Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Opet isti problem sa Lan-om!
STRANA 1 OD 1
plazina Opet isti problem sa Lan-om! 02.01.2007. 01:30 T2947

status: user
broj poruka: 53
Pre sam pisao na ovu temu, ali nisam dobio odgovor i nisam uspeo da resim problem.Dva racunara, na jednom asusova ploca i integrisan Gb Lan, a na drugom pci kartica 100/10.Uredno su povezana kablom(provereno radi 100%), kada u command promptu zadam (ping 10.0.0.1) na jednom i (ping 10.0.0.2) sve prodje bez problema, vide se.
Ali iz explorera se ne vide. Mislim da na ovom gde je integrisan lan zeza
Nvidia firewall, koji se nigde ne vidi a mislim da koci.
Iskljucio sam i Windows firewall i sve sto bi moglo da ga koci.
Pitanje je: ima li neki software koji cacka nesto oko veza i ima li neko bilo kakvo resenje.Unapred hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
indzoj OS 02.01.2007. 02:04 #11185

status: user
broj poruka: 46
koji OS imas?

aj napisi kompletne konfiguracije racunara!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC ... 02.01.2007. 02:10 #11186

status: user
broj poruka: 9388
1. Da li si na oba racunara otvorio korisnike?
2. Da li si podesio workgrupu ili domen?
3. Da li si podesio shareovane foldere?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
plazina Re: OS 02.01.2007. 02:35 #11189

status: user
broj poruka: 53



:: koji OS imas
::
:: aj napisi kompletne konfiguracije racunara!!

Na oba racunara je xp sp2, identican, prvi je a8n5x,athlon 3200+ 939,
2x512ddr king,sata hard...
drugi: socket a, athlon 950, 2x128 sdram,ata hard, pci mrezna 100/10...
na oba racunara su otvoreni korisnici, podesio Workgroup i shareovao sve. pre sam koristio ovaj stari sa ovim kablom i ovakvim podesavanjima u paru sa jos 3-4 druga, reklo bi se da sam upucen, ali mi sad nije jasno sta koci na ovom novom
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
indzoj Re: Re: OS 02.01.2007. 03:21 #11191

status: user
broj poruka: 46
pazi nisi dopro podesio protokole i ostale pizdarije, i u tome je problem!!!

ili!!!

ne postoji ni jedan razlog zasto ti to nebi radilo osim: kabl koji trenutno koristis jel bio koriscen kada si umrezavao 3-4 racunara???

moras da znas da mreza 1-na-1 i 1-router-2-router-3... nije ista, zapravo kablovi se razlikuju, zicni red u konektoru koji se nalazi na kablu je drugaciji za 1-na-1!!!

aj skini kabl i izdiktiraj mi redosled boja zica na konektoru, i pogledaj dali je isti redosled na oba kraja!!!

pazljivo gledaj u zice jer imas i dvobojne!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Raspored zica 02.01.2007. 14:29 #11198

status: user
broj poruka: 711
Na jednom kraju raspored treba da bude (gledano sa donje strane):
narandzasto-bela,narandzasta,zeleno-bela,plava,plavo-bela,zelena,braon-bela,braon

Na drugom kraju:
zeleno-bela,zelena,narandzasto-bela,plava,plavo-bela,narandzasta,braon-bela,braon

Jedino takvim kablom se mogu povezati dva racunara direktno...

Pretpostavljam da je kabl ok posto ping prolazi... Ako sumnjas na nVidia Firewall onda skini drajvere za nForce i ponovo ih instaliraj, ali pazi da ne instaliras nvidia firewall...

Takodje, napisi koja si tacno podesavanja koristio: IP address, gateway, netmask

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
indzoj iskljuci 03.01.2007. 00:40 #11211

status: user
broj poruka: 46
za pocetak iskljuci sva podesavanja za IP address, gateway, netmask, i pusti da ih windows sam dodeli, radi sporije, ali nema greske!!!

prevideo sam gore spomenut ping, ali dobio si i raspored zica u kablu, proveri i to!!!

zasto uopste koristis bilo kakav firewall??? to ti netreba!!!

ti bese na ploci imas dva lana (asus)???

jedan je nvidia-jin, njega koristi a ovaj drugi batali (ako ga imas) jer je i meni nesto bug-ovao!!!

skini sve moguce firewall-ove, i ostavi default TCP/IP podesavanja i probaj pa javi sta se desava!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bgatyu Slican problem...... 26.02.2007. 22:54 #13040

status: user
broj poruka: 13



Ja imam slican problem- na jednom kraju integrisana Lan kartica a na drugom obicna 10/100 kartica. Mada se meni vide iz eksplorera( kada koristim precice koje je on dao) ali kada odem na my network places on blokira i treba mu oko 15 sekundi da otvori drugi komp. Inace sve radi ok...Moyda su ipak neka podesavanja...
Ja koristim krosover kabl....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs