Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
ovo mi se jos nije desilo..help
STRANA 1 OD 1
vlajkic ovo mi se jos nije desilo..help 10.01.2007. 23:46 T3013

status: user
broj poruka: 609
evo u cemu je problem..kad se podize sistem prikazuje mi 512mb na 533MhZ...i u control panelu/system/general mi pokazuje 512 mb...e a ja imam 2 x 512 ddrII na 533MhZ....menjao sam im slotove al opet isto...e a PC Wizard 2006 mi pokazuje da imam 1024 mb ,i to lepo sa svim podatcima da je jedna kingston a druga kingmax i serial numbers i taktovi...pokrenuo sam i mem test koji pokazuje kao da imam 512 mb...ko sad ovde laze,i o cemu se radi?aj ako neko zna nek pomaze.pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voodoofox2 windows task manager 11.01.2007. 03:40 #11420

status: user
broj poruka: 2
pokreni windows task manager (u winXP: Ctrl+Alt+del)
pa idi na tab "performace", pa pogledaj dole sta ti pise pod physical memory - total

Ako tu stoji 1048576 ili tako nesto (mozda malo manje) to znaci da sistem vidi giga rama i nema sta da brines...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Da 11.01.2007. 11:03 #11421

status: user
broj poruka: 327
Udji u BIOS i negde u advanded chipset ili slicno nadji i iskljuci BANK INTERLEAVING. 99% je to problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60278. Broj poslatih odgovora: 646142.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs