Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Pozadinsko osvetljenje laptopa ne radi samo pri paljenju
STRANA 1 OD 1
zgas Pozadinsko osvetljenje laptopa ne radi samo pri paljenju 06.01.2007. 13:12 T2979

status: user
broj poruka: 2
Otvorim zaklopljen laptop IBM i upalim ga. Na ekranu tada jedva nazirem sliku, jako je tamna - skoro kao da ekran ne radi, ali se ipak nazire sve ono sto bi se videlo da normalno radi.

E sad kada eran otklonim skroz nazad - da bude skoro u istoj ravni sa tastaturom, i vratim ga malo prema sebi (ovo ima efekta i kada radim brzo i vrlo polako), ekran se odmah upali i radi normalno. Ovo mi se desava vec vise od mesec dana i skoro pri svakom startovanju racinara (retko kada se pali normalno). Ali nikada se nije desilo da se ugasi u toku rada.

Probao sam da cacnem onaj mali prekidac sto pali i gasi ekran prilikom paljenja, ali nije do njega, vec uvek proradi kada otklonim ekran i vratim ga nazad u normalan polozaj za rad.

Da li je tu problem ekran, kabal ili ona lampa (valjda je neonka), i koliko bi to moglo da kosta? U pitanju je IBMT21 14``. Da li je lampa univerzalan deo ili se mora traziti za ovaj model.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 06.01.2007. 14:31 #11289

status: user
broj poruka: 711
Mozda je u pitanju kontakt izmedju ekrana i ostatka laptopa...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kristiana Invertor 06.01.2007. 23:45 #11311

status: user
broj poruka: 3



Prijatelju,

Najverovatnije te zeza invertor ili kabal od invertora do same neonke u display-u, ja za ovih par godina iskusta vezano za popravku laptopoa nikada nisam video da je neonka crka!

Tako da trebalo bi da proveris prvo kabal izmadju pa ako to nije onda eventualno da se proveri invertor!

Pozzzzzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zgas Invertor, kabl i ekran 10.01.2007. 14:53 #11410

status: user
broj poruka: 2
A koliko moze da kosta kabal ili invertor za IBM T21? Isto me zanima da li je mozda doslo do toga kada mi je eklan bio jako pritisnut duze vreme odozgo sa nekim stvarima. Na dva tri mesta su pikseli izbledeli od toga, da nije mozda do samog ekrana? I da li je neonka mozda u pitanju, mozda je ona ostecena zbog tog pritiska odozgo? Je li moguce?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
comline Invertor 16.02.2007. 00:30 #12326

status: user
broj poruka: 6
U principu, nas servis bi mogao da ti pogleda sta je u pitanju.Dijagnoza nista te ne kosta, a baren ces znati o cemu je rec. Nazovi na 064-31-00-486.Radimo od 10 do 17.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs