Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Problem
STRANA 1 OD 1
goran27 Problem 08.01.2007. 20:39 T3000

status: user
broj poruka: 372

Kada restartujem windows iz windowsa,posle ucitavanja boot screena a pre welcome screena ostane mi crn ekran.Hdd lampica ne svetli i jedino sto pomaze je reset na kucistu.Posle reseta ponidi mi opcije SAFE MODE,LAST GOOD CONFIGURATION I START NORMAL WINDOWS,posle cega izaberem LAST GOOD CONFIGURATION, i windows se normalno podigne.Ovo mi se desava samo kada restartujem racunar iz windowsa.Hvala unapred na pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 08.01.2007. 21:28 #11357

status: user
broj poruka: 12057

Nisi rekao koju plоču imaš, ali mi se čini da imaš problem ili sa drajverima za ploču ili ti fali neki update za windows (nabavi decembarski autopatcher).

Ako nije nešto od ta dva, možda je čak i ploča delimično neispravna.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
najdenov re:2 08.01.2007. 23:07 #11364

status: user
broj poruka: 13

mislim da ti je naj jeftinije da probas prvo sa reinstalacijom sistema od nule ukoliko to nisi vec uradio,ako nije to moze da bude bilo koja komponenta u racunaru ali bilo koja!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC SAmo 09.01.2007. 02:29 #11372

status: user
broj poruka: 9388


1. Obrisi drajvere za grafiku ali iz control panel-add remove programs
2. Na istoj lokaciji obrisi drajvere za plocu (sve ukljucujuci i zvuk)
3. Restaruj komp upravio onako kako nije hteo normalno da se podigne (90% ce se sada podici bez problema)
4 Intaliraj SVE drajvere za plocu i to iz autorana sa CDa. Posle instaliranja svakog drajvera pojedinacno restartuj komp i prati situaciju.
5 Poslednje stavljas drajvere za graficku.
Trebalo bi sve normalno da ti proradi.

Problem najverovatnije lezi na relaciji MB-windows-VGA i overava ti se rezolucija ili refresh rate koju monitor ne moze da podrzi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goran27 i dalje 09.01.2007. 15:06 #11384

status: user
broj poruka: 372


Ploca je MSI K8 Neo-F S939,peocesor Atholon 3000+ Venice ,1GB SuperTalent memorije,Gainward 7300gt golden semple DDR3,Segate 160GB Sata2.Proble je cini mi se poceo da se javlja od kada sam stavio Segate HDD.pre toga sam imao WD 80GB.da li je to mozda problem?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Stavio? 09.01.2007. 17:02 #11386

status: user
broj poruka: 6643
Pošto ta stvar ipak ne može da se "stavi" kao neke druge, već mora da se instalira, verovatno si tada instalirao neki drajver koji ovo prouzrokuje (Npr, baš od grafičke). Clean install, ako već nećeš da pročistiš drajvere i regcleaner-om očistiš registry a onda i startup listu..., probaj sa starijom varijantom odn. varijatnom drajvera za grafiku koju si dobio na cd-u.... pa tek onda novije. Ako ne razumeš šta želim da ti kažem, lepo odeš na sajt proizvođača grafičke i vidiš šta su sve "popravili" u svakoj novoj verziji drajvera... i tako će se nastaviti do unedogled...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grabun Re: Problem 09.01.2007. 20:30 #11392

status: user
broj poruka: 105
A odakle da restartujes windows nego iz windowsa???

::
:: Kada restartujem windows iz windowsa,posle ucitavanja boot screena a pre welcome screena ostane mi crn ekran.Hdd lampica ne svetli i jedino sto pomaze je reset na kucistu.Posle reseta ponidi mi opcije SAFE MODE,LAST GOOD CONFIGURATION I START NORMAL WINDOWS,posle cega izaberem LAST GOOD CONFIGURATION, i windows se normalno podigne.Ovo mi se desava samo kada restartujem racunar iz windowsa.Hvala unapred na pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs