time was born By Warcraft `Curse of time`

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=ArQap_viOS8



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pesicnik re 08.09.2010. 13:21 #243163

status: user
broj poruka: 209
Idi vozi u pošti ili nekoj kurirskoj službi. Možeš da budeš i obezbeđenje u G4S ili čemu već.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 08.09.2010. 13:32 #243167

status: user
broj poruka: 18943
kurirska sluzba moze, ali obezbedjenje ti ne bih preporucio, jer su im plate bas bedne, a racunaj da moras da poloziz kurs za protivpozarnu zastitu..
i ja trenutno kuburim sa istim problemom i ozbiljno razmisljam da posle ovog faxa (jos godinu dana) odem negde preko, ako je moguce, pa bar dok se ne popravi situacija, bar toliko da moze coek da se zaposli.


:: Idi vozi u pošti ili nekoj kurirskoj službi. Možeš da budeš i obezbeđenje u G4S ili čemu već
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 08.09.2010. 13:36 #243169

status: user
broj poruka: 1959
imam vezu za prodjem kurs za obezbedjenje i da zapalim za jamajku preko nekog drugara ali to tek sledece godine i to ako se sve bude odvijalo kako treba, a imarkovic ne zuri sa faxom a ocekuj da ce se stanje u zemlji promeniti i to samo na gore budi siguran
jer je za pocetaj parada blama 10-og oktobra


Eternity has cried for a legend, and with it the curse of time was born By Warcraft `Curse of time`

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=ArQap_viOS8



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 08.09.2010. 13:38 #243171

status: user
broj poruka: 1463
znam coveka koji je bio sef tim u kuririma u AKS-u

kaze ne bi radio taj posao ni za sta svetu, em je bedno placen, em moras da se vozikas po tri piz*e materine, ako je neki paket od 100 kila ti moras da ga nosis i na 10ti sprat ako nema lifta,
ma u svakom slucaju jako los posao sobzirom na to koliko je placen

Ja sam letos imao srece da nadjem posao preko omladinske zadruge, reciklaza konzervi, prljavo, smrdi, prasina znoj al jbg placeno je u odnosu na ostale preko omladinske zadruge,

najbolje bi ti bilo da se zaposlis kao vozac djubretarskog kamiona, to je gospodski posao a i bogami odlicno je placeno - Potrebna dozvola za kamion i mozda par godina iskustva :)



Intel E7500 2.93GHz
Gigabyte GA-EP43-DS3
1x2GB Apacer 800MHz
250GB WD
Gainward 9800GT 512MB
Chieftec 350W
Samsung 710n 17` TFT


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 08.09.2010. 13:38 #243173

status: user
broj poruka: 12785
Preko ima posla za ljude sa visokom spremom, i ljude sa velikim talentom. Znam nekoliko ljudi odavde koji su svojim trudom i veštinom završili u najpoznatijim studijima za vizuelne efekte kao što je Double Negative koji je na primer radio na Dark Knightu ili Piter Džeksonova WETA na Novom Zelandu. Naš čovek koji je u WETI radio je na Avataru...
__________________
Scourge of PCBerza

CPU-Z Validator : http://goo.gl/6l1A

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shamankg Re:▒Pomoc ali ovoga puta zivot u pitanju :O 08.09.2010. 13:42 #243174

status: user
broj poruka: 101



Pazi ovako brate slatki. Nemoj da se zavaravash da je na strani bolje, jer nije. Jeste da ti placaju za ono shto radish za razliku od nashih, ali ovde strance gledaju kao g...a, pogotovo nas iz j....e zemlje Srbije. Ovde mozesh da uspesh samo ako radish kao konj od jutra do sutra i to za nekog glupog privatnika, Turchina na primer, koji ce da te izrabljuje kao konja! Ovo pishem iz Shtutgarta, postojbine Mercedesa i Porshea! I ja sam mislio da je tamo negde bolje, kad ocesh malo sutra. Isto je ili mozda i gore. A naci posao ovde je isto kao i tu. Jedino ako si expert u kompovima i sl. Inache....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 08.09.2010. 13:46 #243175

status: user
broj poruka: 12785
Kao što rekoh, ako imaš visoko obrazovanje i talenat neće te niko izrabljivati jer nećeš raditi izrabljivačke poslove... Pa ne očekuješ valjda sa srednjom školom da ćeš se snaći bolje nego ovde?
__________________
Scourge of PCBerza

CPU-Z Validator : http://goo.gl/6l1A

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Danijelk Prilika za posao, serviser racunara? 08.09.2010. 14:08 #243180

status: user
broj poruka: 1541
Kad smo vec kod teme za zaposljavanje, naleteh pre par dana na ovaj sajt https://www.matrixservis.com, traze saradnike tj. servisere racunara, pa jel neko cuo za njih, iskustva, misljenja?


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Prilika za posao, serviser racunara? 08.09.2010. 14:16 #243181

status: user
broj poruka: 18943
Za potpisivanje ugovora o radu potrebno je da dođete lično u Gložan, mesto se nalazi na pola puta između Novog Sada i Bačke Palanke. Adresa sedišta firme je Masarikova 33. Prethodno bi smo vas molili da se najavite na 062 80 915 - Jovo Rodić - Vlasnik.
@Danijelk, ako si negde blizu, prijavi se, nemas sta da izgubis.


:: Kad smo vec kod teme za zaposljavanje, naleteh pre par dana na ovaj sajt https://www.matrixservis.com, traze saradnike tj. servisere racunara, pa jel neko cuo za njih, iskustva, misljenja?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Danijelk Re: Re: Prilika za posao, serviser racunara? 08.09.2010. 14:20 #243182

status: user
broj poruka: 1541
Pa ne bi mi bio problem otici do tamo nego cisto da se raspitam o njima ako neko zna neke pouzdane informacije, mozda radio za njih, radi, il slicno...


:: Za potpisivanje ugovora o radu potrebno je da dođete lično u Gložan, mesto se nalazi na pola puta između Novog Sada i Bačke Palanke. Adresa sedišta firme je Masarikova 33. Prethodno bi smo vas molili da se najavite na 062 80 915 - Jovo Rodić - Vlasnik.
:: @Danijelk, ako si negde blizu, prijavi se, nemas sta da izgubis
::
::
:: :: Kad smo vec kod teme za zaposljavanje, naleteh pre par dana na ovaj sajt https://www.matrixservis.com, traze saradnike tj. servisere racunara, pa jel neko cuo za njih, iskustva, misljenja?
:: ::
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: Re:▒Pomoc ali ovoga puta zivot u pitanju :O 08.09.2010. 14:36 #243187

status: user
broj poruka: 7286
I ti si nasao u kojoj crkvi da se molis, pa Nemci su pukli gore od nas.Imam dosta likova koji tamo sljakaju, cak imam i jednu familiju sa kojima sam dobar,otac i sin rade u Audi-ju(minhen) s`tim da je cale zaduzen za restauraciju old timer-a i jedva nekako spajaju da zive normalno.Ostali su veliki kada dodju ovde ali tamo imaju jedva za stan i komunalije.


Elem da odgovirm kolegi:U Americi nije kao ovde jer tamo te ocenjuju iskljucivo kao coveka i na osnovu pokazanog znanja i zalaganja mozes da se przo probijes,jebe se njima koju si ti skolu ili fax zavrsio ovde,jer to kod njih svakako nije priznato.
Sto se Jamajke i meni omiljenog Kingston Town-a tice sljakanje tamo je extra zato sto su tamo svi siromasni i to im ni najmanje ne smeta,tako da je tamo opustencija zesca ali ne moj ni u snu razmisljati da ces tamo napraviti neku lovu i doneti kuci.


Ako neces da ides na kruzere gledaj da zapalis za US i prihvati bilo sta za pocetak, ali prvo jedan savet:Mi i oni smo nebo i zemlja, tako da sve sto si ovde imao tamo neces(hrana,pice,mentalitet...)i na to se moras u startu pripremiti, ali zato su ljudi extra ljubazni i tamo nema teorije da te neko na ulici otera u kurac.


Lala 4ever!
http://spedr.com/4tb3h

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



::
::
::
:: Pazi ovako brate slatki. Nemoj da se zavaravash da je na strani bolje, jer nije. Jeste da ti placaju za ono shto radish za razliku od nashih, ali ovde strance gledaju kao g...a, pogotovo nas iz j....e zemlje Srbije. Ovde mozesh da uspesh samo ako radish kao konj od jutra do sutra i to za nekog glupog privatnika, Turchina na primer, koji ce da te izrabljuje kao konja! Ovo pishem iz Shtutgarta, postojbine Mercedesa i Porshea! I ja sam mislio da je tamo negde bolje, kad ocesh malo sutra. Isto je ili mozda i gore. A naci posao ovde je isto kao i tu. Jedino ako si expert u kompovima i sl. Inache....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matz zZ 08.09.2010. 15:22 #243192

status: user
broj poruka: 801
US je uvek imala najbolji standard,a sto se tice vrednovanja ishmerish je reko sve.


https://www.matrixservis.com ,a ovaj posao ? Sta tu ima i sta se nudi sto Vi ne znate i ne mozete sami.
Citam Vas na forumu ,imate znanja ,iskustva..sta je problem da radis sam i da ti ostane ceo procenat.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 08.09.2010. 15:29 #243194

status: user
broj poruka: 1959
Kad neko pomenu servisera u tri servisa sam bio i slabo placeno i ako uzivas u poslu, ali bas slabo
ljudi niko se ne zavarava misleci da j etamo negde bo.lje ali je sigurno bolje jer je napr samo u svajcarskoj socijalno po detetu 300e a kad su ti deca prijavljena tamo a zivis ovde i imas dvoje troje dece pa ti vidi, a svetska da nepricam\
a nemacka ne znam kolega mi je u becu on radi ko konj kolje ga nostalgija ali se nevraca jer za omno koliko ras toliko si i placen sto nije slucaj kod nas

i tacno je da nas konje u svetu 100% iz prve ruke i iz vise zamalja sam cuo

@ish p aznas kako ja sam i mislio preko krizera prekookeanskog jer su i oni bezobrazno videli su kriza navala pa su smanjili plate za 50% nekad boli 1200e sad 600e vec sam pricao sa njima, e ali nije novac taj koji me motivise samo vec ljude i siri spektar mogucnosti ako upoznas neke ljude na takvom brodu, jer tu neidu prosjaci ko ja nego elita

znam dvojicu koji su isli na kruzer i ozenili se u americi ali to je tacno sto si rekao amerika ti obezbedjuje neke osnovne stvario koje ovde nemas ali niko jos nije izneo pare da se obogati, i 05 naglasavam to je kako se kome pogodilo ne nzaci da ce tako meni biti, a do tad da li je moguce da nista u ovoj mrtvoj zemlji nema pa ni u perionici nemozes posao da nadjes bar na neko vreme


Eternity has cried for a legend, and with it the curse of time was born By Warcraft `Curse of time`

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=ArQap_viOS8



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 08.09.2010. 15:33 #243195

status: user
broj poruka: 12785
Prosečan radni sat u Americi je plaćen oko 7.5$. Ako radiš 8 sati dnevno to je 60$, dakle oko 1800$ mesečno.... daleko bolja situacija nego kod nas...
__________________
Scourge of PCBerza

CPU-Z Validator : http://goo.gl/6l1A

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Umesto sto si radio retardirane poslove mogao si da ulozis jedno 5 godina i zavrsis neki fakultet 08.09.2010. 15:35 #243197

status: user
broj poruka: 4515
Da bi kod privatnika u Srbiji zaradio koji dinar, moras da budes kvalifikovan(visoko obrazocanje), onda sa tim obrazovanjem da radis jedno 2-3 godine na poziciji koja trazi srednju skolu i tu da se dokazes da si mozak, sposoban... E kad to prodjes onda mozes da ocekujes normalan posao, platu... Tamo negde oko 30, pod uslovom da si odmah krenuo da studiras...

Ljudi i sa fakultetima i visim skola ima pun qrac i oni tesko nalaze poslove, mozes onda da zamislis sta je tek likova sa srednjom skolom.
Da bi sa srenjom skolom uspeo nesto, moras da imas opasan mozak i pored toga da ulozis u sebe jedno 5k evra na priznate kurseve...

Ali najbitnije poslodavcu je radno iskustvo. Postoji precica da ako imas tetku na polozaju pa da te ona ubaci, da preskocis prvih par stepenica...

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓
8====D ~ ~ ~


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: ... 08.09.2010. 15:48 #243201

status: user
broj poruka: 7286
Na to jos dodaj da je to neki minimum,jer toliko sam ja imao na brodu po satu,pa su mi gosti padali u nesvest kada sam im rekao za koju cifru radim,samo ta teorija da na kruzere idu suvi bogatasi je notorna laz,brodska klijentela je skoro ista kao socijalisticko drustvo:5% bogatih, 70 srednji stalez i 25% sirotinja uboga.Ali ako si Amer i ne ides u sezoni na kruz ALL inclusive te izadje od 450-700 dolara.

Primera radi ja sam u jednom od boljih restorana u Miami-u platio 40 dolara veceru(appetizers,main course,dessert,drinks)pa vi vidite kako se zivi ako znamo da je prosecna plata oko 2K$.



Lala 4ever!
http://spedr.com/4tb3h

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: Prosečan radni sat u Americi je plaćen oko 7.5$. Ako radiš 8 sati dnevno to je 60$, dakle oko 1800$ mesečno.... daleko bolja situacija nego kod nas..
:: __________________
:: Scourge of PCBerza
::
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/6l1
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 08.09.2010. 16:16 #243211

status: user
broj poruka: 1959
mislio sam da ima vise elite na brodu ali o5 neka je i tako

a 30% doktora u srbiji bleji, ej doktora pa sta ja onda da se zalim, a inace kad vidim kao trzi se posao i obavezno iskustvo od 3 god. pa debili gde da ga steknem kad gde god trazis tu neku vrstu posla treba ti iskustvo ali oni sebi oce da osiguraju dupe to je to.

a reci mi koliko si bio u americi? i da li si bio u Bostonu slucajno, imam drugara koji sad zivi u cikagu bio je u bostonu i on se praksira kod advokata i to mu placaju 5$ dnevno samo zato sto se praksira sto mu dodje vise nego plata kod nas, ja bi mu ostao na praksi vecno namerno bi obnavljao godinu

Eternity has cried for a legend, and with it the curse of time was born By Warcraft `Curse of time`

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=ArQap_viOS8



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 08.09.2010. 16:21 #243213

status: user
broj poruka: 12785
Brate ako si batalio fakultet, a nisi se specijalizovao nešto kroz kurseve, onda nemaš za šta da se žališ...
__________________
Scourge of PCBerza

CPU-Z Validator : http://goo.gl/6l1A

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 08.09.2010. 16:42 #243220

status: user
broj poruka: 1463
sto se tice rada u inostranstvu, racunaj da ce ti trebati stan, hrana, bla bla bla racuni,

jedan drug je radio 8 meseci na kruzeru u americi, kao konobar, platica 1200 dolara, nek bi rekao vise je na kopnu, al on na brodu nemora da placa sobu nemora da placa hranu, znaci sve je free , plus baksisi, pa plus strankinje, ide po egzoticnim mestima, vidi malo guzica sveta, mobilni, laptopovi , kamere, sve je to tamo jeftinije, doneo ovde mac book pro i prodao ga za 200 e vise nego sto ga je platio

Jedino je zajebano sto tamo kad se radi onda se radi , nema zajebavanja, znaci 10 sati ako ti kaze gazda 10 sati imas da odas oko gostiju i da im donosis pica eto

Znaci radnicki je mentalitet, i 99% radnika na brodovima su stranci, amerima je to ispod casti da rade, a i `nije im dovoljno placeno`

I racunaj da ce ti trebati 1000e da sredis papire, i avionsku kartu do luke iz koje kreces
( on je krenuo iz majamija)

jedino se trazi solidno znanje engleskog jezika, mada ces i engleski usavrsiti na brodu :)






Intel E7500 2.93GHz
Gigabyte GA-EP43-DS3
1x2GB Apacer 800MHz
250GB WD
Gainward 9800GT 512MB
Chieftec 350W
Samsung 710n 17` TFT


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 08.09.2010. 17:58 #243240

status: user
broj poruka: 12785
...ili uzmeš pa to vreme provedeš studirajući neki fakultet i usavršavajući znanje da možeš normalan posao da nadješ i skupljaš radni staž... ali neeee... srpski san je to... radiš malo, dobiješ mnogo...
__________________
Scourge of PCBerza

CPU-Z Validator : http://goo.gl/6l1A

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Bolji nego Americki 08.09.2010. 18:02 #243242

status: user
broj poruka: 7286
Ne radis nista a dobije sve.


Ja sam ti vise za onaj Žikin režim,kad svi rade a ja ležim.

Lala 4ever!
http://spedr.com/4tb3h

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Srpski san 08.09.2010. 18:27 #243245

status: user
broj poruka: 9008
Ležim ja sam na travi
i hrčem kao hrčak
čito sam Cvrčak i Mravi
ja bi da budem cvrčak

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x1GB Samsung - HD4850 - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro Re: ... 08.09.2010. 20:04 #243276

status: user
broj poruka: 1959
ja ne znam sta si ti radio my man ali ima jedno nepisano pravilo a to je da pomocu fakulteta imas veci procenat na platu i to je tacno ali prijatelju, ti treba da dodjes do tog mesta da bi imao bilo kakvu platu + ako nemas iskustva onda si laprdavac jer je ovde mesto no1 veza no2 snalazljivost(lopovluk), iq 1000000 pa tek onda skola

Eternity has cried for a legend, and with it the curse of time was born By Warcraft `Curse of time`

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=ArQap_viOS8



:: ...ili uzmeš pa to vreme provedeš studirajući neki fakultet i usavršavajući znanje da možeš normalan posao da nadješ i skupljaš radni staž... ali neeee... srpski san je to... radiš malo, dobiješ mnogo..
:: __________________
:: Scourge of PCBerza
::
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/6l1
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Discrepancy 08.09.2010. 20:11 #243278

status: user
broj poruka: 9008
Asistent veteran na mašincu ima platu 45,000 a `mala` iz butika u ušću ima 55,000

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x1GB Samsung - HD4850 - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 4  
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs