Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
graficke kartice!!!!
STRANA 1 OD 1
shoneb graficke kartice!!!! 26.01.2005. 15:45 T300

status: user
broj poruka: 62

radeon 9600 pro 128mb?
ati 9550ge/td 128mb?
geforce 5700le 128 mb?
sta predlazete?hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Uzmi Atija 26.01.2005. 23:49 #611

status: user
broj poruka: 288
Uzmi Ati 9550GE. Kazem namerno, jer je jeftinija od 9600Pro, ali uz malo klokovanje dostize se vrednost 9600Pro, pa cak i vise.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Skoves ati 9600 pro 27.01.2005. 08:05 #612

status: user
broj poruka: 237

Uzmi ati 9600 pro nemoras ga klokovati samo stavi najnovije drivere i radi kao sat ja ga imam radi dobro samo stoje mene zezao driver

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Skoves a da zaboravih 27.01.2005. 08:07 #614

status: user
broj poruka: 237
imam ja na prodaju moju 9600 pro jer ocu da kupim 9600xt ako si zainteresovan javi se na mail dacu ti je povoljno.skoves@yahoo.com


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic 9550 obavezno :) 27.01.2005. 20:14 #615

status: user
broj poruka: 47
Za te pare ubedljivo best buy, ja sam uzeo abita 9550cdt, jede malu decu. Klokovao sam je na 400/240, mada i sa manjim klokom je recimo NFSU2 radila perfektno sa full antialiasingom. A moze da se klokne mozda i vise zavisi od modela, ja moju jos nisam terao, mada ti je ovo vec kao 9600. A da napomenem da sam je platio samo 63 evra novu, sad je malo vise zbog PDV-a. A ti sad vidi sta ces :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shoneb klokovanje 28.01.2005. 13:10 #618

status: user
broj poruka: 62
da li moze neko da mi kaze kako se klokuje 9550ctd....hvala unapred


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
buky Eeeee! 28.01.2005. 15:15 #619

status: user
broj poruka: 8


Nadjes na netu bios od nekog 9600 ili 9600 pro(pazi da je brzina memorije odgovarajuca tvojoj) , skines i programcic flashrom.exe i zajedno sa biosom ga snimis na disketu. Butujes sistem sa sistemskom disketom ubacis tvoju i procackas malo da vidis kako se koristi flashrom.

Posle downloadujes ATI tool i overklokujes do mile volje!

P.S. pazi sta radis ima i kvaka!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic flashovanje biosa ili driveri 28.01.2005. 22:30 #622

status: user
broj poruka: 47
Imas dve varijante, prva ti je vec objasnjena, ali ja ti to ne bi preporucio, pogotovo jer ako se zajebes, dobices crni ekran, pa onda nalazi nacin kako da vratis stari bios. A drugi sigurniji nacin je da nadjes drivere recimo Omega ili DNA, i oni ti resavaju posao, ili mozes da koristis softmod drivere, gde se menja sistemsi file za ati drivere, pa ti se onda omogucuje da klokujes karticu. Probaj pa vidi koja je varijanta bolja, kod mene se kartica bolje klokuje sa Omeginim ili DNA driverima


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
buky Driveri! 29.01.2005. 03:13 #623

status: user
broj poruka: 8
Na 9550 cdt ti je zakljucan bios,pa ako si njega uzeo jedina varijanta ti je fleshovanje biosa.Ne boj se , ako se za..bes nece ti se dizati sistem uopste ali nece ti se ni kartica pokvariti.Sve sto treba da uradis je da nadjes neku PCI karticu, da ih utaknes obe i da ponovos fleshujes bios sa nekim koji ce ti odgovarati(po brzini memorije)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic Re: Driveri! 29.01.2005. 17:09 #626

status: user
broj poruka: 47



:: Na 9550 cdt ti je zakljucan bios,pa ako si njega uzeo jedina varijanta ti je fleshovanje biosa.Ne boj se , ako se za..bes nece ti se dizati sistem uopste ali nece ti se ni kartica pokvariti.Sve sto treba da uradis je da nadjes neku PCI karticu, da ih utaknes obe i da ponovos fleshujes bios sa nekim koji ce ti odgovarati(po brzini memorije


Da zakljucan je bios, ali to nije jedina varijanta jer postoje patchevi za ati2mtag.sys file kojim se omogucava da se kartiva klokuje bez promene biosa. Taj patch je integrisan u DNA i Omega drivere, a moze da se skine i sam patch sa http://www.techpowerup.com/ sa postojecim catalyst driverima, samo tada sa karticom nisam mogao da izvucem vise od 380 za core, a sa Omega driverima sam isao i do 440.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shoneb jos jedno pitanje 29.01.2005. 18:12 #627

status: user
broj poruka: 62
nisam jos uzeo nijednu graficku.....dvoummim se izmedju 9550ge i 9550cdt.......sta mislite?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic Re: jos jedno pitanje 30.01.2005. 11:33 #629

status: user
broj poruka: 47
:: nisam jos uzeo nijednu graficku.....dvoummim se izmedju 9550ge i 9550cdt.......sta mislite
::

To ti je vec subjektivna stvar. I ja sam pitao ljude isto pitanje, jedni su mi rekli uzmi asusa, ima tri godine garancije, drugi su mi rekli uzmi abita, bolji je od asusa, i ja sam na kraju uzeo abita i nisam se pokajao. Abit ima memoriju od 3.6ms mada imas kartice i koje imaju cipove od 5ms, dok asus ima samo od 5ms. Pogledaj malo po netu karakteristike kartica pa ces vec nekako da se odlucis. Ako mene pitas, sa Abitom neces pogresiti
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wewerica sad cu da se ogrebem za temu 31.01.2005. 11:02 #633

status: user
broj poruka: 15
e pa ovako.... sad meni malo da pomognete. posto treba da upgradujem komp, a uzecu amd 642800+ neku plocu sa PCI-e slotom, i naravno graficku za pci-e. ajde neki savet ako nije problem. cena do 150 evra
...skupljaj leshnike

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bjelosh VERUJ MI NA REC :) 31.01.2005. 22:17 #636

status: user
broj poruka: 54


Idealan izbor ti je MSI GeForce 5700 (ne le) ali na 256 MB. Ona ti je oko 120 Eu. Nije velika razlika u ceni, a i malo dete zna da je GeForce zakon, a jos na 256 !!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrDVD Re: VERUJ MI NA REC :) 05.02.2005. 16:00 #668

status: user
broj poruka: 1



::
::
:: Idealan izbor ti je MSI GeForce 5700 (ne le) ali na 256 MB. Ona ti je oko 120 Eu. Nije velika razlika u ceni, a i malo dete zna da je GeForce zakon, a jos na 256 !!!

Kako si dosao do zakljucka da su zakon?
Ocajan 2D,katastofalan TV izlaz....
Nemam nameru da se raspravljam ali moram ovo da kazem...napisem
Bavio(m) se prodajom hardware-a i imao sam prilike da testiram gomilu kartica.GF FX serija je totalni promasaj sto se nikako ne moze reci za radeone 9xxx.Jednostavno GF FX nisu kompletne karte.
Uglavnom ako hoces solidnu kartu za malo para uzmi Abit Gamers Edition 9550.A ako mozes malo vise da se "otvoris" uzmi 9600XT.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs