Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Igre
Nepodnosljivo!
STRANA 1 OD 1
RacaBG Nepodnosljivo! 30.12.2006. 23:47 T2936

status: user
broj poruka: 104

Imam AM2-3000+, MSI-K9n, 2x512MB rama, GF6600GT, WD80GB-ATA, DVD-RW SATA, LCP-420W i krs od ASUS USB-ADSL modema. OP SIS XPSP1, DX9.0c.

Problem je sledeci:
Kad instaliram svez sistem (ili spustim image preko ghosta), igre kao NFSC, Oblivion i sl. rade potpuno ok. ALI, posle nekoliko dana koriscenja neta i UPGRADEA antivirus programa igre su potpuno neupotrebljive. SECKAJU i na 640x480. Probao sam i sa ZONE ALARM i KASPERSKY AV i NORTON IS 2005. Uvek isto!!! Internet mi je bas potreba a volim i igrice!!!

Samo jos da napomenem pre nego sto startujem igru diskonektujem se,
pozatvaram sve procese iz taska vezane za AV, ali ne vredi.

Zato molim sve ljude dobre volje koji to znaju bolje od mene da mi pomognu. HVALA!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG probaj ovako 31.12.2006. 00:18 #11149

status: user
broj poruka: 1586
poskidaj sve to sto imas od tih antivirusa i lepo skini sa neta NOD32 i crack za njega, a za kontrolu programa koji ti izlaze na net mozes da koristis Kapersky Anti Hacker. Odlicno rade a ne zauzimaju mnogo resursa + ne smetaju igricama. Koristim ih oko godinu dana i nijednom mi se nije desilo da mi naprave neki problem. Mozes da probas i Spybot Search & Destroy za proveru kompa od adware and spyware-a

Pozdrav!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Nepodnosljivo! 31.12.2006. 02:24 #11152

status: user
broj poruka: 9387



::
:: Imam AM2-3000+, MSI-K9n, 2x512MB rama, GF6600GT, WD80GB-ATA, DVD-RW SATA, LCP-420W i krs od ASUS USB-ADSL modema. OP SIS XPSP1, DX9.0c
::
:: Problem je sledeci
:: Kad instaliram svez sistem (ili spustim image preko ghosta), igre kao NFSC, Oblivion i sl. rade potpuno ok. ALI, posle nekoliko dana koriscenja neta i UPGRADEA antivirus programa igre su potpuno neupotrebljive. SECKAJU i na 640x480. Probao sam i sa ZONE ALARM i KASPERSKY AV i NORTON IS 2005. Uvek isto!!! Internet mi je bas potreba a volim i igrice!!
::
:: Samo jos da napomenem pre nego sto startujem igru diskonektujem se
:: pozatvaram sve procese iz taska vezane za AV, ali ne vredi.
::
:: Zato molim sve ljude dobre volje koji to znaju bolje od mene da mi pomognu. HVALA
::
::
::
::


NE ZNAM ZASTO TVOJ PROBLEM DODVODIS U VEZU SA INTERNETOM?
Ja bas mislim da nema veze sa updateovima AV vec verovatno ubacujes neke programe koji pocinju da prave konflikte...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RacaBG re:: VMARC 31.12.2006. 04:13 #11155

status: user
broj poruka: 104
Imam IMAGE C prticije iz NORTON GHOSTA v.8.3, sa SVIM instaliranim programima i naravno drajverima. :)

Znaci, kad podignem IMAGE, samo instaliram npr. NFSC, igram se, pa onda kad mi treba net instaliram AV (jedan od navedenih), skinem update, koristim net, i onda kad uzmem opet da se igram pocne da SECKA, znaci ubije me u pojam. Ono sto je radilo na 1024x768 medium, secka i na 640x480 low, pa iz tog razloga pretpostavljam da je MODEM ili AV kriv a poceo sam da sumnjam i na XP SP1.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pedjapop evo rrreeeeesssenjjjaaaaa! 31.12.2006. 16:59 #11164

status: user
broj poruka: 144



dve particije, dva OS, mogu i ista, pa se u jednom igras, a drugi ide na net!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: evo rrreeeeesssenjjjaaaaa! 31.12.2006. 18:06 #11165

status: user
broj poruka: 9387

:: dve particije, dva OS, mogu i ista, pa se u jednom igras, a drugi ide na net


Inteligentno nema sta. Jos na jednu da stavis Linux... ma daaj...

A sta se desava ako ne ne koristis net isto toliko dana koliko mu inace treba da "zabode"...?

Ja bas mislim da ti negde pravis gresku. Garantovano vremenom instaliras nesto sto ti pravi probleme ili uz neki program (moguce i na nekom CDu) kupis neki virus... mada pre mi llici na neki konflikt u drajverima...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RacaBG re: Pedjapop, VMARC 31.12.2006. 18:48 #11166

status: user
broj poruka: 104

Dve paricije i imam. Sam LINUX npr. SimplyMephis6.0 LIVE distribucija na CD mi je i bio super resenje dok sam koristio Intel536EP. Samo podesis konekciju i ide bez problema. Virusi mogu samo u ram (ako ih ima).

Tada sam igrao igrice do mile volje i nista nije pucalo. Nisam ni imao nikakav firewall ili AV. Mogao sistem i par meseci da traje.

Sada ADSL sranje ASUS koje mi je PTTNET dao ne moze da radi pod LINUX-om, i pise na njemu a i ne postoje drajveri, ne podrzava DHCP. Znaci od linuxa nema nista.

Dve particije oduvek sam imao (nekad i 3 - na jednoj sistem, drugoj swap file, trecoj podaci) jer komp tako radi mnogo brze. Multiboot-om ne dobijes nista samo sve jos gore uspori.

Nisam od onih koji instaliraju svakve bezvestine, tacno znam sta mi treba (dug je put od 8086 do AM2 :) ) te imam samo osnovne stvari tipa ACD, Winamp, RadLight, office, Visio, AutoCad i sl.

Ne idem po sajtovima tipa WAREZ i sl.
Jednostavno od kad imam ADSL komp me ubi.
Ne smatram sebe pocetnikom u ovim stvarima, i samim tim jos vise me IRITIRA sto ne mogu da nadjem neko trajno resenje (a da to ne bude kupovina nekog ozbiljnijeg ADSL rutera).

Ako neko ima neki dobar predlog, samo napred. Znam da na ovom forumu ima mnogo ljudi koji znaju mnogo vise od mene, pa bih voleo da vidim sta predlazu.

Pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: re: Pedjapop, VMARC 31.12.2006. 19:27 #11167

status: user
broj poruka: 9387
::
:: Nisam od onih koji instaliraju svakve bezvestine, tacno znam sta mi treba (dug je put od 8086 do AM2 :) ) te imam samo osnovne stvari tipa ACD, Winamp, RadLight, office, Visio, AutoCad i sl
::
:

Evo sve si sam rekao.
1. Batali redlight koji je sam po sebi virus.
2. Oduvek sam se pitao koj ce qrac ljudima ACDSEE, koji nicemu ne sluzi a uz to i ne radi :) Pa windows picture and fax viewer je 3x bolji. ACD je koristan za win98, ljudi bataljujte to sranje...

Ajd malo probaj za pocetak da radis bez tih tvojih "osnovnih par stvari"
Znaci suv image, podesi samo za internet i igrice uz (hajde taj) NOD32 koji je ruku na srce ipak najoptimalniji za neki normalan rad i ne gusi masinu, pa ces videti kako se ponasa.
Nesto mi se cini da ce sve biti OK neko duze vrame a potom pocni da instaliras redom "osnovne" stvari RL pa ACD i gledaj kako ti usporava masina...
Za gledanje DivIXa ti je zakon MV2, za gledanje slikica Win Pic&Faxviewer.
Ajd u zdravlje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Sve je isto samo njega nema 31.12.2006. 19:43 #11168

status: user
broj poruka: 6643
Očigledno svaki puta gostovanjem vraćaš i stari problem, sad, da li je to legalni ili nelegalni virus, ne znam ni ja, ali, odrađuje posao nakon konekcije na internet, koju si TI dozvolio kroz ZA.
Javljam se jer si napisao da duže koristiš stvračicu, a i nisi totalni početnik. Zar stvarno ne znaš kako se koristi Task manager? Zar nisu vidljivi procesi i programi koji proždiru procesorsko vreme? Imaš li vremena da proveriš i koji proces bi mogao da ugasiš (servis također) pa da komp poskoči? A i neki process viewer bi ti dobro došao, a naravno, i Registry cleaner, registry healer ili neki drugi koji odlično raščisti registar kojeg svaki put nanovo instaliraš u, očigledno, pretkataklizmičnom stanju.
2. Zašto pobogu imaš SP1? Jasne su mi dve logike: ortodoxna koja kaže da je WinXP odmah napravljen kako treba i da "niš`a ja tu ne bi dir`o" i druga, koja kaže da sve treba da je ažurno, pa čak i kad update pravi probleme... ti si negde između. Ili imaj čist WinXP ili odradi sp1+sp2+autopacher (najsvežiji) i skini sa net-a što god ti džabe daju iz Microsoft-a, pa da se onda čujemo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: RacaBG 31.12.2006. 20:26 #11171

status: user
broj poruka: 12057

Ajde probaj da još jednom da vratiš taj image koji imaš, instaliraj NOD32 i ostali što uz njega ide ;-).., naravno uradi update pa probaj igre.

Ako ti to ne bude radilo, format pa XP SP2 + updates nema druge.

(Možda je neko rokanje između antivir i SP1 a možda im smeta nešto što si instalirao pre pravljenja IMAGE-a.)

Možeš da uradiš i spliestreaming SP2 na tvpj XP SP1, ako nemaš Win XP SP2 (http://www.helpwithwindows.com/WindowsXP/winxp-sp2-bootcd.html)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RacaBG Re: Sve je isto samo njega nema 01.01.2007. 03:37 #11173

status: user
broj poruka: 104



:: Očigledno svaki puta gostovanjem vraćaš i stari problem, sad, da li je to legalni ili nelegalni virus, ne znam ni ja, ali, odrađuje posao nakon konekcije na internet, koju si TI dozvolio kroz ZA
:: Javljam se jer si napisao da duže koristiš stvračicu, a i nisi totalni početnik. Zar stvarno ne znaš kako se koristi Task manager? Zar nisu vidljivi procesi i programi koji proždiru procesorsko vreme? Imaš li vremena da proveriš i koji proces bi mogao da ugasiš (servis također) pa da komp poskoči? A i neki process viewer bi ti dobro došao, a naravno, i Registry cleaner, registry healer ili neki drugi koji odlično raščisti registar kojeg svaki put nanovo instaliraš u, očigledno, pretkataklizmičnom stanju
:: 2. Zašto pobogu imaš SP1? Jasne su mi dve logike: ortodoxna koja kaže da je WinXP odmah napravljen kako treba i da "niš`a ja tu ne bi dir`o" i druga, koja kaže da sve treba da je ažurno, pa čak i kad update pravi probleme... ti si negde između. Ili imaj čist WinXP ili odradi sp1+sp2+autopacher (najsvežiji) i skini sa net-a što god ti džabe daju iz Microsoft-a, pa da se onda čujemo



Ma naravno da sam ubijao procese iz TASK MANAGER-a, zaustavljao pojedine SERVISE, vadio sumnjive redove iz STARTUP-a, pustao i REGISTRY CLENER (Vuoriov) i cleaner iz TUNEUP utlitija, iz ocaja cak i ASHAMPOO optimizer, ubijao sve procese vezane za AV ili one sto traze izlaz na net.

A image je bio apsolutno GOLCIJAT, samo office, DX9c, visio, CAD, ACDSEE, RadLight, K-Lite kodek, Firefox, Opera tj. nista meni nepotrebno.

A tek nakon spustanja image-a bih instalirao igru/e i antivirus po potrebi pa zatim povlacio update za njega.


Zahvalio bih se VMARC-u na savetima u vezi ACDSEE i RADLIGHTA, kao za NOD32, iako koristim ACD jos vremena w95 i RadLight jos od onih prvih verzija. NOD imam na poslu ali nisam imao poverenja u njegov firewall, bio sam pristalica ZA tj. ZS v.6.5

Inace instalirao sam (sad vec juce :)) XPSP2 i NOD, u pustio ga za test da skida filmove dok nisam tu. Malocas sam probao NFSC i zasada radi bez problema. Dokad videcemo!

Hvali svima koji su mi svojim predlozima pomogli!


P.S. Srecna vam nova!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs