Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Savet oko kupiovine laptopa
STRANA 1 OD 1
milos24 Savet oko kupiovine laptopa 12.01.2007. 09:26 T3022

status: user
broj poruka: 282
Treaba da kupim laptop koji bi zadovoljavao sledece osobine:

1. Core 2 Duo procesor (takt nije bitan, cak je bolji manji takt zbog trajanja baterije)
2. Samostalna graficka sa 256Mb svoje memorije kako bi mogla da tera Vistu jedan dan (prednost nvidia)
3. 15,4" ekran sa 1280x800 (ne veca rezolucija od toga) i da bude sto kvalitetniji
4. Da bude centrino duo
5. Da baterija sto duze traje
6. Da ne bude tezi od 2,7-2,8 kg
7. Da ne kosta preko 1300-1400 eura


Laptop je sluziti uglavnom za uobicajenu primenu uz povremeni Photoshop i malo video montaze. Treba da tera Vistu kada se pojavi i da moze da pusti HD video 720p. Obvavezno bih uzeo 1 Gb RAM-a ali to nije problem jer ako nema u startu toliko rama dokupio bih jos 512 Mb.
U imtelu sam video jednog dell-a pa me zanimaju vasa misljenja o njemu, kao i da li ova grafika moze da tera Vistu.

DELL Inspiron 6400 Centrino Duo

Garancija 3 godine
Operativni sistem FreeDOS
Processor Intel Core Duo 1.73Ghz, 2MB L2 cache, 667Mhz FSB
FSB 667 MHz
memorija 512MB 533MHz DDR2 RAM
HDD 80 GB
Optika DVD+/-RW drive
Ekran 15,4 WideXGA
Rezolucija TrueLife resolution 1280x800
VGA ATi Mobility Radeon X1400 256MB
Wireless Wireless 802,11 b/g
Infrared Infrared
Bluetooth Bluetooth
Special -
Chip set Intel® 945MP
Network Interface 10/100 Ethernet LAN
Modem 56K V.92
Sound Cards Sound Card Sigmatel STAC9750 AC97
Slots, PCMCI One ExpressCard/34 or One ExpressCard/54 slot
I/O Ports IEEE 1394
4 x USB 2.0
5-1 card reader
15-pin VGA monitor connector
S-Video
Stereo headphones/speakers, microphone
Baterija Enhanced 80Whr ’Smart’ 9-cell Lithium-Ion battery
Težina 2,8 kg
Cena: 96,200

Pozdrav i hvala

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ndanicic Savet 12.01.2007. 10:42 #11460

status: user
broj poruka: 22
EJ, pogledaj MSI ili ASUS...Mani se Dell, HP, Toshiba. Dobri su ali skupi.
Drugar ima Toshibu od 100 000 din. Ima integrisanu grafiku... Komp je bezveze. Ne moze da se instalira ni jedna novija igra. (ako ti zbog toga treba 256mb graficka...). Dobar je , ali uopste nije kvalitetniji od mog (Prestigio)
MSI je odlican. Imaju i servis u BG.
Tako da sve sto je pod garancijom poprave za dzabe, a serviseri su obuceni da rade MSI kompjutere. Ne kao ostali kucni majstori... Govorim iz licnog iskustva gde su mi u cuvenom LAPTOP SHOPu prvo prodali sjeban komp, pa ga onda nisu mogli ni popraviti. Vratili su mi pare na kraju...Tako cak sa DVA!!! kompjutera(HP). Mrtav sam ozbiljan.)
MSI je najbolji za cena/kvalitet. A i najvise performansi za ulozene pare.

Ne moras me poslusati ali ipak pogledaj MSI, imas veliki izbor za te pare.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
snorki Re: Savet 12.01.2007. 12:14 #11462

status: user
broj poruka: 6
ja bih mogao samo da ti kazem NE POSTOJI JEFTINO A DOBRO...tako da taj MSI ja ne bih uzimao ako sebi mogu da priustim neki ozbiljniji brand...izrada je znatno nizeg kvaliteta u odnosu na DELL, Toshiba, IBM...ustvari i suludo je uporedjivati msi sa navedenim markama..,.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ndanicic notebook 12.01.2007. 14:25 #11465

status: user
broj poruka: 22
Zasto je to suludo?? Dobrodosao u stvarnost, gde se ne mozemo rasipati za neke fancy marke kao sto su Dell, HP... Moj burazer ima high end Dell (zivi u Americi...) i sam kaze da je moj kompjuter preteran. Svideo mu se kvalitet izrade. On je dobijao od firme ranij i IBM, Dell, HP...
Ja ne kazem da sam potpuno u pravu, ali se mani babskih prica "Jeftino a dobro ne postoji..."
Uvek se nadje nesto sto valja...uvek.

Ja sam i rekao da me ne drzi za rec, nego da ipak pogleda... Valjaju. Sto bi sasuo 1500E ako moze manje.

Toliko o tome...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 12.01.2007. 14:37 #11467

status: user
broj poruka: 205
Radio sam sa asusom i mogu da kazem da je djubre, nisam sa msi, ali verujem da je isti kao i asus.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ndanicic ... 12.01.2007. 16:04 #11470

status: user
broj poruka: 22
Ako si radio sa "djubretom"... navedi neki primer.

Nije da ti ne verujem, nego ako tako kazes sigurno imas neki razlog...

Ja imam PRESTIGIO vec 2 godine. Èesko "djubre", i radi k`o nov. Nosim ga u rancu, ne u torbi za kompjuter. Tako da je sav izudaran i izgreban. A sve je jos cvrsto, ne raspada se niti je ista crklo.


Znaci savrsen je... Jedino sto nije Toshiba, HP, Dell...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snefer Fijitsu-Siemens Shit 13.01.2007. 18:14 #11499

status: user
broj poruka: 1
Samo ne uzimaj FSC jer je najvece sranje koje se prodaje meni je skoro crkla ploca mesec dana po isteku garancije, kazu da je serijska greska na ploci pa sad ti vidi.Nego jel ima neko iskustva sa MSI 710 17` ozbiljno razmisljam da ka kupim.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spike MSI - NE!!!!!!!!!! 06.02.2007. 11:23 #11832

status: user
broj poruka: 223
Nikako ne uzimaj MSI. Iz licnog iskustva, keva je dobila od firme MSI i zivo je sranje. Prvo ste je grafika losa iako im GF6600. Kad je kupljen baterija nije htela da se puni, pa nije hteo da se upali i ako je prikljucen na struju, pa kad se prvi put napunila baterija, dosla je do 17% i pisalo je 0:00 minutes remaining. Posle ponovo nije htela da se puni, dok se ljudi koji su popravljali nisu dosetili da je izvade i vrate na mesto i satro sad normalno radi. Veoma veliki shit, za rezliku od Dell-a i Toshibe. Moj savet ili Dell ili Toshiba, ostalo su sranja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646131.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs